Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan akinek a parja...

Van itt olyan akinek a parja mindennap dolgozok ha hazaesik faradt Es megis vallalt masodik gyereket? Segitseg nelkul hogy megy?

Figyelt kérdés
2018. febr. 11. 13:40
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
56%

"a gyeteket kene nezni hogy o ne legyen egyedul"


Miért lenne egyedül?

Ezt az érvet sose értettem, hogy azért kell tesó, hogy felnőttként ne maradjon egyedül... Hány gyereket ismertek, aki felnőttként a testvérével él?

Ha felnő párt talál, önálló életet kezd. Régen rossz, ha csak a testvére marad örök életére társa.

Gyerekként sincs egyedül az egyke. Ott vannak a szülei, barátai.

2018. febr. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Nehezen, de megy.


Hazaér vagy ő foglalkozik a naggyal (4 év), vagy ő fürdet, attól fgg, mihez van kedve épp, de van, hogy konyha és kaját készít, mert az kikapcsolja.

Aztán játszik velük, és 8 felé úgyis altatok-altatunk (néha ő mesél, máskor én), szóval összességében sajnos nem sokat "látja őket" ébren.

Mondjuk ő éjjeli bagoly, szóval, ha a kislányunk éjszaka ébred, akkor simán felkel hozzá, elringatja, átpelenkázza, szóval segít.


Hétvégén viszont kirándulunk, mászkálunk, vagy ő leül a nagyobbal a gép elé játszani (szigorúan gyerekeknek való játékkal), vagy ha én sütök a naggyal, akkor ő sétál-mókázik a kicsivel (5 hós).

2018. febr. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Ha csak azért akarsz testvért, hogy a gyereked "n legyen egyedül" - hány olyan tesópárt látok, akik már felnőttként utálják egymást, mit a szart -, azért nem kéne szülnöd még egyet.


Az egykék is TÖKÉLETESEN boldogok.

2018. febr. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Apa külföldön, nagyszulő mondjuk úgy, távol. Barátnőm segít amennyit tud, nyílván ez nem sok. 4 és 1 évesek a gyerekek, de nagy szerencsém van velük, türelmesek, szófogadóak. Persze hiszti van napi szinten, de ez természetes egy gyereknél szerintem.
2018. febr. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Akik olyan tamadoan valaszoltak

Ez csak egy kerdes.Nem kell leharapni az ember fejet:ne szulj csak azert hogy legyen testvere

Megis akkor miert kene,ha nem azert .

Az ertelmes valaszt adoinak koszonom hogy belathattam picit mas eletebe

Ismerek par olyan embert aki (mert anyagilag nem.tehetem meg)ennek ellenere markasabbnal markasabb ruhakba jar es olyan eletszinvonalon el ami nem atlagos.

Ez csak egy kerdes hogy ki hogy el es ki hogy gondolja es hogy oldja meg

2018. febr. 15. 09:19
 16/16 anonim ***** válasza:

Mi vállaltunk második gyereket, ez volt tervben, és nem osztom azt a véleményt hogy nem kell tesó mert elvan egyedül is.

Nincs el, ezt magunk is tapasztaltuk, és gyerekkorban nagyon fontos a tesó, felnőttként meg azért hogy VAN. A suliban meg akaszkodnak ránk az egykegyerekes anyukák mert hogy nincsenek barátai a gyerekének. Nekem sokkal gondtalanabb hogy ketten vannak, mint mikor rajtunk lógott az egyke. Nekem két tesóm van, fiú is lány is, de imádom hogy vannak. Rengeteg gyerekkori élmény volt velük.

2018. aug. 17. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!