Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elmondjátok erről a véleményet...

Elmondjátok erről a véleményetek? Anyósomtól kért segítségről van szó.

Figyelt kérdés

felajánlotta már terhességem alatt is, hogy mindenben segít, csak szóljak. nagyon közel laknak. egyszer sem kellett, mindent megcsináltam. amikor bementem szülni, annyit kértem főzzön a férjemre, és utána néhány hétig nekünk(na nem külön, hanem otthonról elég, ga 2tányér kaját leküld). hát ebből az lett, hogy babgulyást ettünk, pörkölttel, paprikás krumplit füstölt kolbásszal és székelykáposztával.

másfél hét után úgy döntöttem ez nem lesz jó, gyereke üvölt a hasfájástól, hiába kértem a párommal együtt, mit főzzön.

2. héttől a főzést is megcsinálom.

2 hónapos babám már 3 napja beteg és csak a kezembden van el. éjjel-nappal így vagyunk, nem sok alvás van.

ma megkértem anyósomat, hogy legyenszíves kitakarítani, és hozzon enni, mert képtelen vagyok főzni( hétfőn még tudtam , tegnap megettük a maradékot). elég lenne, ha elmosogatna és felsöpörne, felmosna.

lejött, kikapta a gyereket a kezemből, aki üvöltött 10 percen át, majd visszaadta és elfutott haza azzal, hogy nem tud segíteni.

de én nem s azt kértem,hogy a gyereket vígasztalja.

de ő csak abban hajlandó segíteni, hogy a gyerek a kezében lehessen. és mivel sírt nála, így már nem is jó.

hát elképedtem rendesen.


nálatok miben segítenek a nagyik? már akinek van segítsége.

én megcsinálok mindent egyedül mindg, most gondoltam először, hogy hA már egyszer felajánlotta, igénybe is veszem. hát ez nem jött be. :-(

6felé ér haza a párom, majd ketten megoldjuk, ahogy szoktuk.


2010. jún. 2. 15:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk semmiben.

Édesanyám meghalt, apum már régen.

Anyósomék messze laknak, kb 1 óra autóval, nem is nagyon jönek, mi sem igen megyünk, főleg most, h el kellett adni az öreg autónkat, és nincs pénzünk újra.

3-4 havonta találkozunk, szóval semmi segítségem.


Mikor ilyen pici volt a babám, még élt anyukám, aki velünk lakott, (mi laktunk nála), ő nagyon sokat segített, főzött, takarítottunk együtt, ha úgy alakult vigyázott a fiamra. De ő mindig kikérte a véleményemet, h miben segítsen.

2010. jún. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
jönnek, bocsi, elírtam.
2010. jún. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyósom is közel lakik, ő is mondta segít mindenben csak szóljak, de mivel nincs benne köszönet, inkább megoldom egyedül. Ha itt van mindenbe beleszól, és szerinte mindent másképp kéne csinálni, mint ahogy én teszem. Ha elmondom mit, hogy csináljon, míg oda vagyok, jobb esetben úgy csinálja, de akkor is visszahallom, hogy én mindent rosszul csinálok. Hát jobb, ha nem is jön ide, mert csak idegesít.
2010. jún. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Anyósomék nagyon közel laknak, és rengeteget segít nekem. Sokszor ő se kérdezte, miben segítsen, de valahogy mégis eltalálta, amire szükségünk volt. A mai napig főz ránk (16 hós a fiam, persze mondtam, hogy nem kell, de szívesen csinálja, és már nem vitázom, végül is finoman főz. :)), az első hat hétben többször volt, hogy kitakarított, de ezt is magától, nem én kértem. Hetente 2-3-szor jön át vagy mi megyünk. Eleinte fura volt, de már megszoktam, sőt megszerettem.

Most az van, hogy jobban kijövök velük, mint szüleimmel, bár ők is közel laknak, és ők is szoktak segíteni.


Próbálj meg beszélni vele, lehet, hogy csak nem tudja, mi a baj. Mondd el neki, mire van pontosan szükséged. Vagy ha feleslegesnek érzed, hagyd az egészet, és próbáld megoldani nélküle.

2010. jún. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem senki nem segít, mert nem is kérném meg, pont az ilyenek elkerülése végett, amit leírtál!

Amikor a baba alszik mindent megcsinálok! Ha beteg a babád, akkor meg hagyd a házimunkát a férjedre, biztos segít, ha hazamegy! Főzz meg este, amikor a férjed tud figyelni a babára! Nem érdemes kinlódnod az ilyen anyós segítséggel, csak felidegesíted magad!

2010. jún. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen ezzel a kezben jo ha beteg vagyok problémával mi is küzdünk,de nekünk ha szolok akor jön és megcsinálja.

Legutobb kb.másfél honapja volt ilyen hogy meg kellet kérnem jöjjön át segiteni,csak annyit kértem mosogasson el és moson fel a többit majd én megcsinálom ha haza jött a párom.

Erre Ő fogta magtát:elmosogatott,fözött(rakott tésztát),Kitakaritotta a házat,kivasalt.Ja és csinált sütit is.

Mikor elaludt a babám akkor leültettet elém tett ey csésze kávét és kijelentette hogy menjek aludni ha feflkell a kicsi elviszi sétálni mert még van egy órája.Hiába mondtam hogy nem szükséges majd elpilledek akkor ha elalszik a kicsi de nem halgatott rám.Felkelt kb. tiz perces alvásábol a fiam és felöltöztette elmvitte sétálni .Azt hittem a mennyekben járok olyan jo volt aludni rendesen mégha csak eggy orátis.Visszajöttek és azzal bucsuzott hogy holnap ujra jön.

Mikor párom hazajött elmondtam neki mit csinált az annya és eggyüt átmentünk vittünk neki egy csokor virágot és bonboont.Elkezdett sirni hogy ő ezt nem érdemli meg és segit amiben csak tud,meg milyen jol esett neki hogy tudott segiteni mert olyan ritkán hivjuk mert én mindent megcsiinálok.Pedig ő olyan szivesen segit meg minden.

Másnap ujra átjött és megcsinált mindent és ez ment egy hétig amig betegek voltunk.

Hát nekem ilyen anyosom van.Tündér minden formában és nem szol bele hogyan nevelem a gyereket.

2010. jún. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Inkább akkor kerüld a "segítségét"!

Ha anyagilag meg tudjátok oldani hívj egy takarítónőt (néha ha már nagyon el vagyok havazva én is szoktam bár tényleg nagyon néha kb 4-5 havonta) a kaját pedig rendelem, nem sokkal drágább mintha főznék és így mindennap van leves meg főétel a gyereknek, teljesen változatosan.

2010. jún. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ha arra van szüksége a babádnak, hogy a közeledben legyen, kösd magadra, vagy fektesd az alkarodra pocival lefelé, a buksiját a könyök hajlatba tedd, kényelmes lesz neki, és van 1 szabad kezed. én hónapokig így oldottam meg mindent, amíg hasfjós volt a lánykám.

2010. jún. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, hasonló a helyzet nálunk is, és miért mindig az anyósok ilyen hülyék? Ha a saját anyámat kérem meg, akkor Ő azt teszi, amire kérem, és örül, hogy segíthet (Ő nem ajánlott fel semmit, egyszerűen tudja, hogy nem kell, mert szólok, ha segítség kell, és Ő jön, és csinálja, amire kérem). Míg anyósom dettó, neki a segítség abban merül ki (nagy felajánlások közepette), hogy Ő geggyüli a gyereket, aki persze ordít a kezében, és semmit nem segít nekem. Nem értem, komolyan. Látom minden anyós normáltalan.
2010. jún. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért nem minden anyós normálatlan,legalábbis az enyém nem.Ő is felajánlotta már terhességem alatt is,hogy szóljak nyugodtan és segít.Nem vettem igénybe,mivel tökéletesen éreztem magam az utolsó pillanatig.Mikor hazajöttünk a kórházból,főzött nekünk.Utána is mindig mondta,hogy szóljak és ha kell segít.Néha szólok neki,hogy vigye el a manót sétálni,hogy addig ki tudjak porszívózni,mert nagyon fél tőle.Szerencsére minden mást meg tudtam/tudok csinálni.A vasalás soha nem volt az erősségem,amivel Ő is tisztában van,úgyhogy mindig megkérdi van-e vasalni való,és ha van már vasal is.Szinte minden hétvégén megyünk,nekem mindig csinál külön kaját,hogy ne fájjon a törpe hasa.Másra nem szoktam megkérni,de biztos vagyok benne,hogyha kellene bármiben segítene,és nem úgy ahogy Ő gondolja,hanem ahogy én kérem.

Szóval én szerencsés vagyok.Emellet anyukám is segít ha kérem,na Ő viszont osztja az észt rendesen,de tőle tűröm hisza az anyukám,ezért Őt csak arra szoktam kérni,hogy picit vigyázzon a gyerekre,ha olyan dolgom akad amit másképp nem tudok megoldani.

2010. jún. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!