Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kel fel a babám ilyen...

Miért kel fel a babám ilyen hamar?

Figyelt kérdés

2 hónapos a kisbabám, mostanában nagyon nehezen alszik el. Éjjel éjféltől van hogy reggel 6ig is fenn van. Hiába ringatom, elalszik és pár perc múlva fel is ébred.

Nem hiszem, hogy éhes lenne, mert próbáltam már azt is, hogy anyatej mellé 150ml tápszert is adok. Ugyanúgy felébred, igaz könnyebben elalszik tőle. Napközben sem alszik nagyon sokat, 2x vagy 3x alszik 3 órát kb. Alvások között fenn van 1-1,5 órat. Eddig mellettem aludt, ma betettem a hordozóba hátha ott jobb neki. Nyugodtam volt ugyan, de nem aludt. Napközben ott van velünk a nappaliban estére pedig átmegyünk a másik szobába aludni. Mit csinálok rosszul vagy mi lehet a baja?

Teljesen ki vagyok készülve már napok óta nem alszom, de van, hogy látom rajta is, hogy fáradt de mégsem alszik. Kipihent lenne teljesen? Ha igen akkor miért alszik el egyáltalán?

Mikor felkel egyből dörgöli az arcát. Az azt jelenti, hogy álmos nem?

Eddig azt hittem hasfájós, de már abban sem vagyok 100%-ban biztos. Szélcsövet is használok neki mert eddig kemény volt a pocakja a sok szél miatt, de most már nem. Hiába kakil meg pukizik ugyanúgy nem alszik. Kapott gyógyszert is a hasfájásra.

Hozzátenném ma nem adtam neki estére tápszert, ugyanazt csinálta, mintha kapott volna, de ha a hátára fektetem (mert csak ugy tud aludni, nem szeret máshogy) akkor felkeléskor azt hallom hogy nagyokat nyel. Miért lehet ez is?

Mielőtt elalszik teljesen kifeszíti magát a kezemben és sír.

Holnap megyünk doktornőhöz, megkérdezem, de örülnék ha ti is írnátok valamit, hátha valaki sajnos tapasztalt ilyet és tud segíteni.

Válaszokat nagyon szépen köszönöm!



2017. dec. 18. 12:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem szokott bukni? A nagy nyelések miatt kérdem. Az hogy kifeszíti magát, simán lehet az álmosságtól főleg hogy azt írtad olyankor el is alszik.

Van olyan napszak, mikor szinte csak alszik? Az ilyen picik nem tudnak különbséget tenni a nappalok és az éjszakák között. Első babámnak kb du 2-kor kezdődött az éjszaka... kidőlt és kész. Utána ha evett, büfibe szinte belealudt. Gondolhatod, hajnalra mennyi alvás jutott.. 2,5 hósan rendeződött.

2017. dec. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Gondoltam már arra is, hogy azért nyel nagyokat mert tényleg bukik mivel sokat eszik. Felesleges már neki tápszert adnom, mert rájöttem nem az éhség a baja.

Nos, napközben elég sokat alszik, de álmos is, mivel éjjel fenn van.

Lehet tényleg összekeveredett szegény.

Olvastam azt is, hogy ha napközben nem kap elég figyelmet akkor éjszaka akar azokkal lenni akiket szeret.

2017. dec. 18. 13:28
 3/8 anonim ***** válasza:
Milyen a hízása? Nem csak túlevéstől lehet bukni. Egy bentmaradt büfi is csinál ilyet. De pl a kislányom nem is hízott, annyit bukott, refluxos. A kisfiam szépen hízott csak rengeteget evett.
2017. dec. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

a valaszt nem tudom, de az en lanyom meg ennel is rosszabb volt, 6 hetes koraig csak kezben aludt (de szoszerint)lerakni nem lehetett se ejjel se nappal.

Aztan kezdett par orat aludni 6 hetes kora utan, de 18 hos koraig katasztrofalisan aludt, azt hittem nem elem tul.

Most 2 eves es sokat javult az alvasa, de meg mindig van hogy 2tol reggel 6ig fenn vagyunk :(

Sok erot es kitartast.

2017. dec. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A hízásàval semmi gond nincs.

3150grammal született és 50cm-rel. 3000grammal jöttünk haza.

Múlt héten mérte védőnő, 4980gramm és 57cm. 15-én lett két hónapos.


Remélem hamar vége lesz ennek az időszaknak akkor :(

2017. dec. 18. 16:41
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, neked is kitartást!!!
2017. dec. 18. 16:41
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem kisebb korulba keverték a nappalt az éjszakával. De hamar elmúlt. Csak egy tipp, bár nem hiszem, hogy ettől lenne: nem néz tv-t veletek a nappaliban? Mert az nem jó neki. Próbáltad úgy, hogy az ágyatok mellé teszel kiságyat (babaöböl), hátha ott jobban elalszik? A nagyobbik 2-3 órákat volt fent kiskorában, az is nagyon fárasztó volt. Magam mellé vettem, utána aludt rendesen.

Nincs túl melege vagy fázik?

Kitartás!!

2017. dec. 19. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!!

Most mar 2 napja nem hagyom sokat aludni napközben így már jobban és többet alszik éjjel. Ez volt a baj :) Összekeverte a nappalt az éjszakával és már egyből sírt ha átmentünk a szobába, mert tudta, hogy ott aludni kell, de ő nem is álmos :)

2017. dec. 20. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!