Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos babám játszott egy...

9 hónapos babám játszott egy 6 hetes lakásban tartott kiscicával, lehet valami baja?

Figyelt kérdés
Eddig nem engedtem macskák közelébe, és mindenki lehurrogott, hogy milyen hülye vagyok, hogy nem engedem, mi baja lehet. Ismerek mindent, amiért sokan mondják, hogy ne engedjük a cicát a baba közelébe, eddig be is tartottam. Most meg már annyian mondták, hogy nagy már a lányom, nem lehet baja, stb, de amikor a párom megtudta, nagyon mérges volt rám. Rosszul tettem?
2010. jún. 4. 07:49
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Hát én sem engedtem volna, pont azokért amiket hallani lehet, hogy nagyon sok baktériumot hordoznak. Főleg a székletükben van olyan is, ami vakságot is okozhat, stb. stb. Persze aki meg cicaszerető, az biztos, hogy azt fogja mondani, hogy ez hülyeség. De inkább legyen az és ne legyen baja, minthogy igaz, és mégis elkapjon valamit.

Mondjuk talán mivel 6 hetes kiscica, csak megkapott minden oltást, amit eddig kellett és még nem találkozott "fertőző" macskákkal. Szóval nem hinném, hogy baja lenne, de mindenféle macskához ne engedd oda. (bár ha most úgy van vele, hogy játszhat velük, akkor nehéz lesz megmagyarázni neki, hogy a kóbor macskákkal meg nem szabad)

Ha meg mondjuk csak a macskaszőrre allergiás, legalább kiderül.

2010. jún. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Inkább legyél ott vele, ha játszik a cicával, és mossatok utánna kezet. Meg így tudsz arra is figyelni, hogy ne tépjék egymást.
2010. jún. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Csak akkor LEHET baj, ha a macska nincs beoltva, és nincs féregtelenítve.Bár szerintem hat hetesen még el se vitték állatorvoshoz.
2010. jún. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hogy jön ide a cica széklete? Játszik egy cicával és az emberek rögtön vakságról beszélnek? Nekem 4 cicám van és már terhesen kikértem a gyerekorvosom, nőgyógyászom véleményét egyértelműen azt mondták nem kell menniük a háztól! Természetesen betartom a szabályokat, nem mennek a gyerekszobába, minden oltást megkapnak és az alom ami el van különítve naponta fertőtlenítve van.Reggel az első dolgom a porszívózás! Nálam minden fehér a kanapé a parketta és minden bútor huzat levehető mosható cloroxal. Ezért lett fehér. A 3 hónapos kislányom tökéletes biztonságban van! Minden tiszta és azt szoktam mondani, főleg azért mert állatok vannak én jobban figyelek és többet is takarítok.
2010. jún. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A barátnőm most hozta a cicát, hétvégén, tehát olyan nagy macskapiszok nem is lehet a lakásban. Ami a vakságot illeti, azt a toxoplasma parazita okozza, amit a cicák hordozhatnak magukkal. Hááát, valóban mivel csak 6 hetes, csak fürdetve volt, 1x, beoltva meg féregtelenítve nem. Minden esetre a cica nem ért az arcához, meg a fenekéhez sem nyúlt a babám, ilyen pici cica nem tudom, okozhat-e valamit, ezért nem is féltettem annyira tőle, csak a párom nagyon lecseszett.
2010. jún. 4. 09:10
 6/7 anonim ***** válasza:

A toxoplazma sem minden esetben okoz vakságot csak akkor ha terhes vagy és toxoplazma fertőzésed van, akkor okozhat!Akkor is csak okozhat és nem 100%ban okoz! De a toxoplazmát nyers hústól és mosatlan gyümölcstől is el lehet kapni. Semmi baja nem lesz a babádnak akkor sem ha megfogta volna a cica fejét!

Az emberek félnek valamitől amiről olyan keveset tudnak! Innen onnan hallanak rémhíreket és akkor megy az ijesztegetés!

Különben meg a fertőzésről és a bacilusokról az a véleményem, hogy attól miért nem félnek az anyukák mikor a szájukba veszik és lenyalják a cumit a gyereknek és köztudott, hogy az emberi száj tele van bacival. Sok mindentől lehet óvni a kisgyermeket de óvni kell és nem túlreagálni!

Semmi baja nem lesz a kicsinek!

2010. jún. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Hú, mennyi tudatlan ember...

Minek osztjátok az észt, ha nem értetek hozzá?


Nem lesz semmi baja a gyereknek, mondjuk a féregtelenítést meg kellett volna várnotok, de ha megmostad a kezét a gyereknek, akkor azzal sem lesz gond.

A toxoplazmózis a terhesség alatt veszélyes, nem a gyerekre.

Íme néhány "szösszenet" netről:


"A toxoplasmosis a Toxoplasma gondii valódi egysejtű, sejten belül élősködő kórokozóval történő fertőzés. Az esetek döntő többsége (80-90%) tünetmentes formában zajlik. Jelentőségét az adja meg, hogy a méhlepényen áthatolva a magzatnál agyvelő-gyulladást okozhat, ezért csak a terhesség alatt bekövetkező friss fertőzés lehet veszélyes. "


Illetve ezt érdemes még elolvasni:


"Egészséges leánygyermekeknél a megelőzés legjobb módszere, ha minél fiatalabb korban átesnek a betegségen. Ezért nem szabad a gyermeket eltiltani a macskáktól. Nagyon fontos a megfelelően hőkezelt hús fogyasztása. Felnőttkorban a megelőzésnek terhesség alatt van különös jelentősége, ezért a várandósoknak kerülniük kell a nyers vagy félig főzött hús fogyasztását, valamint a macskaürülékkel való kontaktust. A macska ürülékében a parazita 48 óra alatt válik fertőzőképessé, ezért a macskaalmot, ürüléket naponta el kell távolítani."

2010. jún. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!