Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Előfordulhat, hogy egy pár...

Előfordulhat, hogy egy pár hónapos baba ha sokat beszélnek hozzá, akkor fél éves korára mond pár szót? Vagy mikor szólal meg először?

Figyelt kérdés
2009. febr. 9. 17:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Lányom születése óta sokat van a dédivel, napi több órát. Dédi tanítónéni volt, tudja hogy kell bánni egy gyerekkel. Mindig énekelnek, mondókáznak, mesél neki, játszanak, nézelődnek. Lányom hamar szépen "énekelt", "beszélgetett". Most 7,5 hós, már vannak szókezdemények. Mama, papa, apa, kaki, tátá, pápá, búbú, hápháp.

Minden baba másképp fejlődik, lehet, hogy már akkor vannak "értelmes" szavai, de azért csodát ne várjunk tőlük:-)

2009. febr. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%

Mért akarod, hogy fél évesen beszéljen? Akkor még csak gagyognak, sőt inkább csak próbálgatják a hangukat.

A beszéd majd csak 1-2 éves koruk között fejlődik jobban.

2009. febr. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem csak attól függ,hogy mennyit beszélnek hozzá,hanem attól is,hogy akar-e a baba beszélni.

Anyukám szerint én 9 hónaposan már rengeteg szót tudtam,pedig nem volt olyan sok ideje rám,mint nekem a fiamra.

Én állandóan beszélek meg énekelek a kisfiamnak,tud is sok mindent,de inkább halandzsázik. Akkor mond értelmes szavakat,hogyha nem figyelünk rá.

Amelyik babához többet beszélnek nyilván hamarabb kezd el beszélni. Vagy,hogyha nem akar beszélni akkor valószínűleg később ,de akkor nagyon sok mindent fog mondani.

2009. febr. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igazából azért kérdezem ezt,mert már most nagyon szépen gügyög,amikor mondom Neki,hogy Anya,akkor figyeli a számat,és Ő is kerekíti a pici száját,majd "megszólal",hogy "A". De a g betűt már most szépen mondogatja!ög-ög,és az e betűt is tisztán lehet érteni. Az unokatestvérem 9 hónapos volt,és már beszélt!Az sokat segít viszont ha a mama tanítónéni,érti a gyerekek nyelvét. :)Majd meglátom,hogy én mire jutok a kisfiammal.Most is olyan édesen gőgicsél. :)Ráadásul nagyon sokat mosolyog,amitől majd'elolvadok! :) Köszönöm a válaszokat!
2009. febr. 9. 18:07
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen,ez attól is függ ki mennyit foglalkozik a gyermekével.Nos,én is sokat énekelek Neki,és beszélek hozzá.Szóval én úgy érzem,hogy fél éves korára fog egy-két szót mondani már.Előbb megtanul beszélni,mint járni :D
2009. febr. 9. 18:10
 6/7 anonim ***** válasza:
Na, mikor kezdett beszélni? Mi volt az első szava?
2010. júl. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi az érdeklődésedet! Azóta eltelt jópár hónap már :))) Anya volt az első szava,és nem volt még fél éves sem! Most meg már mond mindent szinte,próbálja a mondatokat összerakni,van ami megy,van ami még nehézkes,olyankor jókat nevetünk együtt :))) Lassan 20 hónapos. :)))
2010. júl. 25. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!