Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hetes babám náthás lett....

5 hetes babám náthás lett. Szerintetek anyatejen, orrsprayn kívül mivel segithetném s hamarabbi gyógyulást? Vmilyen tea? Nem gond, hogy egész nap kézben van?

Figyelt kérdés

2018. jan. 16. 07:47
 1/6 anonim ***** válasza:

sajnos ilyenkor még semmivel.

tengervizes orrspray, orrszivóporszivó, esetleg nasivin utána. és a d vitamin és a cebion c vitamin. ennyit lenet tenni.

amikor az én lányom beteg neki az a jó ha a mellkasomon alszik, így kevesebbet köhög, és jobban kap levegőt eért nyugodtabban alszik.

de ennyi.

2018. jan. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

5 hetes babát én elvinnék orvoshoz.

Èn csak akkor megyek a gyerekekkel orvoshoz, ha már iszonyat szarul vannak, de ilyen pici babánál nem kockáztatnék.

Egyrészt az sem tuti, hogy orrsprayt használhatsz neki, az iszonyatosan kiszárítja a nyálkahártyát.

Tea max az édeskömény van ebbek a kroban, de teljesen felesleges, mert enni és inni ugyan annyit fog.

Vitaminokat meg tuti nem adnék neki ennyi idösen(ugye ok D-t kapja, de azt amúgy is kapja).

DE nem is tuti, hogy náthás, mert a pici babáknak az orra még nem olyan mint a mienk, és ök az elsö hónapokban szörcsögnek. Szóval mielött bármit tennék egy 5 hetes babával, megmutatnám a dokinak.

Kézben meg lehet egész nap, max neked rossz.

2018. jan. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Még szép hogy elvittem az orvoshoz. Ő tanácsolta a nasivin újszülött orrcseppet. A gyógyszertárban orrsprayt adtak. Ezek szerint van ehelyett jobb?
2018. jan. 16. 08:37
 4/6 anonim ***** válasza:
38%

1. vagyok.

igen ilyenkor alap a doki.

nekünk a tengervizes orrsprayt adták ez oldja a nyakot használat utan 10perc és ki lehet szívni az orrát, utána a nasivin babyt.

és immunarősítőnek nyugodtan lehet adni a cebion cseppet, olvass utana. pici tejet lefejsz és belecseppentesz 5cseppet (simán piszok savanyú) és kiskanállal, pohárból, én fecskendővel adtam be neki. tea vagy plusz folyadék nem kell neki, sokszor szoptasd. 38-38,5 láznál neki megfelelő, talán fél, germicid kúpot, 39-nél magasabb láznál ismét doki.

2018. jan. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Van itton tengervízes
2018. jan. 16. 10:59
 6/6 anonim ***** válasza:
szívni az orrát óránként legalább kétszer. az egyik orrlukat befogod, közben a másikat szívod (tudom, üvölt, ez van, az arcüreg gyulladás vagy a hörghurut rosszabb) majd a másikat fogod be, amazt meg szívod. de nekem pl kórházba úgy mutatták a gyerekosztályon, hogy az egyikbe folyamatosan spricceltem a tengervizes sprayt (igen, folyamatosan...) míg a másik lukat szívta a nő....persze ez két ember és ettől aztán végképp üvöltött de h9rghurutnál már mindegy volt). szóval valósággal átmosták az orrjáratot.
2018. jan. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!