Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van egy szomszédunk ha alkohol...

Van egy szomszédunk ha alkoholista a nő is meg a férfi is és van egy 5 hónapos babájuk el vehetik tőlük?

Figyelt kérdés
Egy olyan segítséggel neg kérdéssel fordulok hozzátok. Ha van egy család a szomszédunkba mind a két szülő alkoholista. Állandóan verekednek üvöltenek az 5 hónapos csecsemő mellet aki a háttérbe üvölt gondolom én a félelemtől. 3 kutyával két macskával és két papagájjal tartják a gyereket. Amivel még nem is lenne baj ha rendesen sétáltatnák. De a kutyàk ott szarnak hugyoznak a lakásba ahol majd elöbb vahy utóbb a gyerek kúszni mászni fog. Hallodtam olyat ha teszünk bejelentést a gyermekjólétiségnél és kijönnek ellenőrizni és ha pont akkor nem találnak semmit mert ugye időpontra jönnek akkor a család feljelenthet rágalmazásért. Ezért nem mert itt senki szólni a gyerek érdekébe. De már szörnyű őket hallgatni és már az áramukat is kikapcsolták nem fizetnek semmit. Van h tápszerre sincs pénzük. Borzalmasan verekednek össze vissza törik egymáson a bútorokat és nembeszélve h az állatoknak se jó ez a helyzet h nincsenek sétáltatva. Szóval igazábol az lenne a kérdésem h tényleg feljelenthetnek ha mondjuk bejelenteném őket a gyermekkólétiségnél?

2018. febr. 28. 21:16
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jelenteni kell mindenkép az illetékes hatóságok pedig majd kivizsgálják az esetet. Ez semmi kép nem maradhat így.
2018. febr. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
88%
Védőnő nem jár hozzájuk?
2018. febr. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem mondhatják meg, kitől kapták a bejelentést. Vagy csinálhatod anonim módon is, ha biztosra akarsz menni.
2018. febr. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

A kovetkezo balhenal, verekedesnel inkabb hivd ki egybol a rendoroket, foleg, ha hallod, hogy a hatterben a gyerek is uvolt.

A rendorok gyorsan jonnek (relative) es nem jelentkeznek be elore. Akkor ugyis latni fogjak azt, hogy nincs minden rendben, ha kiskoru is van a kepben, akkor pedig ertesiteni fogjak ok a gyamugyet szerintem.

Ezzel parhuzamosan jelentsd te is.

Nyilvan rendorsegi ugy nem lesz belole, hiszen ezek szerint mindketten szeretik gyepalni a masikat, ugysem jelentik fel egymast. De ha rendorsegi bejelentes is van a gyamugyhoz, akkor valoszinubb, hogy gyorsabban foglalkoznak a gyerekkel.

2018. febr. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Már volt h kihívták rájuk a rendőröket amikor épp szarrá verték egymást. Kijöttek megnézték a gyereket látták h a gyereknek semmi baja és elmentek. Itt a hàzban azért nem mer senki szólni mert fél mindenki h nehogy felhelentsék őket rágalmazásért. De igen van védőnő. Én is beszéltem vele. De azt mondja jobb helye van itt mint egy csecsemőothonba. Amit nemhiszek de nem álltam le vitázni. De a gyerek szopik és a nő minden nap mat részeg a pasival együtt mellete cigiznek és egész terhességét végig itta.
2018. febr. 28. 22:19
 6/27 anonim ***** válasza:
84%
Na én ezt nem hiszem, a védőnő úgy rájuk küldte volna a gyámügyet, ahogy van, ha ez igaz lenne.
2018. márc. 1. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
80%

Nos, az áramot nem kapcsolják ki ott, ahol kisgyerek van, pláne nem, ha csecsemőról van szó, de mindegy.

Tehetsz bejelentést név nelkul, senki nem fog feljelentést tenni ellened

2018. márc. 1. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Nagymama vagy rokon nincs akihez a gyerek kerülhetne?
2018. márc. 1. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
De ez igaz. Állítólag nincs a csaj 22 éves a szülei meghaltak aztán a nagymama is. A hapsi olyan 40-50 év közötti. De kikapcsolhatják pláne h albérlet. Na és semmit nem fizetnek. Szóval én magam láttam h nincs napokóta ára és gyertyáznak. A rendörség szarik az egészre. Azt amúgyse csinálnak semmit. Hát nem tom mit tegyek mert a szúleim azt mondják ha nem jelentem akkor szar vok. A párom meg azt h ne avatkozzak bele mindenki úgy neveli a gyerekét ahogy akarja. Meg ha valami baj lesz h itt fog zaklatni a csaj azt nem akarja mert nekúnk is van egy gyerekünk. Szóval nem tom mit csináljak
2018. márc. 1. 06:39
 10/27 anonim ***** válasza:
65%
Védendő fogyasztók, nem kapcsolják ki az aramot
2018. márc. 1. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!