Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szerettessem meg babámmal...

Hogy szerettessem meg babámmal a hasonfekvést?

Figyelt kérdés
Szinte mindig hason alszik, de ha ébren van, akkor csak háton szeret lenni... persze úgy könnyebben nézelődik. Félek, hogy nem fog megfelelő ütemben fejlődni, ha nem kezdi emelgetni a fejét/vállát. Semmivel nem tudom lekötni a figyelmét, hiába teszek elé bármit, vagy akár ha én odaülök, szinte rögtön vissza akar fordulni. Segítsetek!
2010. jún. 6. 17:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd rá,hogy úgy feküdjön,ahogy szeret. Majd fogja emelgetni a fejét is,ha elég fejlett lesz hozzá! Háhy hónapos egyébként?
2010. jún. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyakran tedd hasra, de csak addig, amíg bírja. Mi is ezt csináltuk, és mostmár inkább hason szeret lenni.
2010. jún. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

én hanyatt feküdtem és a babámat magamra fektettem. A fejem alatt párna volt, az ő kezei pedig kb. a cicimen voltak. Grimaszoltam, idétlen hangokat adtam neki, amiken jókat derült, így nem tűnt fel neki, hogy hason fekszik

Olyat is csináltunk, hogy az alkarunkra hasaltattuk, a fajét már nem tartottuk és zsipp-zsuppoztunk

a lábadra is hasaltathatod keresztbe úgy, hogy a feje már lelógjon, simizheted, énekelhetsz neki közben

Nem szabad sokáig hasaltatni, mert elfárd és megutálja

ha ici-pici időkre van hason naponta többször (eleinte tényleg csak pár mp), az is elég.

Esetleg napközben hason alvás

2010. jún. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

12 hetes, aludni hason szeret, azzal nincs is baj, csak ugye akkor nem erősödik a nyaka/háta

De egyébként nagyon élénk, folyton jár keze-lába, úgyhogy nincsenek elgyengülve az izmai, csak nem is szeretném, ha ebbe a hibába esnénk :-)

Próbálom, hogy gyakran rövid időkre teszem hasra.

Igazából nem tudom, hogy kellene-e már a könyökén támaszkodva nézelődnie, egyik oldalról a másikra simán átfordítja a fejét hason fekve (bár ezt szinte az első naptól csinálja), a védőnőnk szerint már jobban kéne emelgetnie a fejét.

2010. jún. 6. 19:50
 5/9 anonim ***** válasza:

jól csinálod.

ennyi, fektesd hasra amennyiszer kehet.

2010. jún. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha bizonytalan vagy, akkor egy gyógytornásznak mutasd meg. Én is ezt tettem, egy Dévény-módszeres gyógytornász jött el hozzánk. Heti 1-szer mondtam, hogy jöjjön, amíg nem mászik a babám. Nálunk a védőnő semmire sem jó.

Nincs egyébként semmi bajunk, de a babák a torna után nyugodtabbak, jobban érzik magukat, ezért döntöttem így.

2010. jún. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk az jött be, hogy 1 gimnasztikai labdára pelust tettünk, rátettük a picit hasra, elé pedig 1 tükröt.Nézte a tükörképét és imádta.

2010. jún. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

21:04

ja, és előre-hátra ill. oldalra ringattuk, a combijánál fogtuk, a pelus mentén C betűt formálva.

2010. jún. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Gyógytornászt nem akarok hívni külön, persze ártani biztos nem árt, de én "tornáztatom" minden nap egy kicsit :-) Viszont babauszira megyünk majd, mert abban nagyon bízom, meg az olyan lesz, amit tényleg élvezni fog, mert imádja a vizet.

Köszi a válaszokat! Ha van még valakinek más ötlete is, akkor várom! :-)

2010. jún. 7. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!