Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Havi szinten mennyi pénz...

Havi szinten mennyi pénz költötök a babáitokra?

Figyelt kérdés
2018. jan. 11. 10:35
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
14%
Te vagy a tegnapi gyeses kérdező? Dolgozni kellett volna mielőtt szulsz...
2018. jan. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
67%

Pelenka: 7500 Ft/hó.

Most már van hozzátáplálás, tehát pár ezer Ft gyümölcsre, egyebekre elmegy, de mivel együtt vásárolunk a családnak, ez föl se tűnik.

Ruha: minimális, mert rengeteg holmit kapunk mástól. Majd ha 2-3 éves lesz, akkor lesz ez több: cipő, kabát stb.

Játékok, egyebek: ajándékba bőven kap annyit, hogy használni sem tudja mindet.


Alkalomszerűen vannak nagyobb tételek, pl . egyszer kapott egy nem kötelező oltást, asszem bárányhimlő ellen 12e Ft-ért.

Szerencsére gyógyszerre nem költünk (csak a nagyobbikra).

8 hónapos egyébként.


Nálunk a nagyobb gyerek miatt volt babakocsi, autós gyerekülés, gyerekágy, etetőszék. De volt, amit ezekből is másoktól kaptunk. Ezekre amúgy a Jóisten pénzét is el lehet költeni, ha flancolni akarsz; de használtan nevetséges összegért lehet jó állapotúakat venni.


Az alkalomszerű tételeket nem számítva szerintem nincs 20e Ft. Szóval a családi pótlék és a családi adókedvezmény rá eső része simán fedezi.

2018. jan. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
11 és ...nem én vagyok de ha elolvastad volna válaszokat írtam is.és én dolgoztam előtte nem is keveset.Nem értem én miért kell ennyire bunkónak lenni ,és ha valaki nem dolgozott mert mondjuk nincs lehetősége akkor annak soha ne legyen gyereke. Én sem értek egyet azzal hogy a gyerek hiányt szenvedjen azért mert lusta egy szülő de vannak olyan helyzetek amikor kevés pénzből kell hogy éljenek családok,akkor őket már le kell blamálni .a kérdésem arra irányult csupán hogy mire lehet számítani egy átlagos családnál.
2018. jan. 11. 17:17
 14/26 anonim ***** válasza:
71%

Igen, annak ne legyen gyereke. 1 nyomorult évet kell csak dolgozni, hogy minden juttatás járjon és ebbe már a terhesség 9 hónapja is beleszámít. Aki ennyit se bír...

Egyébként a gyerek NEM jog, ami mindenkinek jár, hanem óriási felelősség!

2018. jan. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
De ha nem tud dolgozni ??mert nincs lehetősége. Mi Hajdú -Bihar -Megyében élünk .van olyan ismerősöm akik fiatalok és közmunkán kívül nincs más lehetőségük mert nincs kocsi nincs jogsi,nincs iskolai végzettség, amivel könnyen el tud helyezkedni, külön élnek a szülőktől a közmunkás bér elég nekik éppen.Nagyon sajnálom őket mivel nagyon rendes fiatal pár .(32 éves az anyuka)Mondjuk igazából 2 minimálbéres fizetésből is nehézkes. én is és a férjem is minimálbért kapunk,napi 40 km ert kell menni a munkahelyre,az én gyedem kb 150 ezer ft lesz a férjem fizetése 140 meg a 2 családi pótlék,és nem mondhatom hogy el engedhetnénk magunkat.
2018. jan. 11. 17:38
 16/26 anonim ***** válasza:
46%
Brühü. Mi is Hajdú-Bihar. Jól keresünk, jól élünk, pedig szegény (de dolgozó) családból jöttünk, de nem voltunk restek tanulni. Kocsink mondjuk nincs, semmi szükségünk rá.
2018. jan. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
hát nem tudom .érdekes dolog ez van igazság benne amit mondasz,(nekem is sok időbe került amíg munkát kaptam és addig nem lett baba) csak mégis belegondolva ha nekik nem sikerül munka...Na nem is ez a lényeg hanem hogy anyi pénzből amit kapunk meg tudunk e adni neki mindent amit szeretnénk úgy hogy más se csorbuljon
2018. jan. 11. 17:48
 18/26 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem felénk rosszabb a helyzet de érdekes, aki akar az talál munkát...
2018. jan. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
51%
290-re vállaltok ikreket? Az nem lesz egyszerű menet.
2018. jan. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
ja nem ikrek ..hanem a második gyerekünk . van egy 8 éves lányunk .na ez az hogy ez nem sok fizetés----és akkor felelőtlenség volt második baba?
2018. jan. 11. 18:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!