Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött kortól kb.2-3...

Újszülött kortól kb.2-3 hónapos korig hetente hányszor hagytad otthon valakivel a babádat?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, aki már 2 hetesen otthon hagyta a gyerkőcöt egy nem kihagyhatatlan (szabadidős) programért. Azóta pedig folyamatosan elmászkál otthonról. Hol vásárolni, ezt azt intézni, több órákra elmegy. Pl. ha hazajön a férje a melóból, akkor azonnal katapultál, ilyen-olyan indokkal és nem 10 percekre. Nyilván nem kell odaláncolni magát az embernek a nap 24 órájában egy gyerekhez, de még egy 2 hónapost is kicsinek találok ahhoz, hogy valaki hetente többször, több órára elmászkál mellőle. (nem sürgős, fontos, halaszthatatlan ügyekben)

Mit gondoltok erről?


2011. aug. 24. 17:09
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/93 anonim ***** válasza:
36%
az ilyennek nem kéne gyereket szülnie, felelőtlen!
2011. aug. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/93 anonim ***** válasza:
41%

Heti 2 alkalommal 1-2 órára.

Megváltás ám az az 1-2 óra a 24 órás robotban az első hetekben.

Mondjuk a fiam 10 hós koráig csak alvásidőben mentem, a köv. szopira mindig otthon voltam.

2011. aug. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/93 anonim ***** válasza:
65%
Naponta-2 naponta 20 percre hagyom az apjával, ha éppen én viszem le a kutyát. A 6 hetes kontrollra is egyedül mentem, de kb. 45 perc alatt megjártam. Ahová csak tudom, viszem magammal a babámat, több órára nem hagynám másra.
2011. aug. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/93 anonim ***** válasza:
81%
Én nem hetente, inkább havonta. Először a 6 hetes kontrollra mentem, akkor maradt itthon a pici apával. Azóta olyan havi 1-2-szer megyek el moziba, addig apa vigyáz a leányzóra.
2011. aug. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/93 anonim ***** válasza:
100%

Csak a bevásárlás idejére hagytam itthon egyszer, mert a tisztítószereket hiába magyarázom a férjemnek, úgysem olyat hozna ami kell :D

Szóval akkor egy 3/4 órára mentem el a közeli abc-be.

Meg amikor kórházba kellett mennem: kontroll, szemészet. De időpontom van és a kórház mellettünk van, szóval bármikor haza tudtam volna rohanni, teló mindig nálam.

Illetve leviszem a szemetet, vagy leszaladok kifliért..., amiokor itthon van a párom. Körmös házhoz jön, fodrásznál meg nem voltam mióta szültem. (8 hét) De majd eljön annak is az ideje!

2011. aug. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/93 anonim ***** válasza:
100%

Valahol jól csinálja valahol nem.

Ha a gyerekkel töltött időt hasznosan tölti, akkor szabizik, és nagyon jól teszi.

Ha csak van a gyerek, de minek akkor felmerül minek a gyerek.

A nagyobbikat egy éves múlt amikor el tudtam hagyni. Addig utánfutó volt. Amióta megszületett a kicsi egyszer volt el nélkülünk nagymamával, én meg a telefont néztem egész du, hogy biztos baj van a gyerekekkel. Pedig végre csend volt, és a férjemmel kettesben lehettünk volna.

Halaszthatatlan dolgom is volt már amióta megvan a kicsi, de mire szopi idő volt már velem volt. Kb alvó bébit hagytam itthon és alvó bébit kaptam. Ennyi időbe az apuka se hal bele, a baba sem. Mert nem csak anyja van a gyerekeknek az apákhoz se árt ha kötődik a kicsi.

(ebből a szempontból jól csinálja, persze, ha a férje nem kopogó szemmel várja haza, mert nincs kaja se neki se a bébinek, illetve nem kattan meg)

Megint tervezném a hétvégém, hogy elcsavargok, de a kicsi nem maradhat itthon, és rettentő meleget mondanak még:(

És mit nem adnék egy 2percnyi csendért(este 9kor nem tudott aludni a nagy(26hónapos) fél a sötéttől, én meg zuhanyoztam volna, és az a 2perc csend is arról szolt, hogy anya mit csinálsz, csinálsz habot, gyere, azt is, miért csinálod, kapok habot...)

2011. aug. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/93 anonim ***** válasza:
12%
Nem hagytam sosem senkire!
2011. aug. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/93 anonim ***** válasza:
90%

Ha neki szüksége van erre, és nem anyatejes a kicsi, tehát nem vonja meg tőle az alapvető szükségleteit, menjen. Ahogy írod, nem vadidegenre bízza a gyermekét, hanem az apukájára. Miért ne?

Amúgy ki neked az illető? Úgy értem miért érdekel ennyire hogy mikor mit csinál? Neked van gyermeked?

2011. aug. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/93 anonim ***** válasza:
84%
Jaj, minden nap van egy ilyen kérdés, hogy "ugye szerintetek is rosszul csinálja az ismerősöm...." nagyon ráértek másokkal foglalkozni. Amúgy meg jól teszi, hogy nem nő össze a gyerekével főleg hogy a saját apjával van.
2011. aug. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/93 anonim ***** válasza:
100%
az első hetekben alvás időre napi 1-2 órát anyukámmal hagytam,muszáj volt kimozdulnom,mert belebetegedtem a bezártságba, 6 hetesen pár órára,mert vizsgáznom kellett,lefejtem neki a tejet,hogy legyen mit ennie,férjemmel hetente egyszer este mikor aludt/alszik elmegyünk pár órára kikapcsolódni,ha vásárolni kell és sietek akkor apa vigyáz rá,de sokszor 3an megyünk,ha nem nyűgös,esetleg elmegyünk sétálni(ritkán) vigyáz rá a mama fél- 1 órát,barátnőimmel 1-2 órára elmegyünk valahova nem minden nap hetente max 2szer vagy egyszer de van olyan hogy nem tudunk időpontot egyeztetni,be van osztva a héten egyszer egyikünk este elmegy a barátaival pár órára,férjemmel együtt gondozzuk,etetjük,fürdetjük,be van osztva ki mikor etet,altat, férjem segít a házimunkában,rengeteget játszunk vele,beszélünk a fiunkkal,sétálunk stb. nem szenved hiányt de szükséges egy kicsi pihenés
2011. aug. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!