Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gonosz, rosszindulatú rokonokk...

Gonosz, rosszindulatú rokonokkal mit lehet kezdeni? Mit csináljak, ha én ezeket a beszólásokat nagyon rosszul viselem?

Figyelt kérdés

Terhes lettem egyetemistaként... Nem terveztünk még babát, először szerettem volna dolgozni 1-2 évet családalapítás előtt, de így alakult.


Mióta mindenki tudja a hírt, azóta kapok pár rosszindulatú beszólást, főleg két rokonomtól. Pl:

-Milyen jogon kapok én több támogatást az államtól majd, mint ő, mikor én soha egy napot nem dolgoztam, míg ő évek óta robotol? (Én kapom a diplomás gyedet, ő pedig igaz, hogy dolgozott a szülés előtt, de csak minimál bérért.)

-Hétvégén voltunk egy családi eseményen, és az egyikőjük férje megjegyezte, hogy milyen jó formában vagyok ahhoz képest, hogy babám lesz... A rokonom (anya tesója egyébként) erre meg azt mondta, hogy úgy igen könnyű formában maradni, ha egész nap csak a lábamat lógatom és tengernyi szabadidőm van.

-Mellé jön az, hogy kritizálják a névválasztásunkat, azt, hogy milyen babaholmikat veszek.

-A nagynéném már többször elmondta, hogy milyen igazságtalan az élet, hogy ő 17 éves kora óta dolgozott, mégis 30 éves korára tudták bevállalni az első babát, akire másfél évig vártak, nekem pedig bármiféle gond nélkül sikerült.


Nagyon rosszul esnek ezek a dolgok, mert nem szolgáltam rá arra, hogy így viselkedjenek. Nem tehetek arról, hogy nekik hogy alakult az életük, mennyi támogatást kapnak akár a szüleiktől, vagy az államtól.


2018. márc. 1. 19:30
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Ó, egek, mást meg azért szekálnak, mert abortuszra megy.


Jaj, nehogy agyalj ezeken a dolgokon! Sem neked, sem a babádnak nem hiányoznak ezek a beszólások, pláne nem fognak majd később, ha szoptatsz! A stresszt próbáld olyan szinten lecsökkenteni, ahogy csak tudod.


Amúgy nagyon rosszindulatúak a rokonaid, már bocs, csak lesek, miket mondtak neked :-( Szerintem sokuk csak szimplán irigy, mert fiatalon összejött a gyerkőc nektek vagy más egyéb okok miatt.


Ne agyalj véletlenül se! Meditálj, végy fürdőt (ne túl meleget) hallgass zenét, beszélgess sokat a pároddal (remélem, támogat Téged) menj sétálni sokat, jön a tavasz, melengesd magatokat napfényben :-) nyugodtan meg lehet majd mutatni a napocskát a babádnak is, pár perc napsütés jól fog esni neki is pocakon keresztül. Énekelgess, beszélj hozzá, mondd el neki, mennyire várjátok őt :-)

2018. márc. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

Megkeseredett b.nko parasztok, a családot nem lehet megválasztani sajnos. Kerüld el őket jo messziről, te csak örülj a babának és a párodnak. Boldog babavarast!

🙂


20 hkm

2018. márc. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Tojd le magasról.ha vidamnak es boldognak mutatod magad legalább jol kiakasztod őket.es erre nagyon raszolgaltak a leirtak alapján. Bunko parasztok..
2018. márc. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%

Szeintem is igazságtalan a gyedes dolog!!!

Egyébként pedig ha kiakadsz az ilyen apróságokon, idegbeteg leszel a sok beszólás miatt, amiket majd a baba születése után kapsz. Aki akar úgy is beleköt majd valamibe. Tanuld meg elengedni a füled mellett

2018. márc. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nyilván nem ezen agyalok 24/7, meg nincs is amúgy befolyással az életemre. Csak elég fárasztó ezeket hallgatni MINDEN családi bulin, összejövetelen, vagy egy szimpla ebéden. Főleg úgy, hogy én alapból konfliktuskerülő vagyok, meg eddig semmi problémájuk nem volt velem.
2018. márc. 1. 20:36
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok vészmadárkodni, de egyértelműen gyerekként kezelnek, lenéznek. Állj ki magadért, különben később a fejedre nőnek.


Nyugodtan mondd meg, hogy a tanulás igaz nem kétkezű munka, hanem közben az agyad dolgozik, de ettől még nem ér kevesebbet.


Megmondhatod, hogy pont azok híznak meg, akik semmit nem csinálnak, te azért vagy fitt, mert reggelente tornászol(vagymittudomén).


Azt is megmondhatod, hogy jópár árnyoldala is van a fiatal teherbeesésnek,de ettől te még élvezed az ezzel járó előnyöket. Ők meg élvezzék a stabil házasságukat meg a szép házukat. Mindenkinek más az élete, mindenki foglalkozzon a sajátjával.


Figyeld meg, ha nem teszed helyre őket, elkezdik tapogatni majd a hasad a megkérdezésed nélkül, kritizálni fogják hogy szülsz, milyen a babaszoba, hogy szoptatsz, hogy alszol a babával.. addig kell leállítani őket, amíg még csak kicsit esik rosszul és csak rad van hatassal. Ha elbizonytalanítanak, a gyerek is megszívja.


Mindenki azt gondol, amit akar, de a kéretlen véleményt tartsa magában.


Muszán lesz felnőttként kezelned a konfliktust, hogy így bánjanak veled, ha lenyeled, frusztrált leszel és beszippant a szorongás.

2018. márc. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

6-osnak igaza van. Gyerekként kezelnek, ez addig lesz így, amíg hagyod.


Vagy ne menj el a családi banzájokra, és nyugodtan mondd meg, ha kérdezik, hogy nem vagy a parasztságukra kíváncsi, vagy menj el, és küldd el a következő alkalommal őket a pitsába. Ha megsértődnek, legalább nem szólnak hozzád többet, nagy veszteség...

2018. márc. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%

Nyugodtan mond az arcukba, hogy "ne légy paraszt!; mi van, féltékeny vagy?; Velünk élsz, hogy tudod, hogy egész nap lógatom a lában?; Ezt beszéld meg a törvényhozóval ne velem, amúgy arról nem tehetek, hogy csak minimálbérért vagy képes dolgozni; nem tetszik az általunk választott név? Sajna! Amúgy nekem sem a te lányod neve, szerintem ronda/tucat/átlagos; igazságtalan az élet? Hát tudod szerintem is, mivel a te szüleid együtt vannak, az enyémek meg elváltak/a te apád él az enyém már nem/te már jártál BoraBorán, én nem stb.".


Elhiszem, hogy rosszul esnek ezek, de gondolj ki pár szitut, és hogy mit válaszolnál rá, hogy adott esetben csípőből nyomd, és ne félj, állj a sarkadra, nyugodtan nyisd ki a szád és ne udvariaskodj.

2018. márc. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez add hozza, hogy gyermekagyaskent szules utan 2 hettel vagy, sajognak a melleid, a gatsebed vagy a csaszaros heged faj, a hormonjaidtol zuhanorepulesben van a hangulatod, eletedben eloszor ott van veled egy ujszulott, akit el kell latnod, es ket hete alig aludtal. Es akkor jonnek azzal, hogy miert szenvedsz a szoptatassal, ha a tapszer is jo? Vagy miert adsz tapszert, ha az anyatej a legjobb neki? Miert alszik melletted, mikor kisagyban lenne a helye? Miert nem alszik melletted, mikor meg csak most bujt ki, rad vanszuksege?... stb.


Ha mar most ilyeneket szologatnak be, utana sem hinnem, hogy majd visszafogjak magukat, es ezerszer nehezebb lesz kezelni egy erzelmileg a mostaninal joval serulekenyebb allapotban, ugy, hogy a legjobb tudasod szerint akarod csinalni a dolgokat, es megerositesre lenne szukseged, nem “jo”tanacsokra, meg rosszindulatu velemenyekre.


Tobb dolgot is tehetsz. A legjobb, ha sajat magad felvertezed az ellen, hogy masok velemenye, beszolasai ne izgasson. Ehhez ajanlom Marshall Rosenberget, youtubeon van fent magyar nyelvu videoja, illetve Byron Katie Szuksegem van a szeretetedre - vagy megsem? c. konyvet. Nekem ezek segitettek. Marshall Rosenberg annyira, hogy mar meg sem hallom a beszolasokat, vagy csak neveket rajta.


A masik, hogy ki mondja neked ezeket? Ha a parod csaladjabol is van, aki beszol, akkor azt a parodnak lenne ertelmes rendeznie. A te csaladodbol pedig neked.

1. Megteheted, hogy nem szolsz semmit, nyelsz tovabb.

2. Megszunteted a kapcsolatot idolegesen, vagy teljesen a rosszindulatu emberekkel.

3. Megkered oket, hogy tartsak meg az ilyen iranyu velemenyuket magukban, hiszen te sem igy tervezted, mi kozod neked ahhoz, hogy az o eletuk hogyan alakult.


Erdemes lenne elgobdolkozni azon, hogy a gyereknevelesbe valo beleszolast hogyan fogod majd kezelni, mert abba aztan mibdenki szeret beleszolni, es az sokkal inkabb fajo pont tud lenni. Illetve mit akarsz majd tanitani a gyerekednek, hogy turkon csendben, vagy hogy kepes legyen kiallni magaert?


Ez nyilvan dzituaciofuggo is. Mennyire fontos neked az adott ember velemenye? Erdemes lehet azzal is foglalkozni, hogy mi van akkor, ha mas mast gondol? Ha rosszat gondol rolad? Ha nem szeret?

2018. márc. 2. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!