Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tudom, mi lenne a megoldás...

Nem tudom, mi lenne a megoldás, de nem tudom sírni hagyni!?

Figyelt kérdés
Lányom 11 hónapos, és nagyon anyás mostanában, hetek óta csak az ölemben alszik el (azelőtt ment az alvás), és éjjel 1-től 4-ig szinte nem is alszunk, mert ha felkel, visszaalszik az ölemben és leteszem, rövid időn belül újra ébred....ez megy órákon keresztül. Már próbáltam, hogy odaülök a kiságy mellé, lefektetem, simogatni próbálom, de ordít, feláll és kéredszkedik az ölembe, ha újra lefektetem, megint feláll...szóval ez sem megoldás. Annyira belehergeli magát a sírásba, hogy öklendezik, és utána már ölben is alig tud megnyugodni, csak feszegeti magát és sír. Nem tudom, miért van ez (fog, szeparációs szorongás, vagy alvászavar), én már az utóbbira gondolok, mert az eddigi 6 foggal nem volt ilyen rossz a helyzet, bár az éjszakákat sosem aludta át. Aki volt már hasonló helyzetben, vagy most ilyesmi problémával küzd, kérem, hogy írja meg a tapasztalatait, vagy hogy mitt tett, tesz. Tudok valamit tenni, vagy várjam meg, míg kinövi? Már nagyon fáradt vagyok, kimerült és elkeseredett. Köszönöm a válaszokat!
2010. jún. 4. 11:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
64%
Én a kezdetektől magam mellé vettem, ha igényelte, 19 hós, és 1 percnél még sosem sírt többet éjjel. Ooabújt hozzám, és alszik. Szinte minden éjjel áthoztam a kiságyból, de boldoggan aludtunk reggelig. Neekem nagyon bevált. Kb. 16 hós korától nem igényli, most már nagyon ritkán kell átvennem, kb. 1 hónapban egyszer. Egy kicsit sem bántam meg.
2010. jún. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
60%
Igen vedd magad mellé, meglásd mindketten jót fogtok aludni.
2010. jún. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
57%

Ilyen nagy babánál már ritkán gondolnak rá a szülök, de nem lehet hogy éhes?

Szoptatod még? Ha nem, akkor mikor issza az esti tápszerét? Biztos hogy kitart neki reggelig a pocijában?

Az a legrosszabb, ha felveszed, megnyugszik, majd rögtön lerakod, amire sírni kezd, erre te megpróbálod simogatással nyugtatni, míg nem nem bírod tovább hallgatni a sírást, és újra felveszed. Legalábbis nálunk ez teljesen következetlen és elhibázott módszernek bizonyult. Szerintem akkor inkább már vagy hagyd sírni, vagy le se tedd az öledből addig, amíg mélyalvásba nem került. Én inkább ringattam 30-40 percet szünet nélkül, minthogy 3-4 órát szenvedjünk.

Jah, és csodákat tesz, ha magad mellé veszed a nagyágyba! Ne aggódj, vissza tud szokni utána a saját ágyába, de így legalább könnyebben átvészelitek ezt a virrasztós időszakot.

2010. jún. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Azt próbáltad már, hogy oda adod neki a kedvenc plüss játékát? Nálunk ez bevált. Sírnak, megnyugtatom őket, mindketten megkapják a kedvenc plüss macijukat, és alszanak tovább.
2010. jún. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nem szoptatom, az esti tápszerét kb. 20:45 körül eszi meg, 210 ml-t. Eddig az evés miatt nem ébredt, 5-6 körül evett mindig reggel, úgyhogy nem hiszem hogy éhes lenne. Sajnos nincs kedvenc plüsse, és semmi nem nyugtatja meg, csak ha az ölemben van. Ha magam mellé fektetem, neki az sem jó, csak sír, és mászik az ölembe. :(
2010. jún. 4. 12:40
 6/16 anonim ***** válasza:
10%
Hát akkor el van ronta nagyon szegényke. Neki is biztos nagyon rossz lehet, sajnálom szegényt.
2010. jún. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem gondolom, hogy el van rontva, mert néhány héttel ezelőttig nem voltak ilyen problémáink, el tudtam altatni a helyén, és éjszakánként sem kellett kivennem. Nem lett ölben altatgatva, ringatva kiskorától kezdve, ezért nem értem.
2010. jún. 4. 12:49
 8/16 anonim ***** válasza:
31%

Valószínűleg szeparációs stressz. Azzal, hogy most ölben altatgatod, valóban jól el fogod rontani, főleg, hogy már megszokta, hogy egyedül alszik. Nem kell ölbe venni, és ott altatni, hanem hagyd a kiságyban, és úgy altasd vissza. Lehet el fog tartani pár napig, de megszokja, hogy ha kellesz, akkor ott vagy, anélkül, hogy folyton az öledben lenne. Nekünk ez három nap volt a fiammal, már zombi voltam a nemalvástól, de a negyedik napra lehiggadt, tudomásul vette, hogy ha kellek, akkor jövök, de nem lóghat folyton az ölemben. AZóta újra nyugisak az éjszakák.

Ha nem azt szokta meg, hogy együtt alszotok, akkor most ne szoktasd hozzá, később nehezebb lesz leszoktatni.

2010. jún. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nálunk ugyan ez ment mint nálatok. Aztán elhagyta magától, de addig azt csináltam hogy elaludt az ölemben, betettem az ágyába, megébredt, újból fel és így tovább. Aztán magától elhagyta, most 14 hónapos a lányom és alszik éjjel, ez kb. 2 hétig ment így. Légy türelmes, sajna ez ilyen, de hidd el el fogja hagyni és vissza áll a rend.
2010. jún. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Amikor elolvastam amit írtál teljesen magunkra ismertem nálunk pont ugyanez a helyzet.Már kezdek megőrülni,az én lányom 10 és fél hónapos és pár napja úgyanezt csinálja.Kézben elalszik leteszem felébred eddig mindig letettem megkapta a tápszert vagy a teát és bealudt rajta.Nem értem én sem ezt a helyzetett.Védönö azt mondja ez szeparációs szorongás.Hááááááááááát én nem tudom.A fiam soha nem volt ilyen,de ha te esetleg rájössz valami jó modszerre örülnék ha megírnád priviben.Remélem hamar túl leszünk rajta,kítartást kívánok nektek is!

2010. jún. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!