Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet egész kicsi...

Hogyan lehet egész kicsi korban leszoktatni egy babát az éjszakai evésekről?

Figyelt kérdés
Puszta kíváncsiság. Még nincs gyerekem, de egyszerűen nem tudom elképzelni. Itt olvasom h sokan hamar leszoktatták az éjszakai evésekről a kicsit. De hogyan? Nem kap enni ha felkel? De akkor hogyhogy nem sír? Vagy hagyják sírni?

2018. febr. 25. 15:31
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
42%

Ne legyél már ennyire hülye!

Egyrészt éhes gyereket nem altatsz vissza kaja nélkül. Legalábbis az enyéimet nem lehetett volna. Másrészt gyök kettőnél nagyobb IQ-val rendelkező anya egy idő után tudja, hogy épp miért sír a gyereke (de azt biztosan hogy mikor nem tejért, tápszerért, az az ordítás eltéveszthetetlen).


Egyébként de, az egyikük durván hasfájós (még 10 hónaposan is) és refluxos volt, de még ő sem evett éjjel. Tápszeres volt 4 hónapos korától, de már előtte se kért enni. Továbbá ettől függetlenül ébredt, és még most is ébred, holott mindjárt 3 éves.

2018. febr. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
50%

Utolsó, te ne legyél már ennyire hülye. A kérdező nem tudja, ezért kérdezett rá, a te megfogalmazásodból meg nem nem az jön le, hogy minden gyerek más, és nálatok hogy működött, hanem tök általánosságban írtál, vagyis a kérdezőt kapásból félrevezeted.


De ahhoz is IQ kell, hogy normálisan meg tudj fogalmazni 3 sort, hogy azt ne lehessen félreérteni. Ugye?

Mert akár félreértem, akár nem, én fel fogok kelni a gyerekemhez, de ha a te megfogalmazásodat veszi alapul a kérdező (vagyis az első 3 hozzászólóét), akkor azt hiszi, hogy tök természetes, hogy sírni és éhezni hagyom a gyerekem, hiszen ezek a hozzászólók sem etetik meg (persze nem írják, hogy megbizonyosodtak róla, hogy nem éhes) mégis átalussza az éjszakát.

2018. febr. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem a 10-es a 8-asnak írt, nem a 7-esnek, az idézet alapján.
2018. febr. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező az éjszakai EVÉST kérdezte, nem az éjszakai KELÉST! ;)

Semmi félrevezető nincs abban, hogy leírtuk, nem csak azért kelhet.


Egyébként is sokan nem a keléstől, hanem az evéstől vannak készen, mert ez anyatejesnél azt is jelenti, hogy csak az anya jó éjjel is. Ezért szoktatnák le, ha tudnák. De ha minden alkalommal csak arra tudnak gondolni, hogy biztos azért kel, mert éhes,

akkor később, amikor már a gyerek nem is azért ébred, akkor is kelleni fog neki a cici.


Mert éhes gyereket nem lehet elaltatni cici, tápszer nélkül,

de nem éhes gyerekbe bele lehet diktálni. Főleg mert komfort is a mell (de nem csak az adhat komfortot).

2018. febr. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
En sosem adtam neki ejszaka se etelt se italt. Igaz sosem kelt fel (amikor jott a foga sokszor felsirt, de nem ebredt fel).
2018. febr. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!