Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire várjátok el, hogy a...

Mennyire várjátok el, hogy a nagyobb gyerek segítsen a baba körül?

Figyelt kérdés

Az oldalon is olvastam már, hogy sokak szerint ha baba születik valahol, akkor a nagyobb gyereknek kötelessége segíteni, vigyázni rá.


Nekem is nemrég született meg a féltestvérem (decemberben) és anya konkrétan haragszik, mert rám nem számíthat itthon... De elég elfoglalt vagyok (igen, még 16 évesen is lehet az az ember).

Pl. különórára járok matekból, spanyolból és angolból is, mert érettségizek belőle idén. Heti kétszer járok táncra is, délutánonként. A különórákra ugye külön is kell készülnöm, főleg a nyelv olyan, hogy naponta igyekszem elővenni. Utána még tanulok a sulira is és rögtön este 7-8 óra van... De amúgy azt sem lehet mondani, hogy annyi gonddal és kosszal járnék itthon, mert szinte itthon sem vagyok, 5-6 körül érek haza és utána már csak a szobámban vagyok. Nem is szoktam nagyon enni itthon. Ráadásul pénteken már haza sem jövök, vagy apánál vagyok, vagy a barátomnál. Legközelebb vasárnap délután/este jövök haza, hétköznap meg ugye csinálom a dolgaimat, tanulok.


Ráadásul úgy gondolom, hogy nem az én feladatom lenne az, hogy a babára figyeljek, rendbe tegyem.


2018. febr. 22. 14:18
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyan csak 9 és 6 évesek a nagyok, de én csak annyit várok el, hogy amíg kimegyek pár percre a szobából (pl. megengedni a fürdővizet vagy inni tölteni valamelyiküknek), addig figyeljenek rá. Ez is nagy segítség.
2018. febr. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

14 a fiam, 10 a lányom. Ilyenekben segítenek, hogy kezembe adja a popsikrémet, ha leesik, tologatja a babakocsiban, amíg beugrok a boltba kenyérért (5 perc), vagy kifutok a postáshoz. 5 percekre.

Ezen kívül is mindketten szeretnek vele játszani (12 hónapos). De első a lecke!

A házimunkában kötelező segíteni: mindenkinek van feladata.

2018. febr. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Köztünk két év van tesómmal, szóval baba korában nem tudtam segíteni, de később szinte folyamatosan az én felelősségem volt azzal az indokkal, hogy én vagyok az idősebb. Volt, hogy én kaptam a nyaklevest, mikor tesóm felborított valamit, mert hát, miért hagytam. (Max 7 éves voltam ekkor.) Ez később is így volt. Ha bármi rosszat vagy kupit csinált én rögtön takarítottam fel, mert rajtam kérték volna számon. Mindig úgy éreztem, hogy ő soha nem hibás semmiért, csak én. Később ütni, verni kezdett, de nem állíthattam le, mert "ő még kicsi, nem is fáj, csak játszik, stb". Egyszerűen alapnak vették, hogy a nagyobb vigyáz a kicsire.


Tesómat nem utáltam meg, de anyumra nagyon haragszom, amiért ekkora terhet rakott rám gyerekként. Én nem várnán el a gyerekemtől, viszont örülnék neki, ha szívesen besegít.

2018. febr. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nálunk a nagy tesó 11 éves.Nem várom el a segítséget persze van, hogy néha megkérem nézzen rá.Ő igényli a kicsi társaságát, magától jön babázni.
2018. febr. 23. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!