Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól kezdtétek tanítani...

Mikortól kezdtétek tanítani egyedül enni a babát?

Figyelt kérdés
Tehát arra gondolok, hogy tálcát tettetek elé (etetőszék tálcáját), és rá a tányért és akkor abból elkezdhetett egyedül próbálni kanalazni?
2015. ápr. 20. 18:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia a lányom, 13 hónapos, és kb. egy-két hete van az, hogy egyedül akar enni. Nem nagyon engedi most már, hogy etessem, így mindenhol az aktuális kajája van :-) Próbál kanalazni, de a ruhája többet kap, mint ő, úgyhogy előszeretettel veti be a kezeit is. Én két falat között tudom etetni, vagy, ha mással matat. Ha arra figyel, hogy etetni akarom, akkor inkább nem eszik. Egy evés, egy ruha szett, de gondolom ezen is túl leszünk :-)
2015. ápr. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
En igeny szerint taplaltam hozza. Ez a modszer annyit tesz, hogy amint tud ulni, es nyul a dolgok utan, odaadod neki a darabost a kezebe, aztan azt csocsalja. Parolt alma, barack, brokkoli, repa, mindnt szepen sorjaban, ahogy kell... hagyva idot arra, hogy minden izt megkostolhasson. Ha azt nezzuk, az en gyerekem mar 6 honapos koratol (plussz minusz 1 het) egyedul eszik. A kanalazas az mas teszta, nem tudom pontsosan, hogy mikor jott (mindig tettem ele evoeszkozt, hogy szokja), de az elso szulinapjan, mar biztos, hogy kanallal nyomta magaba a tortat. Elso gyerekemnel nem igy csinaltam, puresitettem mindent (csak aztan elkezdett semmit nem elfogadni, azert kerestem mas modszert a kicsinel), igy o kb. 15 honaposan volt hajlando egyedul kanalat fogni, probalkozni. Minden gyerek mas, az biztos! :)
2015. ápr. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
a lanyomnak még nincs foga. így nem mernék pépesitetlenul adni neki etelt.
2015. ápr. 21. 01:18
 4/4 anonim ***** válasza:
Kb. másfél évesen kezdtük úgy igazán, addig persze voltak a fentebb említett próbálkozások. Ha még nincs foga a babádnak, akkor még igen kicsi lehet, ilyenkor szerintem még ráérsz ezen gondolkodni.:) Persze hagyhatod próbálkozni, ha ő is akarja.:)
2015. ápr. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!