Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kezeljem, hogy a 2...

Hogyan kezeljem, hogy a 2 éves lányom bántja az 1 hónapos kistestvérét?

Figyelt kérdés
Kezdetektől próbálom bevonni a kisbaba gondozásába (fürdésnél ő mossa, pelusozásnál krémezi a popóját, hozza a cumit stb.) és néha beültetem az ölébe, vagy tartom, hogy tudja ölelgetni, puszilni, mégis sokszor az ölelés átcsap szorongatásba, a simogatás marásba. Ilyenkor nagyon határozottan rászólok, hogy nem szabad, mert fáj neki. Ma simogatta a baba arcát és hirtelen egy óriásit belemart. Sajnos előjött belőlem az indulat és akkorát kiáltottam a lányomra és sajnos a karját is úgy megmarkoltam, hogy elsírta magát. Borzasztó nehéz ez a helyzet.. Mit tegyek, hogyan kezeljem?
2017. febr. 17. 11:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
35%

Mondjuk nem úgy, hogy ráordítasz, mert ebből azt fogja levágni, hogy anya nem szeret, csak a kistesót. És mivel csak őt szereti, én bántani fogom őt, mert haragszom rá.


Mellesleg ne azt mondogasd, hogy ne csináld, hanem fogd meg a kezét és simi-simi. Egyébként előfordul, unokahúgom is néha rágyepál szegény húgára, de a szülei nem kiabálak vele, meg rángatják.

2017. febr. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%

Ne erőltesd.Neki nem kell gondoskodnia a kistestvéréről, az a te feladatod. Viszont szakíts rá időt amikor csak vele foglalkozol mondjuk amikor a pici alszik.Éreztesd vele, hogy ő is ugyanolyan fontos számodra.

Megterhelő tudom de később komoly problémákhoz vezethet ha hagyod, hogy a féltékenység eluralkodjon rajta.

2017. febr. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%

JObb, ha a gyerek nem a picit gondozza, hanem egy "saja´t" gyereket, azaz egy (új) babát, amit ugyanúgy tud pelenkázni, kenegetni, mint te a kicsit.


Emellett a "szeretgetést" ne eröltesd, mert azzal csak féltékennyebbé teszed.

2017. febr. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy nem helyes, hogy rákiabáltam, ezért írtam, hátha kapok néhány jótanácsot a helyzet kezelésére. Nem szeretnék rossz anya lenni. Köszönöm a hozzászólást, hasznos volt.
2017. febr. 17. 11:56
 5/15 anonim ***** válasza:
91%

"Kezdetektől próbálom bevonni a kisbaba gondozásába"


Minek? Pont ez a baj. lathatoan tul eros kenyszer ez neki. Ha akarja csinalja, ha nem akkor nem.


2 eves, o meg nem erti ezeket a dolgokat.

2017. febr. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%
A 2 évesre fordított időt növeld meg a kicsi kárára. Amint elaludt a kicsi, te rögtön kezdj játszani a naggyal. Néha látványosan hanyagold a kicsit a nagy miatt. Pl ringassa az Apja, ha sírdogál, te pedig jelentsd ki a nagynak, hogy most csak vele foglalkozol, a kicsinek várni kell rád. Természetesen a baba etetése nem várhat, de a pelenkázással az apja is meg tud küzdeni. A gyerek kezébe ne add a kicsit és ne vond be a babaápolásba. Az első fél évben annyi időt tölts a naggyal, amennyit csak lehetséges, mindig az ő érdekei érvényesüljenek, ha lehetséges. A pici így is úgy is imádni fog és kiharcolja a figyelmet magának, most a nagy lelkét kell ápolgatnod. Amint beállt valami szoptatási rend, akkor lógjatok meg kettesben a naggyal, akárcsak félórára is.
2017. febr. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%
2 éves...ha szeretne segíteni, engedd, ha nem, ne erőltesd. Amúgy abban a korban van, amikor még nem feltétlenül tudatosan bánt, hanem a mozdulatait nem tudja teljesen jól koordinálni még. Nem feltétlenül tudja, hogy fájdalmat okoz...inkább azt mutasd neki ilyenkor (ha magától szeretné simizni), hogy hogyan simizünk.
2017. febr. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
4%
Jòl csinàlod hogy bevonod a teendökbe. Én is igy csinàlom a 4évesemmel. Nem bàntja a két hòs kicsit és nagyon büszke rà ha vmit ö csinàl meg. Persze ha nincs kedve akkor nem eröltetem hogy igenis jönni kell segiteni.
2017. febr. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
89%
Nekem tetszik az a tipp, amit 3as írt, hogy vegyél neki egy babát égy úgy vond be, hogy amikor a kistesót etetni kell, akkor ő etesse a babát, mikor öltöztetni kell, akkor ő is öltöztesse a babáját, stb. Bár nem vagyok gyermek pszichológus, de úgy gondolom, hogy az agressziót az váltja ki benne, hogy fura neki, hogy ott van egy pici baba, akivel nem igazán lehet még semmit se kezdeni, nem lehet vele játszani, anya meg körülötte ugrál és azért szorongatja és marja meg, hogy "életre keltse" a babát, aki egyelőre csak úgy van és kész. Valamilyen reakciót szeretne kiváltani a babából, legyen az akár sírás.
2017. febr. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem inkàbb az lehet a baj hogy a két éves még kicsi és nem igazàn érti még hogy mivel okoz fàjdalmat. Utolsò voltam, véletlenül elküldtem
2017. febr. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!