Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi történhetett az 5 hónapos...

Mi történhetett az 5 hónapos babámmal?

Figyelt kérdés

Mostanában szornyuek az éjszakáink. Eddig 7-kor fel 8-kor aludt el, egy ideig úgy h az ágyába raktam, simogatta lám es elaludt. Most mar ringatni kel, ami annyira nem is nagy probléma, az utána következőhöz képest.

22-kor ébred, sír, forog minden irányban.

Nagy nehezen visszaalszik. Éjfélkor megetettem (Tapszeres), de 1-2-kor megint sír...egyébként 4 orankent eszik. 3-kor megint kaja, aztán alvás fel hétig. Szóval 22-től 3-ig alig alszom vmit....

Alsó ket foga mar kijött.

Napközben 3x v 4x alszik max. 1 órát.

Szerintetek mi miatt ilyen remesek az éjszakák egy hónapja? :(


Első babás nagyon faradt anyuka 🙂



2017. dec. 14. 09:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Vszleg a fogai mozgolódnak ennyire. Vízszintes helyzetben az állkapocsba tolul a vér, és feszíti az egyébként is sajgó fogínyt. Sok baba erre megébred, ölbe kéreszkedik, és függőleges helyzetben csillapodik a feszülés.

Nem tudsz mit tenni, segíteni kell neki, ő is szenved. Ez egy ilyen időszak. Végigpróbálhatod a fogzásra bevált szereket, hátha valamelyik bejön nektek. A kisfiamnak a Viburcol kúp segített ideig-óráig, de sajnos nem emlékszem, mekkora volt, amikor adtam Neki. Talán mivel csupa gyógynövényből áll, picinek is lehet adni, de inkább kérdezd meg a dokit vagy védőnőt, én nem akarok hülyeséget mondani.

Kitartás! Majd a szeparáció lesz még egy kacifántos dolog, akkor is simán ébredhet majd óránként. Ezek nehéz hónapok.

2017. dec. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A fogai lesznek. Nálunk a 7 hónapos kora óta ez van. 1,5 éves. Most épp a 13.14. foga jön. Ha éjjel 2x ébred az csoda. Amúgy kb. 6x. Kitartás. Kenegesd neki fogzást könnyítő géllel. Meg sok türelem.
2017. dec. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez van mellé napi 2-3 híg széklete lett, meg a lányom eddig se aludta át az éjszakát. Fogzásra gondolok de látom, a te babádnak már van kint 2, de a többi is jöhet.

Hozzátáplálod amúgy? Én megpróbáltam de a hasa fájt, abba is hagytam emiatt. Majd 6 hósan.

2017. dec. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Mi szépen haladunk a hozzataplalassal. Szerencsére nagyon jól fogad mindent. :)


Mi se aludtuk at meg soha az éjszakát...de ezek egyre rosszabbak, néha csak sír es sír es sajnos nem csak en, de a párom se piheni ki magát. Pedig o mar fel otkor kel.

2017. dec. 14. 11:59
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként mi mindent eszik 5 hónaposan? Mikor kezdted a hozzátáplálást?

A párodat pedig sajnálom, de ez van, ketten vállaltátok a babát, neki is fel kellett készülnie a hónapokig tartó nemalvásra.

Az én férjem éjjel még ringatni is segített a kisfiunkat, hajnalban pedig Ő is kelt. Ő akarta, mindig azt mondta, hogy a kettőnk feladata. A mai napig így áll hozzá a gyerekeinkhez, már ketten vannak, most tervezzük a harmadikat.

2017. dec. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

4 hónaposan kezdtük. De akkor meg csak minimálisan kóstolgattunk. Napról napra egyre többet kert o maga.

Most eszik: repa( minden mennyiségben enne), burgonya, sütőtök, barack, banán, alma, babakeksz, finomfőzelék ( ebben borsó is van, de nem okozott gondot a hasanak, ezt is imádja)

A heten a gesztenyét vagy az édesburgonyat kóstoljuk.

2017. dec. 14. 13:42
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs összefüggés a hozzátáplálás kezdete és a rossz éjszakák között? Mert én első babámmal ezért hagytam abba a HT-t. Pár napig jó volt minden aztán az éjjelek borzasztóak lettek. Hamar rendeződött a helyzet ahogy abbahagytam és pont emiatt kérdeztem, hogy hozzátáplálsz-e.
2017. dec. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom...😕

Hány napra/hétre hagytad abba a hozzataplalast?

2017. dec. 15. 12:30
 9/10 anonim ***** válasza:
3 hétre, 6 hós volt már mikor újrakezdtem. De már a 2. csak tápszeres napon javult a hasfájás.
2017. dec. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A mai ejszakank egész jo volt, de ha esetleg folytatódik ez, akkor lehet, h adok neki egy esélyt.

Köszönöm a segítséget! :)

2017. dec. 15. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!