Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Goldlily spirál felhelyezése...

Goldlily spirál felhelyezése előtt semicillint kell szednem, de még szoptatok. Neked is mondta az orvos?

Figyelt kérdés
2010. jún. 8. 16:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem, nekem nem mondta :o)

Szerintem mindenképpen beszélj vele erről, én úgy tudom szoptatás alatt nem szedhető.

2010. jún. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Megint én. Úgy látszik rosszul emlékeztem...

Ezt találtam neked:


Kérdés:

A feleségem felfázott, és az orvos felírt neki Semicillin kapszulát(500 mg) amit 6 óránként kell szedni négy napig. A kérdésem az hogy a négy hónapos kisfiunknak árt-e a kezelés ? A háziorvos és a védőnő azt mondta, hogy nem lesz probléma, ami miatt gyanakvó lettem az, hogy a betegtájékoztatón a szoptatás felfüggesztését javasolják.

Válasz:

A levelében említett gyógyszer, szoptatás alatt valóban szedhető, szükség esetén, már szinte évtizedek óta alkalmazzuk. Előfordulhat a szedés alatt, hogy a pici hasfájóssá válik, széklete megváltozhat. Ezek azonban átmeneti problémák. Jelen esetben tehát az a fontosabb, hogy az anya meggyógyuljon, és egészségesen szoptasson, lehetőleg minél tovább.

Dr. Gömöri Ágnes

2010. jún. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

semicilin az egyik szoptatás alatt is használható antibiotikum

kisebb kockázat, ha beveszed, mintha nem.

viszont a goldlily-t nem ajánlom, csak az elmúlt héten volt 2 abortuszosom mellette

2010. jún. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Gold előtt nekem nem kellett szedni.Amúgy nekem most tesznek fel majd másodszorra.Semmilyen problémám nem volt tőle.
2010. jún. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Érdekes, h valaki azt írta egy hét alatt 2 abortusz...nagyon "érdekes"..

2010. jún. 9. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!