Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek milyen 3 szótagú...

Nektek milyen 3 szótagú lánynevek jönnek/jöhetnek szóba?

Figyelt kérdés
A vezetéknév cz-re végződik, a magánhangzós kezdetűek nem igazán hangzanak jól hozzá. Nézegettem a neveket, listát ne linkeljetek, ha lehet, csak írjatok... :)

2018. febr. 19. 20:28
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
64%

Sarolta

Hargita

Fedóra

2018. febr. 20. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Kislányom Abigél :)
2018. febr. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Barbara,Borbála,Beáta,Beatrix,Bettina,Fedóra,Glória,

Heléna,Kamilla,Laura,Larina,Liána,Lilien,Loretta,Lorina,

Matilda,Miranda,Mirella,Marina,Narina,Nikola,Norina,

Regina,Renáta,Sarolta,Szabina,Szilvia,Szófia,Natasa,

Tamara,Zsuzsanna,Rozina,Rozita,Liliána.

2018. febr. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Bianka, Bíborka, Barbara, Diána
2018. febr. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
63%

Elmira, Bianka, Leona, Délia.


Kb. ezek :)

2018. febr. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Kérdező: Van olyan név ami tetszik?
2018. febr. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Van több is.

A Mirella, Miléna, Liána leginkább, amik tetszenek, persze van még jópár a felsorolásból (Johanna, Barbara, Laura, Dorina, Vivien), csak ezek a családban már foglaltak.

2018. febr. 21. 07:52
 18/20 anonim ***** válasza:

Szerintem a keresztnév-választáskor nagyon fontos ismerni a vezetéknevet, nem csak az utolsó hangját.

Saját gyerekeimnek háromszótagú a vezetékneve, és mikor keresgéltünk, volt olyan szintén 3szótagú keresztnév, amivel inkább valami versre hasonlított volna a lányom neve. (Szótag szerint így hangzott: o-o-á-a-u-a - így a férjem leszavazta a Laurát...)

Laura, Bianka, Evelin, Vivien, Izabell, Júlia, Katalin, Orsolya, Mariann, Annabell, Viola, Lilien - ezek tetszenek nekem.

Paula, Hermina, Andrea, Tímea, Mónika, Erika, Krisztina- szintén háromszótagúak.

Nekem bejön még az Eszter, Elza, Gréta, Petra, Réka, Rita, Lilla, Lili, Fanni, Anna, Hanna, Kinga, Kata, Kriszta - ha esetleg nem ragaszkodnál a három szótaghoz.

(Jázmin az elmúlt 10 évben többször is az első helyen végzett, azt semmiképpen nem adnám a gyakorisága miatt.)

Zs-betűt tartalmazó, meg egy-két - számomra - 'öregasszonyos' nevet semmiképpen nem adnék (ez a saját véleményem, és tudom, h. sokak nagymamája, nagynénje, édesanyja ilyen nevű, ezért előre is bocs): Zsuzsanna, Jolán, Gizella, Erzsébet/ Erzsi, Mária, Margit, Magdolna, Márta, Zsófia, Fruzsina - szerintem egy női név legyen 'könnyed', ezért a fentiek nekem túl 'nehezek' egy kislányhoz (első 14-16 éve), és egy fiatal nőhöz, ill. akiket ilyen névvel ismerek mostanra 60-70+-os idősebb hölgyek.

Gondolom, ha cz-re végződik a nevetek, akkor c, cs, sz, zs betűvel kezdődő keresztnév szóba sem jöhet.

2018. febr. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Egyre sanszosabb, hogy kislány lesz, a Mirellában sikerült megállapodnunk :)

Egyébként Berecz a vezetéknév.

2018. márc. 22. 19:39
 20/20 anonim válasza:

Sehol nem láttam írva:

Klarissza


Az én lányomat így neveztem el


(Tudom, régi kérdésre válaszolok, ezért 'csak úgy' itt hagyom :D )

2021. febr. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!