Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom rengeteg hajszálat...

Kislányom rengeteg hajszálat nyel. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

3 hónapos és hullik a haja. Állandóan azt lesem, keresem, szedegetem, mégis sok kerül a szájába. A cumijáról is rendszeresen 5-6 szálat szedek le, a kezéről milliót, alvás után a kis arca is tele van hajszálakkal.

Ma meg hason fekve bukot egy jó adagot, és abban is volt vagy 8-10 szál haj, tehát a gyomrába is jut és már irritálja is.

Mit tehetnék a napi hajmosás, napi többszöri fésülködés és állandó "kurkászás" mellett?


2010. jún. 3. 15:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
14%
Milyen hosszú a haja? Ha összefogod neki vagy felcsatolod, úgy sem jó? Vagy hajpánt a hajába?
2010. jún. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
12%
Biztos hajszálak azok? Sokat van egyedül?
2010. jún. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
Ha valóban lenyeli őket, az t nem hiszem hogy irritálná a gyomrát. Felül be, alul ki, már elnézést a nyersességért, de ez nem lehet probléma, később, amikor a földön kúszik-mászik majd, még egy rakás, hajszálnál sokkal "nagyobb" dolgot is le fog nyelni, attól sem lesz baja...
2010. jún. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%
Nem lehet hogy éppen az a baj, hogy túl sokat foglalkozol a hajával? (Mármint a napi hajmosás, többszöri fésülködés, stb...) Bár nem vagyok szakértő, ezt csak józan paraszti ésszel mondom - mikor naponta mostam a hajam, sokkal több hullott ki!
2010. jún. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%
Bocsi, csak most olvastam, hogy még "fekvős". :) Akkor nem szóltam.
2010. jún. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%
Próbáld meg a hátán/oldalán altatni.Gondolom még nem forog...talán addigra kihullik a babahaj,mire már forog,és a szájába kerülhet.Nem jó,ha sok hajat nyel.Volt erről egy műsor,és a haj kis gombóccá áll össze a gyomorban.Mivel emészthetetlen,ha túl sok összegyűlik,okozhat gondokat(a későbbiekben).A helyedben én beszélnék a dokival.
2010. jún. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
44%

Szia!

A haj emészthetetlen, és okozhat bajt, mert ott áll a gyomorban!!!

Szerintem nem szabadna ,így hullani a baba hajának!

Nem lehet, hogy vitaminhiányos a picid és, ez okozza a túlzott hajhullást??

2010. jún. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
41%

Nagyon hosszú a haja? Mi lenne ha levágatnátok neki, úgyis jövőhéttől meleget mondanak.

A barátnőm kislánya hatalmas hajjal született tavaly nyáron, ők levágatták nagyon picurira, hogy ne süljön be a feje.

2010. jún. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
57%
Szia! Látszik hogy itt sok válaszolónak biztos nem nagyhajú a babája. Az én kislányom is 5cm hosszú dús hajjal született. Ő is éppen 3 hónapos és most hullajtja a haját, ugyanígy szenvedünk mi is. Szerintem nem sok mindent tehetsz ez ellen, én is mindig lesem, nehogy hajszálat nyeljen. Nappal végig együtt vagyunk, nem hagyom egyedül,estére illetve alváshoz pedig oda van készítve több cumi is, hogyha kiesett akkor másikat adok neki, mert arra mindig ráragad a haj. Kitartást!
2010. jún. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Hát igen, hajcsat, hajpánt és gumi még nem jön szóba:-)

De arra nem is gondoltam, hogy levágjam, lehet megtesszük:-)

Első lányommal nem volt ilyen gond, észrevétlenül cserélte a haját.

Ha hanyatt, vagy oldalt rakom le, pár perc alatt felkelti magát...

sokat van egyedül? Ha alszik az ágyában, igen, és légzésfigyelő-bébiőr van. Nem leshetem 24 órában...

Mosni a koszmó miatt mosom naponta, meg azért is, hogy ami ki akar hullani, hulljon ki-kimosom és kifésülöm.

Amúgy 2 -3 naponta szoktam.

2010. jún. 3. 18:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!