Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek is van mindenre időtök...

Nektek is van mindenre időtök a baba mellett és csak én vagyok béna?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm előttem szült pár héttel. Ő mindenre érkezik, szabad ideje is van, sőt, műkörmös és már vállal otthon munkát. Engem szinte egész nap lefoglal a babám, mikor pár percre beszundít, akkor futok rendet rakni, főzni, mosni, vasalni. Mikor ébren van, akkor folyamatosan foglalkoznom kell vele, játszunk, énekelek, mondokazok neki, egyszerűen nem szeret egyedül lenni. Plusz raknom kell egyik helyről a másikra, pihenőszék, játszószőnyeg, a kiságya, pár perc után megun mindent. Mit csinálok rosszul? El sem tudom képzelni, hogy csak úgy ellene magának, míg én 2 óra alatt megcsinálom valaki körmeit.
2018. jan. 15. 13:01
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
3 hónapos a picikém :)
2018. jan. 15. 13:02
 2/20 anonim ***** válasza:
84%
Nekem is 3 hónapos a babám és pontosan ugyanez a helyzet. Mindenhol kb 20 percet van el, utána vinnem kell a következő helyre és folyamatos szórakoztatást igényel. Nekem sincs semmire időm mellette, raadasul napkozben van hogy alig alszik, azt is inkabb csak rajtam...szerintem nem mi rontottuk el, hanem babafüggő. Arra azert kivancsi vagyok, hogy ez mikor lesz jobb/konnyebb :)
2018. jan. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
79%

Minden baba más. Barátnőmé tényleg egész nap csak aludt-evett és kész, amúgy szinte meg se nyikkant csak nézelődött max. Az anyja is már unatkozott otthon.

Az én babám meg egész nap sírt mert fájt a hasa, refluxos volt, enni sem akart stb. fél órákat aludt 3-4x. Szóval én meg egész nap ringathattam, tornáztattam, szenvedtem vele, emlékszem sírva fakadtam örömömben mikor egyik nap fél órán keresztül nem sírt. Nem hogy házimunka :D pfff

Nem lehet összehasonlítani, mindenkinek más.

De ha ez vígasztal, aztán megfordult a dolog 3 hónaposan az én lányom átaludta az éjszakát és elmúlt szinte minden gond, a barátnőm babáját meg sajnos megviselte a fogzás is, hisztisebb is eleve (dackorszak) és azóta is többször kel éjszaka. Mindkettőnk gyereke lassan 2 éves.

Szóval ne legyen lelkiismeret furdalásod, annyira egyénfüggő, hogy kinek mit "dob a gép".

2018. jan. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
88%

Én ilyen korban magamra kötöttem és úgy főztem, mosogattam, porszívóztam, kutyát sétáltattam, bevásároltam stb.

Mikor aludt, akkor meg én is kikapcsolódtam, hülye lettem volna még akkor is dolgozni, inkább filmet néztem, olvastam, vagy tornáztam.

2018. jan. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
39%

4 hónapos lányom van.

Nem főzök minden nap, mert fiam a suliban eszik (7 éves), férjem a melóban. Háromnaponta elég főzni és az elég 2 napra, magamnak sokszor rendelek.


Mosás: 3 perc. Ugyanis nem én mosok, hanem a gép, én csak bedobok pár kg ruhát és megnyomok 2 gombot.

Teregetés: 10 perc. Ez igazán nem sok....ráadásul én úgy csinálom hogy a babát odateszem az ágyra és beszélek közben hozzá.


Vasalás: apuka hazajön, játszik a babával, na én azalatt vasalok (szintén nem minden nap)


Felmosás, portörlés: hétvégén együtt a férjemmel mialatt a lányzó alszik.


Ennyire egyszerű.

2018. jan. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
48%

szia! én mindkét gyerekem 6 hónapos korában már simán tudtam a kertben dolgozni, befőzni, 3 fogásos ebédeket előállítani, tornázni stb.

Ehhez szoktattam őket, de 3 hónaposan ez még valóban nehéz. Nagyjából enniy idősek voltak, mikor egyáltalán 10 percnél többet kibírtak a pihenőszékben...3 hónaposak épp...adtam a kezükbe kulcsot, befőttes gumits zóval mindent ami érdekes és nem a saját dolguk :))) és így napról napra több időt töltöttek a pihenőszékben/járókában.

Nem feltétlen a Te hibád ha nincs el egyedül...ebben a korban még alig látnak, fogni is alig tudnak, nemcsoda hogy nem tudják lekötni saját maguk. Amit tehetsz, hogy nem ugrasz minden nyikkanásra, húzod amíg lehet, minden órában legalább 10 percet hagyod őket egyedül nézelődni stb szóval szoktatod tudatosan (és pl nem magadra kötözöd!!!). Ha így teszel, még 2-3 hónap, ész szépen ellesznek már egyedül is, 6 hónaposan kb fél-fél órákat, aztán 1 évesen már akár 1 órát is. Legalább is az enyém most 1,5 éves, ma pl egész délelőtt egyedül játszott (de így is van nyűgösebb nap mikor jobban igényel és olyankor félreteszek mindent persze) de alapbetően megtanítottam őket a játék rengetegükkel egyedül játszani - és amikor viszont odaülök hozzájuk, akkor figyelek hogy minőségi időt töltsünk együtt teháét nem a telóm nyomkodom közbe, meg nem teregetek, hanem valóban odateszem magam és lefárasztom őket :) utána valósággal menekülnek a magányba :)))))

2018. jan. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Babafüggő. Nekem első babám 3,5 hós korig akart állandóan kézben lenni, a második 5 hós korig.

Úgyhogy nem, 3 hósan nem volt sok időm. Aludtak fél órát vagy 3x egy nap, ami ebbe belefért az belefért, másra csak akkor jutott idő ha a férjem hazajött.

2018. jan. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Babàtól függ.Ne aggódj,a hàzimunka megvàr!!Szépen lassan egyre többet tudsz majd mellette csinâlni.1.tipp:hordozó,nekem nagy segítség volt.2. tipp:sose foglalkozz vele,hogy màs babàja milyen,csak feszült leszel tőle.
2018. jan. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mind a két gyereke mellet igazából a kezdetekről volt időm mindenre, most is van. A kisebb most 15 hónapos. Kizökkenthetetlenek a nyugalomból.
2018. jan. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
26%
Attól függ milyen személyiség a kisbaba, de egy rendes műköröm elkészítése minimum 2 óra, ennyi idő alatt megéhezik, tisztába kell tenni, felkel, bőg, stb. Tehát segítség nélkül nem lehet műkörmöt építeni csecsemő mellett, maximum feldob neki egy igénytelen gél lakkot 20 perc alatt, ha valakinek van erre igénye és fizet érte.
2018. jan. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!