Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi történik a kisfiammal?...

Mi történik a kisfiammal? Hogy kezeljem?

Figyelt kérdés

Kb. 1,5 hete kezdődött hogy szinte mindenért sír ha nem ugy történik, ahogy ő akarja.


Délután kb. 5 órát le se szakad rólam hiába próbálok vele játszani nem érdekli, csak nyávog. Ige volt délutáni alvás.

7 körül leteszem aludni 9-10 korul felkel és sehigy se tudom vissza altatni. Este ejfélig sirdogált, jàtszott de aludni abszolut nem akart.


Néha már azt hiszem hogy belőlem van elegge hogy erzi anya feszultebb. Mert ez igaz. Nincs segitsegem es a szuleim is messze laknak. Most fogunk haza utazni.


De akkor se értem miért változott igy meg ilyen rossz irányba.


Kikészülök a hisztiktől pedig még csak most lesz 9 hónapos. Ja és ölbe alszik el de ugy higy le se ülhetek vele mert akkor ordít.


Valami tanács???


2017. jan. 31. 10:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%
Het orakor miert teszed le?
2017. jan. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%
Épp,hogy rád van most szüksége.Olvass utána a szeparációs szorongásnak.Ez zajlik most nála.De ha idegeskedsz,csak rontasz a helyzeten.
2017. jan. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
29%

"Mindig sír ha nem úgy történik minden ahogy ő akarja".

El kéne kezdeni megnevelni. Hagyd néha sírni. Alakíts ki te szabályokat. Nem akkor csinalod jol, ha mindig azt csinalod, amit o akar. O csak probalgatja a hatarait, de neked kell megszabni oket. Egyre tobbet fog megengedni maganak, ha nem szabsz neki korlatokat.

En amugy ugy vettem eszre, hogy ilyen fiatal korban a beke kulcsa az evesben (is) keresendo. Ha eleget eszik es iszik, nyugodtabb. Lehet, hogy kiserletezned kene mas izek bevezetesevel, vagy novelni/csokkenteni az adagjat bizonyos etelekbol, italokbol. Egyszeruen hihetetlen, hogy mennyire meghatarozza egy napjat, hogy mikor, mit, mennyit eszik. Ez persze nem azt jelenti, hogy csak a taplalkozas miatt hisztis, de szerintem azert gondolkozz el rajta.


Szepen vezesd ra, hogy az van, amit te mondasz, akar tetszik, akar nem. Ha nem tetszik es 20 percet uvolt miatta, akkor igy jart. Kovetkezonek csak 10 percet fog sirni, aztan meg rajon, hogy nincs ertelme.

Probalkozhatsz meg uj jatekok beszerzesevel, amik lekotik. Egy szines jatszoszonyeggel orakig is elvan.

De azt is tartsd eszben, hogy neked nem feladatod ot szorakoztatni. A szeretet nem egyenlo azzal, hogy egesz nap vigyazban allva igyekszel, nehogy ne az legyen amit o akar.

2017. jan. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
92%
Szeparációs szorongásnak tűnik. Tényleg nem könnyű ez az időszak de túl lesztek rajta! Foga nem jön? Ez a kettő ha még együtt is jár, végképp kiborító lehet.
2017. jan. 31. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%
Az evéssel egyetértek a 3-as válaszolóval, nálunk se volt szép pár nap mikor hirtelen egyik napról a másikra egy plusz étkezést igényelt én meg hirtelen elképzelni se tudtam mi a baja, fogzásnak hittem, majd pár nap múlva csak gyanús volt, hogy nemhogy fog, más arra utaló jel sincs.
2017. jan. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%
Szeparációs szorongás, olvasd utána! Hagyd még a nevelést, ez pont nem a keménykedés időszaka, most kíméletesnek, megértőnek kell lenned, a kisbabádnak egyedül rád van most szüksége. Ez a matricakorszak, ha nem utasítod el, hanem a rendelkezésére állsz (tudom, hogy megerőltető, kétszer csináltam végig a két gyermekemmel, a fiamnak ráadásul volt még egy plusz szepakorszaka is), hamarabb lecseng. Kitartás!
2017. jan. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
14%
Én ijesztonek tartom, hogy manapsag mar mindenre van valami elterelo magyarazat, hogy miert NE neveljuk meg a gyereket. 9 honaposan meg nem kell nevelni? Ezt komolyan nem hiszem el hogy van aki igy gondolkodik. Erdekes, az enyem 4 honapos koratol hozzam igazodik. Ha nagyon nyugos, atgondolom az etkezeset illetve kitalalok par uj jatekot, athelyezem a jarokat, jatszoszonyeget, amig takaritok vagy fozok kivancsian figyel, hogy mit csinalok. Volt mar h jott a nagy hiszti, ilyenkor hagytam, hadd tomboljon. Aztan rajott, hogy annyi erovel amivel tombol es hisztizik, jatszhatna is, vagy hallgathatna a mondokakat amit mondok neki. Termeszetesen mar regen el kellett volna kezdeni a "ha nem az van amit o akar,akkor bog" felszamolasat, de meg nem vagy elkesve.
2017. jan. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Várom még a tanácsokat.


Mivel kb. 1,5 hete tart ez a hiszti ha nem az van amit ő akar dolog, ezért úgy gondolom hogy még abszolút nem vagyok elkésve attól hogy kezeljem. De hogy? Hagyjam orditani? Néha ugy felhergeli magát hogy vörös a feje.


Este 7-kor azért teszem le mert nyűgös... dörzsöli a szemét ásít stb.

2017. jan. 31. 12:15
 9/15 anonim ***** válasza:

Viszed eleget levegore?


Raernel het korul furdetni, aztan altatni.

2017. jan. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
94%
Ez kérlek szépen a szeparációs szorongás. Légy megértő vele és szeretgesd
2017. jan. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!