Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kell áttérni a házi...

Hogy kell áttérni a házi babakajáról a "felnőtt" kajára?

Figyelt kérdés
Napokban lesz 1 éves a babám, eddig mindig házilag készítettem neki a kaját, só és egyéb fűszerek nélkül (csak zöldfűszereket kapott). Lassan viszont már ehetné azt, amit mi, de nem tudom, hogy hogy kell áttérni erre, mivel a mi kajáinkban pirospaprika, vegeta, só, bors stb. is van. Ti ezt hogy csináltátok?
2010. jún. 8. 14:41
 1/4 anonim ***** válasza:
eleinte nagyon kevés só rá, aztán kevés bors, meg mindenből picit, aztán ha megbarátokzott vele, akkor fűszerezz, de light-osan.
2010. jún. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezek szerint milyen korban ehetik a babák ténylegesen azt, amit mi?
2010. jún. 8. 16:11
 3/4 anonim ***** válasza:
A fiam 9 hós, de a védőnő már egy hónapja azzal traktál, hogy a mi kajánkból adjak neki. Szóval már régen ehetné, amit ti, ha mindenki úgy akarná. Persze az én fiam még csak pépeset eszik, meg egyébként sem gondolom, hogy szüksége lenne ennyi fűszerre, úgyhogy én is külön főzök neki. Egyedül a répát kapja a húslevesünkből, de abba is csak pici ételízesítőt teszek és amikor kivettem az ő répáját, akkor ízesítem a mienket...
2010. jún. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem a gyerekorvos azt mondta, amikor 1 éves lett a lányom, hogy mostantól mindent ehet, pörköltet nokedlivel, stb... Nyilván nem egyik napról a másikra kell váltani a bébikajáról a rendes fűszerezésre, esetleg (ha olyan a kaja, hogy ez megvalósítható), a főzés során először csak kicsi fűszert tegyél bele, és amikor már majdnem kész, akkor vegyél ki a picinek egy adagot, a többit meg fűszerezd erősebben magatoknak.
2010. jún. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!