Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem alhat az újszülött...

Miért nem alhat az újszülött hason vagy hanyatt?

Figyelt kérdés
És meddig nem alhat igy? Nappal ha ébren van, akkor fekhet ugy?

2018. jan. 27. 19:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Alhat.
2018. jan. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%

Ha se hanyatt, se hason, akkor hogy?:D kiékelve az oldalán?

Nyugodtan alhat igy is, ugyis. Én babám születésétöl hason alvo:)

2018. jan. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
39%

Tolmácsot kérek.


Amúgy a háton alvást forszírozzák, mert a hason alvás elvileg növeli a SIDS esélyét. A gyakorlatban nálunk a családban ez úgy működik, hogy az újszülöttel pár hetet a szülők ébren töltenek, mire beadják a derekukat és hason teszik le az obligát hason alvó csecsemőt... :D

2018. jan. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

A gyerekorvos mondta, hogy nem alhat se hason se hanyatt fekve! Csak az oldalán!

Utolsó, miert kérsz tolmácsot? Nemtudod értelmezni amit írtam? 😅

2018. jan. 27. 20:16
 5/15 anonim ***** válasza:
47%
Felügyelet és légzésfigyelő mellett, ha jól fel van büfiztetve és nem bukós baba alhat úgy. Máskülönben, ha ezek közül egyik sem passzol nem ajánlott, mert bölcső halál veszélyes.
2018. jan. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%
Az én kislányom csak hason alszik, sehogy máshogy. Légzésfigyelő megy, ő meg ügyes, erős baba. 😊
2018. jan. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
85%

Mindket gyerekem hason alvós ujszulott koruk óta és semmi bajuk.( a bolcsohalal oka pl mai napig nem derult ki, tehat attol ne felj h amiatt van)

Nalunk korhazba is hason fekszenek.

Oldalra nem ajánlotta a gyerekorvos mert nem jó ha mindig (hiába felváltva) egyik fele van terhelve a kicsinek. Foleg a gerincnek nem jo.

DE! AHÁNY HÁZ ANNYI SZOKÁS!:)

Van amelyik baba nem is szeret hason aludni pl vagy ilyesmi.

Barátnőmék háton altatják 70-80%-ban.

2018. jan. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
80%

Hivatalosan azért, mert hanyatt fekve, ha bukik, belélegezheti. Hason meg előfordulhat, hogy az arcát a matracba fúrja és "elfelejti", aztán megfullad.


A lányom már a születése után pár órával ide-oda forgatta a fejét, megemelte és kizárólag maga alá húzott térdekkel, hason aludt. Nemsokára négy éves, még mindig ez a kedvenc póza, pedig már jócskán nőttek a végtagjai - szerintem kényelmetlen,de ő tudja.

Mi hagytuk anno hason aludni, volt alatta légzésfigyelő.


3-5 hónaposan elkezdenek forogni, akkor már úgyis magától helyezkedik.

2018. jan. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
15%
Én az oldalán altattam,feltekert textilpelussal volt kitámasztva. Forgattam mindig,még a haja sem kopott ki. Ő bukott néhányszor,úgyhogy emiatt. Meg a kórházban is úgy volt,úgy biztonságos.
2018. jan. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
87%
Oldalt meg azert ne, mert csipo gondja lehet :) Nekem is neurulogus mondta h ne aludjon az akkor 6 honaposom hason! Mintha meg tudtam volna akadalyozni :/ Akkor mar tudott forogni! Az enyem is allandoan hason alszik. Picikent, ha a hatara, vagy az oldalara raktam, azonnal ebredt es orditott! Csak hason volt jo. Van legzesfigyelonk, szoval en hagytam hogy ugy aludjon!!
2018. jan. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!