Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért adnak a babák szájába...

Miért adnak a babák szájába játszó cumit?

Figyelt kérdés
2018. febr. 23. 22:21
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Azert mert a babaknak a szopo mozgas stresszoldast, megnyugvast jelent, nem csak a taplalkozast. Ha egy baba anyatejes es igeny szerint szopizik, akkor sok esetben nem csak ehseg eseten igenyli a cicit. A jatszo cumi a cicit hivatott helyettesiteni.
2018. febr. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
azért, hogy ne csak úgy lehessen megnyugtatni, ha a szájába adom a cicit. Voltak/vannak nagy cumi-ellenes ismerőseim, ott 2-3 ujját szopja egyszerre a gyerek, na az aztán sokkal jobb...
2018. febr. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Ez nem feltetlenul "cumi ellenesseg". En adtam neki cumit szuletese utani napokban, de olyan szinten bezavart a szoptatasba, h tobb hetig szerencsetlenkedtunk, mire normalisan tudott szopizni. Mi "eldobtuk" a cumit.10 honapig tudtam szoptatni, de az ujjat szopizza elalvasnal. Valasztanom kellett. Pedig nem vagyok cumi ellenes, csak szoptatni szerettem volna.
2018. febr. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Mert nem csak cicivel vagy egész napos ölben cipeléssel lehet megoldani, hogy megnyugodjon.
2018. febr. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%
Én akartam adni a lányomnak (leginkább csak azért, mert olyan megszokott, nem volt ezzel kapcsolatban határozott elképzelésem), nem kellett neki. Az ujja sem, csak cici. Mondjuk nem a nap minden percében, csak megnyugodni, elaludni pl. Nemsokára lesz kistesó, neki már nem is szeretnék adni, szerintem jobb volt ez így.
2018. febr. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Azt javasolják, anyatejes babánál érdemes kivárni hat - nyolc hetet, mire beáll teljesen a szoptatás, és utána adni csak cumit, hogy ne legyen zavar.

Én így tettem, végülis nem volt oda annyira a cumiért de a séta közben mindig a szájában volt, 10 hónapos kora körül hagyta el végleg. Én csak azért adtam neki, mert egész egyszerűen szerintem olyan aranyos egy kisbaba a cumival, hangsúlyozom kisbaba, nem amikor a négy éves szájában is még ott lóg.

Viszont örülök hogy még egy éves kora előtt magától elhagyta, és mondom nem volt nagy cumis, abban segített neki hogy elaludjon a babakocsiban.

2018. febr. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én csak alváshoz adom oda neki, egyébként kiköpi, nem kell neki csak ha álmos. De van hogy álmába is kilöki,és alszik tovább. 3,5 hónapos. Remélem így is marad. 
2018. febr. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én 7 hónaposan adtam neki,mert műtötték,éd muszáj volt. Azóta nagy cumis lett,23 hónapos. Akkor kéri,ha nyűgös. Ha anélkül bekapja,elkérem tőle,és ide is adja. A szoptatást nem zavarja egyáltalán.
2018. febr. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én azért adtam, hogy amikor nyűgös de nem éhes ne a mellemen lógjon, illetve mert elkezdte cumizni az ujját és azt nem akartam még véletlenül sem. Nem zavart be a szoptatásba, csak alváshoz és megnyugbváshoz kellett neki. Nekem volt, aki szemrehányást tett, amiért nem engedem komfortszopni, hanem "átverem egy műanyag cicivel". Nekem nem volt lelkifurdaládom, attól még sokszor összebújtunk és bennsőséges lett a kapcsolatunk, hogy nem volt non-stop a szájában a mellbimbóm csak evéskor.
2018. febr. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!