Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 honapos kislanyom mindig...

2 honapos kislanyom mindig kezben lenne, de mar nem tudom eldonteni, hogy mi miatt sir! Ez hiszti vagy a pocija miatt sir?

Figyelt kérdés
Siras kozben huzogatja a labat, de amint felveszem elhallgat! Gondolom, ha fajna a pocija nem hagyna abba!
2008. okt. 27. 20:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyan ez a helyzet,a kis fiam is allandoan rugkapal tekeri magat sir,de ha felveszem azonnal elhalgat,ezrt nem tudom en se hogy has fajas v.csak kezbe akar lenni?udv.2 hos.kisfiu anyukaja
2008. okt. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Egesz nap csinalja, este meg kesz kinszenvedes az elalvas! Nem tudom mit csinaljak!
2008. okt. 27. 20:26
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

Egy 2 hónapos baba még nem tud hisztizni!!! Azért sír mert valami gondja van és a világ legtermészetesebb dolga hogy az anyukáját akarja és hogy a testközelben szeretne lenni.

Javaslom a hordozókendőt, a babák nagyon szeretik.


Egy kétgyermekes anyuka

2008. okt. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Sajnos nem valik be! :-(
2008. okt. 27. 20:47
 5/11 anonim ***** válasza:
32%
az elso valaszolo vagyok,nalunk is az este a legnehezebb kb.7-tol 11-ig megy az altatas esjar kezrol kezre.lehet hogy egy 2 hos gyerek nemtud hisztizni,de leht kezre van kapatva.
2008. okt. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom is 2 hónapos, és eléggé hasfájós :(

Én úgy altatom esténként, hogy a nagy ágyra veszem magam mellé, a hasamhoz jó közel a hátát (mindketten oldalt fekszünk), egy kispárnával melegítem a hasát. Ha jön a görcs, akkor szorosan átölelem és puszilgatom. Mondjuk Ő cumizik. Akkor veszem észre, hogy elaludt, ha kiesik a cumi a szájából és ha már jól beszunnyadt, átteszem a kiságyba. 4-5-6 órákat alszik esténként.

2008. okt. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A két hónapos baba még tényleg nem hisztizik, de már igenis "bepróbálkozik'", hogy kinél meddig "mehet" el. Az én lányom legalábbis ezt hat hetesen csinálta. Én arra a következtetésre jutottam, hogy ha fájdalma van akkor egyrészt teljesen másképp sír, és ha tényleg fáj valamije akkor a kézben is sír, az ágyban is sír, tehát akkor minden helyzetben sír. Természetesen az anyai közelségre szüksége van, de nem szabad állandóan kézben tartani, meg kell tanulnia lekötni magát a kis kezével, lábával stb.... A szeretet nem arról szól, hogy állandóan a gyereken kell csüngenie az anyának. Mert akkor bizony a mellélkhelyiségre sem jut ki az anyuka előbb-utóbb. Tehát hallgass az anyai ösztöneidre és tanuld meg megkülönböztetni a sírásait. Zárj ki minden olyan dolgot ami sírásra ingerli. Nem éhes, nem szomjas, nincs láza, tisztába van téve, a pocija fáj e stb... Ha mindez megvan és már meg is szeretgetted akkor lehet hogy csak annyira álmos fáradt hogy már azért nem tud elaludni. A variációk száma végtelen, de minden baba más, ezért ha a fenti dolgokat kizártad akkor lehet hogy csak unatkozik. Dalolj neki, vagy húzd fel a zenélő játékát stb.... A beteszed a kiságyába és tényleg nincs semmi nagy baja akkor előbb utóbb lefoglalja magát. Én csak a saját tapasztalataimat írtam le, természetesen ez is szubjektív dolog. Egy próbát megér. Minden esetre sok sikert kívánok neked. Ja még annyit hogy a poci fájásra nekünk a gyerekdoki által felírt Papaverines csepp vált be a legjobban, de kipróbáltuk az infacolt, a Gripe Water-t, és a Sab Somplex-et is. Üdv: Fél éves kislány anyukája
2008. okt. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Tehát az utolsó válaszoló szerint ha csak azért sír mert az anyára vágyik nem szabad felvenni? Én ezzel nem értek egyet. A picik olyan kiszolgáltatottak, annyi új dologgal kell megismerkedniük az életben. Az anyuk kezében érzik magukat biztonságban. Bíztos a babád nem fájdalom miatt sír, de nem hiszem hogy hiszti lenne a részéről.
2008. okt. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedves utólsó!


Neked valami féle értelmezési zavaraid lehetnek. Én nem azt írtam hogy ha rám van szüksége akkor nem veszem fel. Felveszem és megszeretgetem megnyugtatom, de nincs álladóan kézben és le tudja foglalni magát. Leírtam értelmesen és úgy gondolom érthetően is hogy abban az esetben ha már mindent kizár az ember ami oka lehet a sírásnak, akkor én mit szoktam csinálni. Nekem bevállt, sőt mindeki dícséri a kislányunkat is és a nevelési elveimet is. Ha neked ez nem tetszik akkor ne is foglalkozz vele. Én leírtam a kérdésre a választ és a személyes tapasztalataimat. Az hogy ezzel ki ért egyet és ki nem az engem nem érdekel. Amúgy egy fél éves gyerkőc már elég rendesen tud hisztizni, legalábbis a szomszéd kisfiú nagyon. És végezetül te velem ellentétben nem válaszoltál a kérdésre.......

2008. okt. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
"Bíztos a babád nem a fájdalom miatt sír, de nem hiszem hogy ez hiszti lenne". Szerintem ez válasz volt a kérdésre. Az én tapasztalatom az két gyerek nevelése mellet hogy a babát igen is fel kell venni ha sír mert rám van szüksége, hisz ezt vállaltam amikor úgy döntöttem hogy gyermeket vállalok.
2008. okt. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!