Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3gyereked van, egy ovis, egy...

3gyereked van, egy ovis, egy otthon Veled és egy újszülött, milyen a napirended?

Figyelt kérdés
Ki ébred először reggel, hogy oldod meg a napodat???
2011. máj. 7. 12:15
 1/10 anonim ***** válasza:

pont most akarta megy hasonló kérdést feltenni, remélem neked sokan válaszolnak majd :-)

bocsi az offért...

2011. máj. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
miért, nálatok mi a helyzet???
2011. máj. 7. 12:32
 3/10 anonim ***** válasza:
off, csak engem is érdekelnének a válaszok. 4 éves a nagy, 15 hós lesz a kicsi mire érkezik a kistesó. Kicsit félek, hogy bírom majd, hármaskát későbbre terveztük, de így alakult :)
2011. máj. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem is 3 gyermekem van, igaz, a legnagyobb már iskolás, de a többi stimmel. Reggel apa kelti a legnagyobbat, öltözteti és viszi suliba. A pici (3 hós) 1/2 7-kor kel, szoptatás, tisztába teszem, "beszélgetünk". 8-kor ébresztem a középsőt, öltöztetés, ágyazás, addig a pici az ágyában nézi a zenélő forgót. A pici SOHA nem alszik az ágyában nappal, mert minimális az alvásigénye, úgyhogy utána kiviszem a konyhába őket, a picit beteszem a pihenőszékbe, a középsőt reggeliztetem, közben felteszem az ebédet. Reggeli után rendet teszek - a picivel a karomban, mert addigra elunja a pihenőszéket is. Utána a középső játszik, ha egyszerű kaja van, ami mellett nem kell ott állni, beülök hozzá a picivel. 11-kor öltöztetem mindkettőt, indulunk a suliba a nagyért. 1-re érünk haza, ebéd. 2-től tanulás a naggyal, addig a középső mesét néz, a pici a kezemben... Du. 4 körül elmegyünk sétálni. Ha bonyolultabb kaját szeretnék főzni, megvárom, míg apa hazaér, és este előkészítem. Ilyenkor szoktam vasalni, sütit sütni, addig apa van velük. Nem könnyű 3 gyerekkel, főleg, ha még ott a házimunka is. Jó annak, akinek a mama segít, nálunk anyu sajnos dolgozik. Remélem, segítettem. :)
2011. máj. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Bár még én is előtte állok,de már tudom,hogy kb. mi lesz a napi rend (mivel a kicsi még eleinte nem szól közbe csak ha etetni,pelenkázni kell.): reggel keléslegkésőbb fél 7-kor,de inkább 6:15-kor. Fél 7-kor keltem majd a nagyot-most is így van,aki felöltözik ügyesen. Közben felkel majd a középső is,őt én öltöztetem még,hogy haladjunk. Megkapják a reggelit,addig én megágyalok és ellátom a kicsit. Ezután indulás az oviba,onnan totyogás a boltba. Kb. fél 10-10-re haza érünk majd. Ezután főzés,takarítás,gyereket etetni... sorrend attól függ,mikor lesz éhes. Majd 1-kor -ha ott ebédel a nagy,-séta az oviba. Fél 2-kor csendes pihenő. Délután miután elmosogattam, lehet kimenni-ha jó idő van.

Este: 7-kor kezdődik a fürdés. A legkisebbet kb fél 8-kor ágyba tudom tenni. Eddig a nagyok is megfürdenek,Apa kiveszik őket-ha mázlim van- a nagy egyedül megtörölközik,a középsőt törli valamelyikőnk. A nagyobbak este 9-kor bújnak ágyba. Ha mázlim van,addigra a 2. gyerkőc is megtanul egyedül elaludni-mert most még mellé kell feküdnöm.Ha nem így lesz,akkor kb etetés időre elalszik a középső,akkor én felébredek mellette,és irány a kicsi. Aztán majd 2 kaja idő közt átkerül Aniza (2. gyermek) mellénk,ott reggelig aszik majd.

Na,kb. így néz majd ki a napunk szeptember közepétől.


Üdv:2lányos,22.hkm.

2011. máj. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszadó, a 3. is lány lesz? Nálunk is két lány van és mi dec-re várjuk őket, vagy őt...még nem tudni hogy megmarad-e mindkettő.
2011. máj. 9. 11:03
 7/10 anonim ***** válasza:

A doki azt mondta-de rühelli a fejem,így gyanítom,hogy csak szivatni kakart. Az egyik szomszéd néni pedig a páromnak rám-nézésre mondta azt,hogy kislány lesz. Persze a párom kiakadt. :D Majd a szülőszobán kiderül.


Jajj,úgy szeretnék egyszer ikreket... még ha lányok is :)


Tiszta szívből szorítok,hogy decemberben 2 babót tarthass a kezedbe!!!


Boldog babavárást és egészséges kisbabákat!!!!

2011. máj. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Első hónap elég brutál volt, mert egyszerre kelt mind a 3 gyerek, és nem tudtam a legnagyobbat az oviba öltöztetni. De azóta szerencsére a pici szeret tovább aludni, a középső két éves fel szokott kelni, amikor a 4 éves, de az nem okoz gondot, mert el tudunk készülni. Nagyi szokta oviba vinni, és ő is hozza, mert nagyon messze van, és a férjem korábban megy, nomeg később jön. A kicsi alszik délelőtt, délután is van, hogy kétszer. A középső két óra körül szokott elaludni, és 1,5 órát alszik. Ha idő engedi délelőtt, délután levegőzés. Ha a pici nyugodt, ami ritkán van, akkor simán megy a főzés, takarítás, ha nem akkor sajnos marad minden estére, amikor már a férjem is itthon van. Fürdés 8 körül, először a pici fürdik velem, aztán a nagyok, őket a férjem intézi. Utána reménykedünk a gyors lefekvésben, és elalvásban, ami nem nagyon szokott összejönni. Az első hónap volt tényleg a legrosszabb, mert éjjel üvöltött, nappal is csak kézben tudott lenni, nem tudott aludni, de szerencsére gyorsan kinőtte ezt a bajságát. Lényegét tekintve olyan a dolog mint két gyerekkel amikor ilyenkorúak voltak.
2011. máj. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nàlunk mègcsak 2 volt.épp bekerült egyik oviba,a másik otthon én meg a terhesen rengeteg görcscsel.

A fiamat sokszor volt,hogy otthon kellett hagynom amig elvittem oviba vagy haza hoztam a nagyot,mert mindig aludt.máskor meg vittem a fiamat is a naggyal reggel(épp beszerzés alatt volt saját bicikli,gyerekülésekkel),sima biciklivel,de aztán mikor a fiammal kellett menni délben a nagyért és a lábát törte el,mert elaludt a biciklin,megmondtam befejeztem!kivettem a nagyot az ovibol.apa hajnal 3-tol du 3-ig dolgozott igy segitségem nem volt.

Hazaköltöztünk az én házamba,segitség attol független még mindig nincs,csak apa rugalmasabb idöbeosztással.szerencsére a nagy akkor került oviba mikor a pici már 4hos volt,könnyebb volt.reggel a nagyobbak felkeltek,beültek hozzám amig a picit megetettem,felöltöztek,irány az ovi.fiammal meg a picivel haza,reggeli után pici aludt.fiammal játszottunk amig föztem,kicsi felkelt evett,mi is ebédeltünk,fiam aludt,néha mi is vele.du fiam jàtszott amig takaritottam stb.folyt köv...

2011. máj. 10. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

05:44-es!folyt köv.

Végeztem(de legkésöbb du 3-kor) indultunk oviba a nagyért.Ha nem volt elég idöm mindenre akkor befejeztem amikor apa hazajött.utána játszottam egy kicsit a naggyal is,közben pici vagy evett vagy egyéb.apa meg elfoglalta magát vagy a fiammal vagy egyszerre akár a fiammal és a picivel:)

Fél7kor fürdés,vacsora.legkésöbb mindhárom ágyba került este 8-ra.ma is ez van.szépen hozzászokott mindegyik a napirendhez.reggel öltözünk,irány az ovi,haza reggelizni,főzni stb.délben szieszta a kicsivel,játszunk,befejezem ha vmit félbehagytam de. utána irány a nagyokért.annyi,hogy màr mindkét nagyobb oviba van,igy kevesebbet jàtszok velük,mert du 3kor indulok értük a picivel és du 4 ora van mire hazaérünk az ovibol.

Sok sikert és vigyázz magadra,hogy ikrek legyenek decemberben!!!:)

2011. máj. 10. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!