Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Macska és baba. Kinek van...

Macska és baba. Kinek van tapasztalata?

Figyelt kérdés

7 éve van egy kinti-benti cicám. Bent alszik, velünk az ágyban, napközben is idehaza héderel, ha jó idő van, akkor kimegy az udvarra, néha csavarog kicsit. Dolgát kint végzi. Szereti a nyugalmat, nem szereti, ha piszkálják, nem szereti a hangzavart, elég félénk még a gyakran bejáratos emberektől is, igazán csak engem és a férjemet fogadja el, ám ha jó kedvében van, akkor mástól is elfogadja a simogatást. Na ennyit a jelleméről (tipikus macska) :)

Még csak a terhesség elején járok, de parázok, hogy mi lesz, ha itt lesz a baba is. Akinek van cicája, hogy alakult a kapcsolatuk a babával? Igazából a gyerekágytől szeretném valahogyan távoltartani, attól félek, hogy be fog mászni a picihez. Persze majd megpróbáljuk külön szobába rakni a cicát, de nem tudom hogy fogja viselni, és én úgyszintén. Meg hogy majd a sírásra hogyan fog reagálni. Biztos, hogy nem fog menni a háztól, ilyet ne is javasoljatok, és tapasztalatokat várok, nem állatellenes véleményeket.


2018. febr. 17. 15:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

19 ( !! ) eves volt a macskank mikor megszuletett a fiam, kinti benti macska volt o is, figyelembe sem vette, mintha ott sem lenne. Aztan amikor nott a kicsi es simogatta akkor is nyugodtan turte. Elotte sosem latott meg gyereket. 21 evesen halt meg a macska.

De minden allat mas ahogy minden ember is, erre nem igazan lehet mit valaszolni, majd meglatjatok, hogy lesz.

De az allatok altalanosagban szeretik a gyerekeket, ennyi biztos.

2018. febr. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan ilyen a mi macskánk is, amit leírtál, annyival kiegészíteném, hogy általában nem szereti, ha simogatjuk, minket meg is harap érte. A gyerekeket SOHA nem bántotta, nagyon türelmes velük, szinte hihetetlen. Ne aggódj, ki fog alakulni, a sírás nem hiszem, hogy zavarni fogja. Ja, a kiságyba soha nem ment bele, amikor a gyerek is benne volt. A nagyobbik gyerek már babaöbölben alszik mellettem, volt olyan, hogy mellèfeküdt, cukik voltak :)
2018. febr. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
*a kisebbik gyerek alszik babaöbölben
2018. febr. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 cicám van, mindkettő benti, almot használnak, éjjel velünk alszanak az ágyban, de nyáron mikor kimegyünk jönnek velünk, télen a teraszra is ki-ki mennek levegőzni. Mindkettő lány, egyik 5 éves, másik 4.


A 4 éves cica az első pillanattól imádja a lányomat, először ijesztő volt hogy mindenhova odament vele aludni (pihenőszék, babakocsi, játszószőnyeg, kiságy, játékház), de hamar rájöttünk hogy nem lesz baj, mert nagyon óvatos volt mindig, a dorombolásától pedig jobban aludt a baba. Most 1 éves múlt a lányom, együtt játszanak, kergetôznek, labdáznak, megy a simogatás. Hihetetlen édesek együtt, nem gyôzöm fotózni ahogy a lányom ráfekszik a macskára és öleli óriási mosollyal.


A másik cicánk a babasírástól menekült, nem aldut velünk addig amíg ki nem nôttük azt a kort hogy kelt éjjel a baba. Azóta távolról figyeli, és próbál mindig tisztes távolságot tartani, nehogy hozzá tudjon érni a lányom. Ô sem bántotta még soha, nem is morgott rá, semmi ellenségeskedés, csak távolságtartás van. Ami érthetô, hiszen a lányom hangos és nem éppen óvatos.


Szóval bármilyen típus is a cica (félénk vagy barátságos), a babát nem fogja bántani, ezen ne is izgulj :)

2018. febr. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%

Macska: ha nem akar a gyerek közelében lenni, akkor felmegy olyan helyre, ahol nem éri el.

A mi macskánk rohan, ha sír a kicsi (1 éves), szagolja, nyalja a haját, keresi mi baja. A fiam is hamar megnyugszik, ha odamegy.

A múltkor azt hitte bántom (ritmikusan paskoltam a popsiját, miközben sírt) és finoman megharapta a kezem, hogy hagyjam abba.

Többnyire nagy a szerelem. Főleg mióta dobálja neki a falatokat evés közben. De ha megunja a macska, akkor befekszik a fotelba, pont annyira, hogy épp ne érje el. Múltkor nagyot nőtt, akkor mondjuk rápacsált, mert sikerült elkapnia.

Van, hogy a macska a kicsi kezére csap, de a karma nincs kint. Nem karmolja meg.

Nálunk az a legnagyobb kihívás, hogy oldjuk meg, hogy enni kapjon, mert a kicsi azonnal megy neki a száraztápnak.

2018. febr. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat 😊 Remélem nálunk sem lesz gond, és megszokja majd az új helyzetet 😊😊
2018. febr. 17. 18:59
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk fiatal volt még a cicánk, 1 éves, amikor született a lányunk. Én a terhesség alatt már megtanítottam neki, hogy a kiságy tabu. Egyetlen egyszer ment bele, eleinte nagyon féltékeny volt (előtte kb. ő volt a baba, nem tetszett a konkurencia :D), azt hitte, ha befekszik a kiságyba, majd vele foglalkozom inkább. A gyerek nem volt benne, szoptattam épp, őt kerülte a cica. Egyetlen határozott mozdulattal kiraktam onnan, megmondtam, hogy nem szabad, nem ment bele többet.

A macska nem ment oda a babához, mellém szeretett feküdni, mikor szoptattam. Ilyenkor hagytam, érezze, hogy azért nem esett ki a pixisből :D mikor a lányom elkezdett mászni, és oda tudott menni hozzá, eleinte nagyon figyeltünk, nehogy úgy nyúljon hozzá, ahogy nem kéne, a cica meg rosszul reagáljon. Mindig megfogtuk a kezét, és mutattuk a simogató mozdulatot, nagyon hamar megtanulta, hogy a cicához úgy nyúlunk csak.

Most 2,5 éves a gyerek, már nagy haverok, délután sokszor együtt alszanak a nagyágyon :) soha nem volt velük gond, szeretik egymást, főleg mert a cicc kap a kisasszonytól dugifalatot, amikor eszünk :D a macskának van egy saját bútora, annak a magas részére megy fel, ha megunta a közös játékot a gyerekkel, ott nem éri el.

2018. febr. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk sajnos rosszul alakult. Van egy 5 évesem, meg egy 4 hósom. Több mint 3 éve volt meg a cicánk, a nagy is szerette, nem nyúzta. Nyugodt cica volt. Hazajöttünk, megismerkedtek, szaglászta a cica a picit. Sokáig nem volt gond, ha felsírt, rögtön odament hozzá, dorombolt neki. Aztán jött hirtelen a gond. Nem volt még 2 hós a gyerek, amikor a cica ugrott egyet, pont a fejére, aztán onnan tovább. :( két hosszú csikarásnyom lett a pici fején, ömlött belőle a vér. Ott voltam mellette, pár másodperc alatt történt. Majdnem szívrohamot kaptam, lelkileg hirtelen összetörtem, ahogy láttam azt a rengeteg vért a homlokán. Elajándékoztuk azonnal a cicát, gyászolok a mai napig miatta, és rettentően hiányzik nekem. De a gyerekek a legfontosabbak. Most is látszik még a nyoma.
2018. febr. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!