Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A beszédfejlődés összefügg a...

A beszédfejlődés összefügg a baba mozgásának fejlődésével?

Figyelt kérdés
13 hós kisfiam pár napja lép önállóan 2-3 lépést, illetve a beszéde is a napokban kezdett picit több lenni.
2018. febr. 6. 19:26
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

Összefügg, igen, de nem úgy, hogy amikor lépkedni kezd, akkor ugrik meg a beszéd. Vannak gyerekek, akik pl viszonylag későn beszélnek, de ügyesen mozognak, és ennek a fordítottja is létezik.

Egymással párhuzamosan fejlődnek, egymásra hatással vannak, mert a mozgás fejlődése az agyi idegpályák fejlődését segíti.

2018. febr. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%
Semmi köze..fiam egy nindzsa ugyessegevel jar kel 11 honaposkora ota.,2,5 evesen kezdett beszélni.o ilyen típusú.azota ~2 hónapja : tobb mint 100szo.es kezd rovid mondatokat is.
2018. febr. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Állítják, hogy van összefüggés... Én hallottam több verziót is. Az egyik, hogy minél jobb a gyerek mozgása annál jobb a beszéde. Vaagy pl, hogy ha elég ideig kúszik majd mászik a gyerkőc és utána viszonylag gyorsan talpra áll és jár, akkor is jó lesz a beszéd. Hallottam olyat is, hogy ha túl jó egy gyerek mozgása akkor a test csak arra tud koncentrálni így a beszéd elmarad. Nálunk a fiam mindent időben csinált, kúszott-mászott rendesen normál ideig, aztán viszonylag hamar felállt, szépen megtanult járni (11hónaposan kezdett el kapaszkodás nélkül járni), tehát jó mozgású viszont a beszéde 3 évesen indult meg. Barátnőm kisfia 1.5 éves volt amikor elkezdett járni de addigra már gyönyörűen beszélt. Ismerek olyan babát is aki szuper mozgású volt és mellette gyönyörűen beszélt már nagyon korán... Szóval, hogy valóban összefügg-e a mozgás a beszéddel, pfff franc sem tudja, kinél ez kinél az jön be.
2018. febr. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A lányom 9hósqn mászott, 11 hósan már önállón járt. A gyerekorvos szerint nagyon jó a finommotorikus mozgása is. 2,5 éves. Kb 2 hónapja kezdett szavakat mondani. Már rövid mondatok is mond.
2018. febr. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
15 hónapos a kislányom és most kezd még csak önállóan lépkedni. Azt hogy “anya”, “apa” és a kutya nevét, illetve az alvókája nevét tökéletesen mondja, tegnap a “maci” szót is mondta. Szerintem a kettőnek semmi köze egymáshoz.
2018. febr. 7. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!