Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehetséges védőnőt váltani?...

Lehetséges védőnőt váltani? Vagy hogy kezeljem ezt? Teljesen kiborultam tőle, miután elment, elsírtam magam.

Figyelt kérdés

Fiatal anyuka vagyok, most ősszel lettem 20 éves. A lányunk 6 hetes lett tegnap.

A védőnő, akihez tartozunk, többször megjegyzést tett az életkoromra és az első alkalommal közölte is, hogy emiatt jobban fog rám figyelni és gyakrabban jön majd hozzánk... Nem értem, hogy miért, hiszen nem putriba vállaltam gyereket, van segítségem is elég sok, a megfelelő anyagi háttér is biztosított. De nem gondoltam, hogy ezt komolyan fogja venni, meg könyörgöm, ő csak egy védőnő...


Viszont egyre rosszabb lett. A stílusa is borzasztó, kioktató, tolakodó, mindenbe beleokoskodik.

Pl. hogy terhesen miért vettem fel magassarkút, miért van kutyusunk és hogy reméli, mire meglesz a baba,"az" már nem lesz a lakásban. Már a terhességem alatt is többször kijött hozzánk, mindig egyeztetés nélkül. Megjegyezte, hogy kíváncsi lenne, hogy egy fiatal lánynak, mint én, miből lett ilyen lakása, meg mikor megnézte a babaszobát, közölte, hogy látja nagyon figyeltem, mikor azt magyarázta, milyen jó hatással van a babára a szülőkkel való alvás... De ezt teljesen gúnyosan.

Volt, amikor úgy jelent meg, hogy nagyon nem volt alkalmas, vendégeket vártam és mondtam, hogy jobb lenne, ha visszajönne máskor, mert még terítek, sütit sütök, pakolászok. Erre elkezdett fenyegetni, hogy jobb, ha most azonnal beengedem, mert ha nem teszem, azt jelenteni fogja és abban nem lesz köszönet.


Csütörtökön is jött hozzánk (természetesen bejelentkezés nélkül) és itt volt anyukám is. A baba elkezdett sírni és anya átvette tőlem és bevitte a babaszobába megnyugtatni, hogy én nyugodtan tudjak a védőnővel beszélni. Mire ő megjegyezte, hogy úgy látja, inkább a nagyival kéne beszélgetnie, valószínűleg ő többet tud a gyerekemről, mint én. Ez nagyon rosszul esett, és már elegem van a folyamatos piszkálódásából, a rosszindulatú megjegyzéseiből és hogy úgy viselkedik velem, mintha egy óvodás lennék, akire egy játékbabát sem bízhatnának rá. Érezte, hogy ezzel messzire ment, mert utána mondta, hogy "na de majd biztos belejövök én is", meg hogy idő kell a kötődés kialakulásához...


Több gyereket szeretnénk és én ezt a nőt képtelen vagyok elviselni éveken keresztül.


2017. dec. 9. 12:23
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%

Egészségügyben dolgozom, jól kijöttem a védőnőmmel, egy alkalomra emlékszem, amikor a második babám folyton nyöszörgött, ő egy hosszabb látogatókörről érkezve mondta, hogy ja, bolond az idő, az összes baba ilyen volt ma - erre megnyugodtam, hogy mégsem én vagyok tehetségtelen anyuka.

Neked is ilyen támogató együttműködésre volna szükséged, nem egy irigy, kötekedő némberre!

Sógornóm kora babát szült, a védőnő nagyon gyakran megjelent náluk bejelentés nélkül. Többször alakult úgy, hogy olyan családtag nyitott ajtót, aki épp éjszakás volt és álmából ébredt (apuka, nagypapa). A védőnő: hát itt mindenki alszik? Ki foglalkozik akkor a gyerekkel?!

Ekkor az apuka jelezte, hogy saját otthonában akkor alszik, amikor akar, megköszönte az addigi közreműködést és szépen kitette az ajtón a nénit. Mondta, hogy tanácsadásra természetesen viszik, de jönnie többet nem kell.

Kíváncsi vagyok, egyes városrészekbe bemerészekdik-e okoskodni? Vagy csak csupa kulturált családokból álló körzete van?

20 évesen nem mindenki olyan karakán, hogy meg tudja védeni az igazát. Kérd meg anyukádat, hogy legközelebb segítsen helyretenni a nőt.

Ha ketten lennétek, indítsd be a telefonodon a hangfelvevőt!

Hogy a következő babákhoz lehet-e védőnőt váltanod, nem tudom. Alakíts ki egy jó kapcsolatot a gyermekorvossal, ő majd segít.

2017. dec. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
A gyerekorvosunkkal jóban vagyok, össze is szoktunk járni néha egy-egy vacsorára, vagy nyaranta sütögetni (hozzá hordtak anyáék engem is, az egész családdal jóban vagyunk). De a védőnőnek ez is gond volt, hogy nem a körzeteshez járunk, mert hogy miért akarok váltani, nem is ismerem még, akihez tartozunk eredetileg és hogy ő ezt nagyon nem támogatja...
2017. dec. 9. 13:02
 3/21 anonim ***** válasza:
81%

Baccki. Sajnállak, nekem hálistenneendes védőnőm van.

Úgy tudom, nem lehet váltani sajnos. Tarts ki, és állj a sarkadra! Tudom hogy nehéz, de nem kell tőle félni. Jelenti hogy nem engeded be? Oszt akkor mi van? Kimennek, megnéznek, és látják, hogy normákisan éltek.

2017. dec. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
82%

A védőnőd egy hülye, szard le! Tudom, hogy nehéz, de nincs más megoldás, váltani sajnos nem lehet. Többedik gyereknél majd úgyis visszavesz, ha látja, hogy sikerült életben tartanod az elsőt is. :)

Valahol őt is értem, biztos sok rossz tapasztalata van tinimamikkal, de te normálisnak tűnsz az írásod alapján.

Eddig le lehetett mondani a védőnőt, most nem is tudom, mintha változott volna ez a rendszer, de azt megmondhatod neki, hogy már elég nagy a gyerek, viszed havonta méredzkedni, de ne jöjjön ki a lakásotokra. Ebből nem lesz bajod.

Annyira örülök, hogy nekem 2 normális védőnő jutott...

2017. dec. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
91%
Na de 20 évesen már nem tini mami.err ha 17 lenne, megértem. De ilyen hangon akkor sincs joga beszólogatni. Lehet véleménye persze, de tartsa meg...
2017. dec. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
82%
Nem letezik hogy ne lehessen megszabadulni ettol a notol. Ha mas nem mondd le a vedonoi szolgalatot. (Valami kulon procedura, bizottsag ul ossze stb, de a te esetedben en vegigcsinalnam.)
2017. dec. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
88%
Azt olvastam, 2017 januártól kitelező a védőnő “igénybevétele” :/
2017. dec. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
63%
Régebben olyan modon lehetett megszabadulni a védőnőtől, hogy a gyámügy kijött egyszer ellenőrizni és ennyi, védőnő nem jött többet, szerintem ezzel jobban járnál.
2017. dec. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Ezt találtam: [link]
2017. dec. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Igen, sajnos már nem lehetséges a védőnői szolgálat lemondása...


Nem tudom, mi lehet az oka, hogy fokozottan figyel ránk.

Látja, hogy nem a segélyekből élünk, a lakásunk az egyik legjobb környéken van. Semmilyen hitelünk nincsen, a baba sem szenved hiányt semmiben.

Van külön babaszobánk, a nappaliban is van bölcső, adamo hinta, játszószőnyeg. Mindenét újonnan vettük, babaruhából pl. annyi van, hogy másnak felnőtt korában nincs ennyi ruhája.


Igaz, hogy nem szoptatom, helyette tápszert kap. Ez csak nem lehet kifogás, ugye?

Szépen fejlődik, semmi probléma nincsen vele.

Igaz, hogy még fix napirendünk nincsen, alszik napközben is, de az esti rutint (fürdetés, etetés, altatás) mindig ugyanabban az időpontban csináljuk.


Gondolom ha jelentene minket a gyámügynél, annak nyoma is maradna... Nem akarom úgy kezdeni majd az ovit, iskolát, hogy ezt mindenhol látják és majd magyarázkodhatok, hogy amúgy nem felelőtlenek voltunk, hanem a védőnő volt túlbuzgó.

2017. dec. 9. 14:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!