Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek mennyire aggasztó...

Szerintetek mennyire aggasztó az, hogy egy másfél éves baba alig ért meg dolgokat?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt hallom és olvasom, hogy a jóval fiatalabb babák mindent megértenek, én meg azt veszem észre az én kislányomon, hogy ő meg szinte semmit sem ért meg. Egyedül a tapsi, pápá, nem, ezekre reagál. Olyan, hogy hozd ide, tedd oda, mutass rá erre, vagy arra a könyvben, ezek közül semmit nem csinál. Nemsokára vizsgálják a hallását, hogy nem -e az a gond, de lehet akár autizmus is. Nagyon félek, hogy az utóbbi. :(

2012. okt. 15. 23:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy csak nem érdeklik még annyira ezek a dolgok és nincs kedve megcsinálni.
2012. okt. 16. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős. Én is nagyon aggódom. A fiam 17 hónapos. Ő is ilyen. Ő 1-2 dolgot megmutat (micimackót a faló, meg Edét a plüss kutyáját oda hozza) de ennyi. Én is az autizmustól félek, de mindenki hülyének néz. A hallásával nincs gond ebben biztos vagyok.
2012. okt. 16. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%

sztem hülyeség az autizmus meg társai csak ezért a nagyfiam aki már 4 éves soha nem mutogatott könyvben semmit és nem lett autista :)


a kis fiamat sem érdekli ő sem mutat a kutyán kivül semmit, de azon kivül ha egyszerűbbet kérek h hozd ide a labdát idehozza ha VAN KEDVE :)

2012. okt. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem a nagyobb fiam is ilyen volt, most a kisebb is ilyen!!! A nagyobbnál is aggódtam (beszéd is későn indult el nála de ugye 15-18 hósan emiatt még nem aggódtam).

Kivizsgálták , nem autista. Figyelemzavara az van a mai napig (5.5 éves).

Nagyon félek hogy a kicsi is ilyen lesz mintha nálunk ez valahogy fiú ágon öröklődne:((

2012. okt. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, az autizmus egy spektrum zavar, nincs olyan tünet, ami az összes autira jellemző és olyan sincs, ami miatt valaki tutira auti (ennyi idős korban pláne).

Ha ez "megnyugtat": az én lányom ennyi idősen mindent megmutatott, amit kértünk, a legapróbb részletekig, ennek ellenére diagnosztizált autista.

2012. okt. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!