Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan altatjátok/altattátok...

Hogyan altatjátok/altattátok 4-5 hetes babátokat? Mennyit alszik /aludt nappal/éjszaka?

Figyelt kérdés

2018. jan. 3. 09:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Éjjel kétszer ébredt enni, szoptatás közben aludt el. Eögtön visszaaludt. Kb este 6tól reggel hatig aludt így

Nappal 3szor aludt, összesen 5-6órát

2018. jan. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy volt, hogy az esti étkezések után azonnal elaludt.


Volt egy 9 órai majd egy éjfeles evés, minden alkalommal bealudt közben. Hajnalban még 3-4 majd 6 fele ébredt, de akkor is sima ügy volt az alvás utána.


Ilyen korban tartotta szépen a 3 óránkénti evést (akkor evett amikor kérte) és közte aludt. Az éber ideje maximum 1-2 óra volt egyhuzamban. Aludni sokat aludt, nem volt ébren túl hosszan.


Nappal nem altattam, játszószőnyegen volt és ha elfáradt, ott aludt el. Kb 2-3 hónapos korban volt, hogy álmosságot látva bevittem a kiságyába, így ahhoz szokott, hogy a kiságy egyenlő az alvással. Most 1 éves és szerencsére sosem volt gond az altatással azóta sem. Persze, eleinte volt, hogy pocakfájás idején simogattuk a pocakját, de amúgy nem kellett járkálni vele vagy ringatni, csak az első hetekben.

2018. jan. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
4-5 hetesen nappal vagy rajtam aludt vagy babakocsiba. Az volt a baj, hogy a kiságyban nen tudtam elaltatni, ha meg leraktam azonnal felkelt. De sokszor babakocsiban is csak úgy aludt, hogy tologattam közben, pedig már a fáradtságtól ordított. 5-6 hetes korban elkezdtem nappal porszívó hangra altatni (nem igazival csak telefonon) Este és éjjel nem volt gond, szépen belealudt a büfibe és le is tudtam rakni. Fürdés után néha paskolni kellett a hátsóját.
2018. jan. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Két gyermekem ég és föld volt az első pár hétben-hónapban alvás szempontjából:

A kisfiam rosszalvó volt, napközben ringatni kellett, szopik után nem aludt el magától, este viszont bealudt az esti szopin, és be tudtam tenni az ágyába. Aztán éjszaka ébredt, magam mellé vettem, és megszoptattam, vissza is aludt.

A kislányom pár hetesen mindig belealudt a szopiba, betettem a kiságyába, és remekül elaludt. Aztán picit Ő is "elromlott", imádta a babakocsit, abban egy szempillantás alatt elaludt. Ez elég sokáig tartott.

Mindkét gyerkőcöm jókat aludt napközben, ha segítettem Nekik elaludni. Éjjel a fiam rengetegszer kelt, a kislányom csak 3 óránként szopizni, és rögtön vissza is aludt.

2018. jan. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Megszoptatom, leteszem az ágyába, besötétítek, énekelek neki 1-2 dalocskát és alszik is :)
2018. jan. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2018. jan. 4. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!