Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Addig oke, h hiper-szuper...

Addig oke, h hiper-szuper bébiőr+ légzésfigyelő, de?

Figyelt kérdés

Szval ajándékba kaptunk anyósomtól és szüleimtől.(márciusban szülök)

De tudja vki mit kell tenni ha nem tévesen riaszt es esetleg nem csak 1 légzést hagyott ki a baba?


2018. jan. 28. 08:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Most ez tényleg kérdés? El kell menni újraélesztő tanfolyamra, hogy tudj lépni, ha kell. De sokszor elég csak kikapni a kiságyból amúgy.
2018. jan. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
Vagy csak a hangra ujra lélegezni kezd.
2018. jan. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 piroska és a farkas ***** válasza:
84%
Így van, semmit sem ér, ha nem tudod, mi a teendő. Mi a Bethesdába mentünk el anno szülés előtt, náluk szokott lenni ilyen tanfolyam.
2018. jan. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Érdemes elmenni, mert az újraélesztésen túl sok más egyebről is szó esik, ami sajnos hasznos lehet bármilyen baleset, forrázás, törés, mérgezés, félrenyelés... esetén is.

2018. jan. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Egyes.. elnézést, de IGEN kérdés. A Gyakorikérdések.hu-oldalon. Milyen meglepő...😁😁😁😀🤣


Többieknek köszönöm (linket is)

A közelünkben ilyen tanfolyam sajnos nincs,a legközelebbi innen majdnem 100km ?4 alkalomból áll. Rengeteg pénzbe telne és 20.hettol en fekszek, igy aztan arra gondoltam talan vedono eltudna magyarazani. Szerintetek?

2018. jan. 28. 08:58
 6/15 anonim ***** válasza:
92%
Elmondani elmondhatja védőnő, oktatóvideók is vannak, de igazán sokra avval nem mész. Ehhez segédeszköz kell, hogy látni lehessen jól csinálod-e, különben nem ér semmit ha megy az elmélet, de a gyakorlatban rosszul kivitelezed. Abban a kórházban érdeklődj, ahol szülni fogsz, gondolom az nincsen 100 km-re. Nem baj, ha nem végzel komplett 4 alkalmas tanfolyamot (nyilván az lenne az ideális, de meglehet lenni nélküle), a legfontosabb az újraélesztés/keringés-fenntartás a csecsemőnél. Ezt a legtöbb Vöröskeresztnél is el lehet sajátítani, nézd meg hol van a legközelebb hozzátok iroda, ott felvilágosítanak,vagy csak alapon hívjd fel őket, segíteni fognak, merre indulj el. Ha itt élsz Magyarországon, kizárt, hogy ne legyen a közeledben valahol erre lehetőség. Én egy közepes városban élek, de a helyi kórház gyermekosztálya például minden hónapban szervez 1 alkalmas, intenzív (2 órás) tanfolyamot, ahol az alapokat, első körben az újraélesztést(de például a Heimlich műfogás alkalmazását gyerekeknél) el lehet sajátítani, bónusz ez ingyenes. De volt például már a Mentőállomáson is erre lehetőség, nyitott nap keretében. Kizárt, hogy 100 km-es körzeten belül ne találj erre lehetőséget. Attól még, mert néha elég a jelzés, vagy az, ha kikapod az ágyból, az még azért nem jelenti azt, hogy nem fordulhat olyan helyzet elő, hogy elsősegélyt kell nyújtani. Ha nem tudod miként kell, lesz egy szép csipogó dísz a gyermek matraca alatt, de annyi erővel egy hímzett terítőt is rakhatnál oda, valós értéke akkor lesz, ha tudod mi a teendő éles helyzetben, bár ne legyen rá szükség. Bónusz ezekre más okból is szükség lehet , nem csak bölcsőhalál létezik sajnos.
2018. jan. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
93%
Kis városban lakom, kórház és szülészet sincs. Viszont van mentőállomás. Bementem érdeklődni, egyből bevezettek a garázsba, szekrény kinyit, szőnyeg letesz és már le is térdeltettek egy baba mellé. 1,5 óra alatt rengeteget tanultam. Pl. Újraélesztést, rögzítő és nyomó kötéseket, félrenyelést, kruppot. Nem gondoltam, hogy ilyen van egy mentőállomáson. Úgyhogy mindenhol érdemes érdeklődni.
2018. jan. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Korhazhoz vagyok kotve, fekszem a 20.het ota.. nem hiszem h elengednek. De koszonom szepen.:/

Most azon gondolkoztam hátha vmilyen frissen szült anyuka rokonom/ ismerosom volt ilyen tanfolyamon, és legalább amit lehet elmagyarázna. Mar az is tobb lenne a nullánál ugye..

Ahol lakunk meg sajnos nem indul ilyen tanfolyam, amit furcsállok. Sok anyuka szeretné kihasználni de nemtudja. Pedig sztem lenne elég jelentkező.:(

2018. jan. 28. 11:33
 9/15 A kérdező kommentje:
Addig oké, h kizártnak tartod de ahová befektettek ,itt nincs ( allitolag ha eleg a jelentkezo akkor van..) de nem hiszem el h ne lenne 15 jelentkező.
2018. jan. 28. 11:47
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs lehetôség tanfolyamra:


[link]

2018. jan. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!