Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt, aki egyetemet végzett...

Van itt, aki egyetemet végzett baba mellett (levelező)? Hogyan emlékeztek vissza erre az időszakra?

Figyelt kérdés
Kicsit légyszi a körülményeket is írjátok le: segítség, apa, anyagiak, milyen szak, baba kora. Köszönöm :)

2017. nov. 19. 07:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, pontosabban két félév után született a baba, egy szemesztert pasziváltattam, és utána folytattam, mérnöki szakra jártam.


Sajnos nekem emellett teljes mundakidöben kellett dolgozni is, mert egyedül voltam a picivel, az egyetlen segítség az volt, hogy a szüleimnél laktam, és a havonként három napos elöadások idején ök vigyáztak a gyerekre. Anyagilag elég szük volt, mert ugyan volt keresetem, de nem túl sok, a megélhetésre elég volt, lakbérre nem sok jutott volna.


Elég megeröltetö volt, mert a napi 8 óra munka + reggel-este 1 óra közlekedés, otthon 3-4 óra a gyerekkel, utána meg tanulás 3-4 óra mellett nem sok idöm maradt bármi egyébre is. (Ennek ellenére megérte, nem panaszként írom)

2017. nov. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Amikor kezdtem az msct, akkor született a lányom. Nappalin jártam, de az első 2 félévben csak a kötelező órákat vettem fel. A férjem műszakba dolgozott, sokszor vele maradt, ha nem ért rá, akkor jöttek a nagyik. Saját, örökölt panelba laktunk, anyagilag nullára jöttünk ki minden hónapban, nem éltünk nagylábon, de minden megvolt, ami kellett.
2017. nov. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Jogot végeztem levelezőn. Ez 5 éves képzés, még szülés előtt kezdtem és már akkor fejeztem be, amikor újra dolgoztam. Egy nagyon sokat dolgozó férj van és 100 km-re lakó dolgozó nagyszülők. Amíg itthon voltam, addig nem volt nagy gond. Kevés előadásra jártam be, azok is szombaton voltak. Vizsgázni is (ha volt rá lehetőség) szombati napon mentem. Ilyenkor a férjemmel volt a gyerek. A gyerek alvásidejében tanultam (délután és este). A neheze akkor jött, amikor már én is dolgoztam. Nagyon sokat éjszakáztam.
2017. nov. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
27%
ELső, oké, hogy a három napos előadás alatt vigyáztak rá, de munkaidőben hol volt?
2017. nov. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Az elsö vagyok: bölcsödében - más megoldás nem volt, föleg, hogy nekem sem lett volna semmi jövedelmem, ha nem dolgozom.
2017. nov. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!