Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött babákkal milyen az...

Újszülött babákkal milyen az otthon lét? Van időtök magatokra is, a háztartásra is?

Figyelt kérdés
Van időtök, energiátok mosni, főzni? Van időtök a párotokra? Vagy az egész nap "csak" a babáról szól?
2011. márc. 28. 08:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az első pár hét csak a babáról szólt.De most már jobb a helyzet.
2011. márc. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, meddig tart neked az újszülött kor. Az első kb. 6 hétben nagyon nem volt energiám semmi másra, nagyon nyűgös, hasfájós volt a fiam, napközben nagyon keveset aludt. Eleinte sokszor jött anyukám vagy anyósom, és ők főztek, vagy hoztak kaját, így az első egy hónapban erre nem volt gondom. A mosógépbe nem nagy cucc berakni a ruhát, amikor aludt, akkor teregettem, este vasaltam. A takarításnál csak a sepregetésre, portörlésre volt idő és energia, de az sem minden nap. Mondhatjuk úgy, hogy kb. az első 6-8 hónapban szinte minden csak a babáról szólt. Egymásra este lett volna időnk, amikor elaludt, de akkor meg nem mindig volt energia. De aztán idővel minden egyre könnyebbé vált, azt hiszem az első jelentős javulás olyan 3 hónapos kora körül volt, amikor már kicsit elszórakoztatta magát a játszószőnyegen, aztán a következő ugrás az volt, amikor elkezdett kúszni-mászni, akkor jobban lefoglalta magát.
2011. márc. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tehettem meg hogy babáról szóljon mert semmi segítségünk nem volt -- pedig lehetett volna , nem rajtunk múlt--

most a kistesóval is össze kell kapnom magam szóval a gyermekágy nem lesz az igazi.

2011. márc. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
nekem sincs semmi segítségem, egyedül vagyok a kezdetektől, de bírom. De sokban függ a babától. A fiam hasfájós ugyan, de csak este 8-tól éjfélig tart, így napközben egy tündér, eszik és alszik, és éjszaka is jó alvó. Így napközben szinte mindent meg tudok csinálni, du. meg éjszaka pihenni.
2011. márc. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a rendszeresség a kulcs! Valószínű az első pár nap/hét/ míg nem alakulnak ki a dolgok nehéz lesz, de utána egyre könnyebb.
2011. márc. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5,5 hós a babám, hát nem sok mindent tudok csinálni...nem túl sokat alszik, illetve felébred és vissza kell altatni nap közben,és még nincs el egyedül játék közben...szóval maradnak az alap dolgok, főzés, mosogatás, mosás, teregetés, a takarítással szoktam a legjobban elcsúszni..:/
2011. márc. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ja de szerencsére anyum segít ha bármi kell, itt lakik nem messze, és anyósom is szokott kaját hozni mikor átjön.

utolsó voltam

2011. márc. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Lányom 4,5 hónapos múlt és mondhatom azt, hogy van napirendünk már egy jó ideje. Megtudok főzni,takarítani, vasalni, tehát mindent. Vannak nyűgössebb napok, vagy amikor egyáltalán nincs el, de azért elég jó alvókája volt eddig a friss levegőn, aludt 3 órát is, akkor el tudtam végezni. De most, hogy bejött a meleg, már nem alszik olyan jókat.

Amikor újszülött volt, volt segítség anyukám.De csak egy hétig, utána mindent én csináltam. Már bánom, hogy nem használtam ki a segítséget és pihentem. :(:(

2011. márc. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!