Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan oldjátok meg a főzést...

Hogyan oldjátok meg a főzést egy újszülött és nagyobb tesó mellett, aki otthon van veletek (20-24 hónapos)?

Figyelt kérdés
Egyelőre reménytelen a főzés, nem rég jöttünk haza kórházból. Két hétig lesz segítség és főtt kajánk. Magamnak úgy gondoltam rendelek, mint a terhesség alatt párszor, de kicsit lelkiismeret furdalásom lenne a nagyobb miatt, ha rendelős kaját enne ő mert eddig csak házi koszton volt. Örülök, ha sikerül ellátnom napközben a két gyereket (pelenkázás, etetések, szoptatás, fektetés, vasalás, mosás, takarítás, vagyis napi rutin)
2010. jún. 3. 11:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én átváltottam túlélőprogramra:vasalni amit nagyon muszáj,takasritás heti 2x,nagyobb dolgot akkor csinálok,ha akad segitség,vagy netalán egyszerre alszanak.

Főzés sokszor addig elkészitem,amig a férjem készül dolgozni,igy 9-re kész az ebéd(tészták,krumplis ételek,egyszerűbb főzelékek,sült húsi-tepsiben kis fűszerrel).Jó szolgálatot tett a hordozókendőnk,ebben mosogattam,főztem,ettem,teregettem stb.A nagy addig leköthető ő is főzhet pl.addig játékból,segit teregetni(adogat).Szoptatás kzben mindig mesét olvastam.

2010. jún. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bocs' "szoptatás közben"
2010. jún. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én eddig megoldottam, a pici nagyrészt csak aludt. Most viszont már 4 hónapos és egyre többet igényli a társaságot, játékot ő is. Így jövő héttől rendelünk. Kipróbálok néhány ebédfutárt, majd meglátjuk bejön-e. Muszáj, mert a nagy is teljesen leköt, eddig is alig-alig fért bele az időbe, most meg aztán pláne.
2010. jún. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igaz én még csak előre gondolkodok, mert júliusra várjuk a tesót. Akkor lesz a nagyobb 20 hónapos. Mi most is rendelünk, egy héten 3x. Hétfőre és keddre főzök előre a 7végén, szerda, csütörtök, péntekre pedig rendelünk. Nagyon szereti a lányom, amit hoznak (nem zsíros, nem sós, nem rántásos). Úgy gondolom, ez lesz nyáron is. Főleg, mert nekem segítségem sem lesz.
2010. jún. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem még nem született meg a tesó (26hónapos lesz akkor a nagy),de én szerintem este fogok ebédet főzni mikor apa megjön melóból.......vagy ilyen könnyen nem fog menni? :)
2010. jún. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!