Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba mellett jelentkezés az...

Baba mellett jelentkezés az orvosira? Mennyire vállalható? Valaki volt ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

2016 szeptemberében elkezdtem egy szakot, de kb fél év után már tudtam, hogy nem nekem való, nem szerettem. Tervben volt, hogy otthagyom, de időközben terhes lettem és 2017 októberében megszületett a lányunk.

Jelenleg itthon vagyok vele, 3 éves koráig nem is szerettem volna komolyabban foglalkozni semmivel (egy új nyelvet kezdtem el terhesen tanulni, abból szeretnék nyelvvizsgát, de más kitűzött cél nincs). Viszont egyre inkább úgy érzem, hogy orvos akarok lenni...


Régen is volt egy ilyen opció, hogy az orvosin tanulok tovább, de anyukám is próbált róla lebeszélni, plusz az akkori barátom orvostanhallgató volt és szinte csak panaszkodott az egyetemről, utálta az egészet (nem volt oda való, később ki is rúgták). Ezért egy jóval könnyebb szakot választottam, de semmi kihívás nem volt benne, nem szerettem.


Ahhoz, hogy egyáltalán jelentkezhessek, érettségit kell tennem biológiából és fizikából. De nem tudom, érdemes-e elkezdenem a felkészülést, magántanárhoz járást baba mellett...


2018. jan. 19. 12:54
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
85%

felejtsd el.


Más elmenni valami bölcsész-büfészakra, ahol lazán lóghatsz, meg más egy 95%-ban KÖTELEZŐ jelenléti íves szakra járni, ami alaphangon 5-6 év és akkor még nem is dolgozhatsz max. rezidensként.


És ha nem kerülsz be államira, akkor félévente durván másfél milla csak az hogy ott csücsülhetsz benn z órákon.

2018. jan. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 A kérdező kommentje:
Nyilván ha jelentkezek és felvesznek, akkor lesz több segítségem, nem én viszem majd a háztartást, főzést és a lányunkkal is lenne más rajtam kívül, nem nekem kéne rohangálnom érte az oviba, iskolába.
2018. jan. 19. 13:10
 3/57 anonim ***** válasza:
43%

Ez attól is függ, hogy mennyi segítséged van. Szülők, anyós, párod mennyire tud besegíteni a gyerek körüli teendőkbe? Fog-e a gyereked bölcsődébe járni? Neked a tanulás mellett kell dolgoznod? Mert azt el tudom képzelni, hogy a gyerek bölcsődében/óvodában van, te bejársz az egyetemre, délután haza tudod hozni, együtt lehettek, még este is tudsz esetleg tanulni, vagy hétvégén, amíg a segítség elviszi játszótérre pl. Azért egy gyerek nagyon kitölti a mindennapokat, azon felül, hogy kielégíted az alapvető szükségleteit, még ezerféle más teendője van egy anyának. Nem beszélve a rengeteg betegségről, amit 3 éves korig összeszednek a kicsik, utána már valamelyest erősödik az immunrendszerük, de azért még egy ovis gyerekkel is sokat kell otthon maradni.

Ha így előre láthatóan van rendszeres és megbízható segítséged, akkor simán belevágnék. Viszont, ha nincs, akkor két oldalról fogod a nyomást érezni, egyrészt nem tudsz úgy teljesíteni az egyetemen, ahogy az elvárható lenne, hiszen nem sok időd lesz a tanulásra, másrészt otthon is nagy elmaradásban leszel mind a gyerek, mind a háztartás terén. Nem lehetetlen megcsinálni, csak nagyon jól kell megszervezni az időt, hogy senki ne szenvedje meg ennek a hátrányát. Azért az orvosi nem egy tanfolyam, ha valamire akarod vinni, ott nagyon keményen kell tanulni, rengetegen mennek külföldre gyakorlatra, tapasztalatot szerezni, az, hogy az angolt folyékonyan beszéled, a minimum elvárás ma már.

2018. jan. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
58%
Hát de ha állandóan másra bízod minek szülted meg? Mire dolgozni kezdenél már lenne 10-11éves, a gyerekkora egészét tölthetné az anyja nélkül. Utána meg a fontosabb ünnepeket.
2018. jan. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
22%

Ha ezt szeretnéd, akkor vágj bele. Persze megértem a kételyeidet, de gondolj bele: napi 8 óra munka (heti 40) vagy az egyetem kábé ugyanott van.

A pároddal mi a helyzet? Ő is tud vigyázni a kicsire, illetve a bölcsi is lehetőség, amikor a pároddal is dolgozik.

Egyébként a baba miatt fontos, hogy anyagilag jól álljatok, ebben a szempomtban ő az első. Ha ez megvan, és vállaljátok, hogy egy jó ideig te nem fogsz keresni semmit, akkor mehet az orvosi egyetem.

Egyébként hány éves vagy? Csak azért, mert maga az egyetem 12 félév (6 év csúszás) +1/2 félév, mert bármi közbejöhet. Azután még rezidensképzés x évig.


Szóval a tanulás tekintetében megoldható kisgyerek mellett az orvosi egyetem is, de figyelembe kell venni, hogy 10 évig nem fogsz keresni és ezáltal az anyagiakat is.


Sok sikert!


Amúgy szerintem jobb lenne, ha a tanulás témakörben írnád ki ezt a kérdést, ott nagy eséllyel kapsz választ egy orvostanhallgatótól is.

2018. jan. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
84%
Jah és egy tipp: ne fizikából érettségizz, hanem kémiából. Igaz, hogy az előbbit is elfogadják, de ettől függetlenül a kémia jobban használatos és azt nehezebb behozni ott, mint a fizikát.
2018. jan. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
44%

Hát csecsemő mellett elég bajos a dolog, még túl pici. Nekem volt olyan évfolyamtársam, aki egyetem mellett szült (ha jól emlékszem, negyedévesek voltunk), az anyja hordta be a gyereket, hogy tudja szoptatni. De megoldotta, a párja is és a szülei is sokat segítettek, le is diplomázott.


Ha már kicsit nagyobb, azaz beadható bölcsibe/oviba, akkor könnyebb a helyzet. De azért érdemes figyelembe venni, hogy az orvosi elég sok idődet lefoglalja. Egy napi 8 órás munkának simán megfelel, de mellette még ugye tanulni is kell, minimum demók meg vizsgák előtt.

Bár szerintem ilyen esetben kérhetsz egyén tanrendet, ami megkönnyítheti a dolgot.


Azt is érdemes belekalkulálni, hogy mennyi féléved van még. Ugyanis orvosin 1 millió/félév és csúszni sem olyan nagyon nehéz.

Arról nem is beszélve, hogy mellette nem tudsz majd dolgozni, ellenben a könyvek, eszközök, jegyzetek marha drágák, szóval pénzt nem igen hoz, de annál többet visz el.


Ha van segítséged, van elég pénzetek arra, hogy te legalább 6 évig ne dolgozz, akkor hajrá.

2018. jan. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
91%
5ös te jártál orvosira? Nagyon nem egyenlő 8 óra munkával. A hét több napján 8-17-18-19 óráig bent van az ember, és bizony ha komolyan veszed otthon is tanulni kell legalább napi 1-2órát hogy ne hirtelen legyen sok. Plusz ugye ezen felül vannak beadandók is. Tehát átlagban napi 10 óra elfoglaltság, így a gyerekre nincs nagyon idő
2018. jan. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
61%

Az egyetlen problèma ezzel, hogy az orvosit nem lehet levelezőn vègezni! Ez csak ès kizárólag nappali kèpzèsben lehetsèges!

Ha neked nem gond, hogy a nap jó rèszèben valaki más vigyáz a gyerekedre, akkor hajrà. Mondjuk tesója nem nagyon lesz akkor 5-6èvig a gyerekednek.

2018. jan. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
94%
Orvosi úgy, hogy a gyerekeddel is legyél valamennyit, kizárt. Bármilyen másik egyetemet el tudod végezni levelezőn, az sem egyszerű, de mellette tudsz lenni a gyerekeddel is. Ez nem 8 órás munkának felel meg, aki ezt mondja, nem tudja mit beszél. Sajnálom, de ez gyerek mellett kizárt, vagy a gyereknek fogalma sem lesz róla, hogy ki az anyja..
2018. jan. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!