Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek csak 2 év van a gyereke...

Akinek csak 2 év van a gyerekei között, nem bánta meg, nem volt extrém fárasztó?

Figyelt kérdés
2018. jan. 4. 22:30
 1/9 Diaconu Angelica válasza:
34%
Szia nekem 3 fiam van is mindegyik köszt 2 év van, nem bantam meg váraszto az tény legalám van miért élned is van miért dogoznod van értelme az életednek. Nehéz de szép az élet gyerekekkel!
2018. jan. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Nekem 6 hós a kicsi és 27 hós a nagy. Nem bántam meg. Hogy extrém fárasztó-e.. nem annyira, bár néha jó lenne kicsit ledőlni napközben. Nekem a lelki része rosszabb, a kicsi többemberes baba lett. A férjem mondjuk mint én, bármelyik gyerekkel bármit csinál, háztartásban is, de dolgozik ugye. Szeretnék mindkét gyerekkel minőségi időt tölteni de ha egyedül vagyok velük, nem nagyon lehet ha ébren van mindkettő. És arra számítok, hogy ez a 2. félév nehezebb lesz bár nem tudom, a kicsit csak pár hete tudom letenni 5 percnél több időre habtapira.
2018. jan. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mar 10 és 12 évesek, 21 hónap van köztük. Kemények voltak az első évek. Főként mert a nagy nehezen fogadta el, hogy már nem csak ő van egyedül. De szerintem ez gyerekfüggő is. A mai napig sokat nyúzzák egymást, de látok pozitív változást. A féléves kisöccsükért viszont odavannak.
2018. jan. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

2 év már nem olyan kis korkülönbség, legalábbis nekem már sok lett volna :)

18 és 35 hónaposaim épp együtt duplóznak. Olyan mintha egy gyerek lenne a kettő, csak így sosem unatkoznak.

Az első 2 hónap volt nehéz hasfájás miatt, utána a még 8 hónap éjszakai 2 óránkénti szoptatás miatt, de ez egy gyerekkel se lett volna sokkal kevésbé fárasztó igazából.

Mondjuk, nekem szerencsém van velük, hogy nem ölik egymást, hanem tényleg vagy együtt vagy egymás mellett játszanak.

2018. jan. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Talán a terhesség alatt volt egy kicsit rossz, hogy a nagyot mindenhova cipeltem, és ledölni nem volt idöm. Majd ugyan ez amikor ici pici volt a kicsi.

DE ez csak akkor lenne jobb, ha a nagy már 5-6 éves minimum lenne!!! Ha 3 vagy 4 éves a nagy és akkor jön a kicsi ugyan ott vagy, mintha 2 éves a nagy. Mert egy 3-4 évesnek is kikell törölni a seggét, egy 3-4 éves isunatkozik, egy 3-4 éves is nyafog, egy 3-4 évesnek is enni kell adnod, egy 3-4 évest is el kell vinned oviba...


Lányaim között 21 hónap van és mintha ikrek lennének. Most már 7-5 évesek. Ritkán harcolnak egymással, inkább szépen együtt játszanak. Mivel a közelben nincsenek nagyszülök, így a nagy minden percet átélt velünk a babás korszakból. A nagy pelenkázott stb...


Èn még olyat nem hallottam, ahol kicsi a korkülömbség ott a szülök panaszkodtak volna. Viszont 4 év korkülömbségnél szinte minden szülö panaszkodik...

2018. jan. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem egy barátnőm panaszkodik sokat erre mostanában, hogy 1 éves lett a kisebb. Egyrészt, hogy fárasztó, hogy félpercenként "esemény" van és már egy nyugis házimunka is kikapcsolódás lenne, másrészt hogy szeretne a naggyal saját időt és irigyli a random lelkes nagyikat, akik a nagyot "bezzeg" viszik mindenféle olyan programra, amit a kicsivel még nem érdemes bevállalni.
2018. jan. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Off 5-nek: kevesebbet terveztünk, végül nálunk 4 év lett köztük, a nagy már iskolás, a kicsi kiscsoportos és nagyon szeretnek együtt játszani babakorától. Hatalmas röhögcsélések vannak esténként, persze van nyűglődés is, de a nagy szívesen tanítja "magas lóról" a kicsit az meg egyelőre még csodálja. Kétség kívül könnyebb volt, hogy a nagyot már nem kellett pelenkázni, nem szopott, nem kellett emelgetni, tudott velünk sokat sétálni a babakocsi mellett és nem rohant ki kismotorral az útra, utazáskor meg elég volt neki egy napra egy rend ruhát vinni... A többi inkább szerintem személyiség kérdése. Mivel ők elég társaságkedvelők, muszáj jól kijönniük, különben unatkoznak. :)
2018. jan. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem a nagy most 8 éves, a kicsi 16 hónapos, holnap töltöm be a 9.hetet, szóval a kicsi meg a pici között 2 év lesz.


Családomban (unokatestvérek, stb) sok helyen van ilyen korkülönbség, de közelről csak az egyikbe volt belelátásom. És azt mondom, gyerekfüggő. Nekik a naggyal (lány) mázli volt, elég nyugodt, eszik-alszik baba volt, nyugis természetű. A 2.gyerek (fiú) problémás volt (hiperaktív), a szülők kapcsolata is megromlott, aztán 3 és fél éves volt a kisebb, mikor született még 1 gyerek (szintén fiú), hát jobb nem lett a helyzet...

2018. jan. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem nem nehéz. 2 éves múlt a lányom, amikor a kicsi született, akkor már nappalra szobatiszta volt. Nem volt visszaesés. A kicsi is egy nyugodt, jó alvó gyerek, 2-3 hetesen már végigaludta az éjszakát. Ha csak a lányommal szeretnék lenni, akkor a férjem van a fiammal, vagy fordítva :)
2018. jan. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!