Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek eleget alszik a...

Szerintetek eleget alszik a babám? Kezdjük el tanitani az egyedül alvásra? Tovább lent

Figyelt kérdés
Kisfiam 3 hònapos. Egy àtlagos napunk ìgy nèz ki: reggel fèl nyolc/nyolc körül kelès, szopi, peluscsere, èbrenlèt mig anya megissza a kàvèt, reggelizik azutàn kb egy óra alvàs. 11 korul megint szopi peluscsere del korul sèta-kocsiban bealszik kb 40 percet. Mikor hazaerunk altalaban mar megehezik ugyhogy szopi, peluscsere anya ebedel es olyan harom korul megint kb egy-masfel ora alvàs. Öt korul szopi ebrenlet. Nyolc-fel kilenc korul szoktuk furdetni (a ketto kozott probalom altatni, kisebb nagyobb sikerrel) furdes utan szopi es alvas hajnali haromig akkor gyors szopi es alvas reggelig. Szerintetek elèg ennyi? Valtoztassak valamin? Az öttől nyolcig van bajom viszont a furcsi utan olyan szepen alszik ejszaka :) igeny szerint szoptatom csak anyatejet kap. Altatas cicin vagy ringatva. Kezdjuk e tanitani egyedul alvasra?

2018. jan. 21. 07:52
 1/6 anonim ***** válasza:
18%
Első perctől egyedól kellene aludnia. De ha cicin vagy ringatva altatod, akkor ehhez fog ragaszkodni. A babák úgy viselkednek, ahogyan szoktatják őket.
2018. jan. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem a dél körüli kocsiban altatást hanyagold. Nyáron 40 fokban baromira egészségtelen lesz mindkettőtöknek, de ha ehhez szoktatod, nehéz lesz leszoktatni róla.
2018. jan. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%
Azt nem tudod szabályozni, hogy mennyit alszik. Tudja ő, hogy mennyire van szüksége. Az altatást te tudod, én nem hagynám sírni, ha csak velem tudna elaludni, nem tenném le egyedül. 4 évesemet a mai napig “altatom”, csak velem alszik el. 1 évesemet soha nem altattam, ordított a kezemben, a kiságyban 3 perc alatt elalszik, ezt már kiskorától. Este tejital, puszi, kiságy. Dumál fél órát a plüsseinek aztán elalszik.
2018. jan. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Arról nem írtál két alvás közt milyen a hangulata. Jókedvű, játszik, gagyog, nevethél? Vagy inkább nyűgös rossz kedvű, nem marad meg sehol. Az én kisfiam 3 és fél hónapos napközben kb 2 óránként alszik 1 órát. Ha jókedvűen kel tudom hogy eleget aludt, ha sírva ébred akkor tudom aludt volna még de vmi felébresztette. Ő is jó alvó éjjel, nyolc körül alszik el este, reggel hat körül kel. Ringatom, altatom. Míg kisebb volt napközben csak kézben aludt, de már elég nagy ahhoz, hogy egy idő után kényelmetlen legyen neki, magától szokott le róla. Egyszer majd egyedül is el fog tudni aludni, addig én segítek neki szívesen. Szerintem mindenkinek magának kell eldöntenie mi a jó neki és a gyermekének.
2018. jan. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kedves első! Csàszàrral szültem a babàm, hidd el, ha ment volna az első naptòl kezdve ùgy szoktattam volna, de màskèpp nem akart elaludni. Esetleg ha tudsz tippet hogy hogyan valtoztassak most azt szivesen elolvasom.

Kedves màsodik, koszonom a tanacsod! tavasszal tervezek àtàllni a napi kèt sètàra dèlelött meg estefelè de igy telen a vedono ajanlasara setalunk del korul. Varoskanban nincs kozponti futes szinte mindenki faval vagy ki tudja mivel tuzel azt tapasztaltuk hogy ekkor van a legkevesebb fust a levegoben.

Kedves harmadik nagyon szepen koszonom a biztatò szavakat ès hogy megosztottad velem a tapasztalataidat. Ugy tunik tenyleg minden baba màs, meg a testverek is, bar mar olvastam, hogy a masodik gyerkocnek "elvaras" hogy alkalmazkodobb legyen, ugy tunik neked szerencsed volt ezzel.

Kedves negyes!

Nagyon sokat gogicsel a picur, vigyoràszik meg mosolyog igaz sokszor sirànkozva èbred de pàr puszi ès megy a kacagàs (apukàja is ilyen pokròc èbredès utàn :D). igazàbòl a bajok hat òra utàn kezdődnek. Mintha èreznè hogy nemsokàra itt az este es akkor nagyot kell majd aludni es egyazeruen nem tudok vele mit kezdeni. Semmi sem erdekli, nyugos es almos de nem aszik esetleg ha mellette vagyok a nagy àgyban de akkorbis 20 percenkent felebred, ellenorzi hogy ott vagyok e meg :(

2018. jan. 21. 15:51
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy baba pont annyit alszik és eszik és szarik, mint amennyit akar, illetve jó neki. Nem tudsz tenni semmit, nem tömheted kajával ha nem kéri, nem kötheted bele az ágyba, nem húzhatod ki a szart belőle. Hanyagold az idióta fészbukos tanácsadókat, mert nem igazíthatod ezeket a dolgokat ahhoz, hogy mot mind Manyi néni a szomszédból. Tudom durván hangzik, de ne parázd magad túl, a természet mindent megold és megválaszol.
2018. jan. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!