Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon kicsi a babám? 3...

Nagyon kicsi a babám? 3 hónapos és 4570 gramm.2840-el született, de sokáig nem hízott mert beteg volt és gyomorszondán keresztül evett.

Figyelt kérdés

Most olyan 110-120 gramm a max.amit alkalmankét megeszik,de van hogy csak 100-at.

Már mindent próbáltam,gyakrabban etetni,vagy kívártam hogy jó éhes legyen de akkor sem akar többet enni.Van hogy 60 ml-nél kiköpi és fél egy óra múlva megkínálom megint,vagy megeszi, de van hogy nem.Nagyon aggódom érte,szerintem már többet kellene ennie:(


2010. jún. 8. 17:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Mivel nálatok már eleve táplálkozási probléma volt az elején, ezt nem itt kéne megkérdezni hanem a gyerekorvost vagy szakorvost.


Amit tudok mondani, ha nem lesz táplálkozási problémáj, mindegy mennyivel született, 1 éves korára pont akoa lesz mint egy egyéves. Ha normál táplálkozik akkor max a gének miatt lesz kisebb, de azzal nem tudsz mit kezdeni.

2010. jún. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, a babák nagyon okosak és annyit esznek, amennyi kell nekik. Az én fiamnak nem voltak ilyen komoly problémái, mégsem evett többet mint a te babád. Ő 5.7 kg volt 3 hónaposan, de 3.640-nel született! Semmivel sem álltunk jobban, mint ti. Ide oda küldöztek minket 6 hetes korában, mert nem gyarapodott a nagy könyv szerint. Aztán most meg (9 hós) már hónapok óta csak dicsérik, hogy milyen szép baba és egyáltalán nem "gizda".
2010. jún. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne aggódj!

A mi babánk 5 hónapos, van, hogy ő is napokig 100-120 között eszik adagonként... Tudja ő, mennyi kell neki. 3 hónapos korára a születésihez képest teljesen rendben van a súlya a Kicsidnek. Tényleg ne izgulj, mindent jól csinálsz, és ő is rendben van.

2010. jún. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem azt figyeld, hogy amiota elkezdett hizni, hizik-e rendesen (heti 125-250 gramm, ugy tudom).

Az en kisfiam is 3 honapos (5430 gramm, de nem olyan regen, kb 2 hettel ezelott, meg 4780 volt),es kb. ugyanannyit eszik. Illetve, ha megis tobbet sikerul megennie, azt kb 1 oran keresztul "imadkozom" bele.

A doktorno azt mondta, hogy emiatt ne aggodjak, 2-4 honapos kor kozott 120-150 gramm nem rossz.


De azert mindig kerd ki az orvosod (vedonod) velemenyet, o ismeri jobban a gyereket, mint mi.


Engem is allandoan azzal nyaggattak, hogy sovany a gyerek, vervetelre is elkuldtek (kettore) vegul megis minden nagyon rendben van, ugyhogy megertem, hogy mekkora megkonnyebbules lenne, ha tobbet enne/tobbet hizna.

2010. jún. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!