Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van ennyi anyós-probléma...

Miért van ennyi anyós-probléma? Mi is ilyen rosszindulatú anyósok leszünk majd?

Figyelt kérdés

Tudom, nem pont baba-téma, de mégis itt jön fel a babával kapcsolatban mindig az anyós-meny ellentét. :(

Nálunk eddig tök jó volt a viszony a férjem anyukájával, de a második gyerekünk születése után megváltozott, teljesen ránk szállt, jött hívás nélkül állandóan, mindenbe beleszólt, és a végén még meg is sértődött, hogy húzom rá a szám. (Pedig direkt nem szóltam be neki, hogy elkerüljük a sértődést, de hát nem sikerült elkerülni...)

Olyan rossz ez, én nem akarok ilyen anyós lenni, aki nem hagyja a gyerekeit élni az életüket.



2013. márc. 19. 08:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyósom nem nagyon nevelte a fiait, mindig másra hagyta, évikeig külföldön dolgozott, csak néha jött haza. Öreg korára megbánta és most az unokán akarja bepótolni, amit annó elmulasztott. Mindenbe beleszól, állandóan kritizál; már többször mondta, hogy olyan szar anya vagyok, inkább majd ő magához veszi a kicsit... De ez a vonat már elment... Bármennyire is fáj neki, az unokát nem ő fogja felnevelni. Valahol különben sajnálom őt, de magának köszönheti.
2013. márc. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem nagyon nehéz megállni egy idősebb embernek hogy ne érezze és éreztesse úgy hogy ő mindent jobban tud mert nagyobb a tapasztalata, a gyakorlata. Nehéz lehet nyelni egy nagyot mikor látod hogy épp ugyanazokat a hibákat követi el a fiatalabb mint mondjuk te anno. Ez az anyós oldal.

De a másik oldal hogy mindenkinek hagyni kell élni a saját életét ez nagyon nehéz sokszor.

Meg szerintem az is a gond hogy már eleve vannak a felek egymás iránt egy feltételezéssel, tehát nem tiszta lappal kezdenek hanem eleve egy ilyen anyós-meny felállással.

Példa az én anyósom akivel igyekeztem én nagyon jóban lenni (főleg mert ő az egyetlen nagyszülő) de érezni lehetett a szavaiból mindig hogy ő kiindult a saját életéből hogy az ő anyósa hülye volt, rossz volt a kapcsolatuk, ergo én is biztos így állok hozzá, negatívan. Aztán kerített vmi piszlicsáré ügyet amin jól megsértődhetett és elmondhatott minden hálátlannak. Kicsit úgy éreztem nem rólam szólt ez az egész hanem az ő rossz tapasztalatáról, keserűségéről.

2013. márc. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
Fura példa de ha megnézel 1férfi és 1női kézimeccset,a női az agresszívabb,2 nő mindig nehezebben jön ki egymással,többet rivalizál,ritka h az egyik háttérbe vonul,ráadásul itt a "tét" közös,anyuka fia vagy unokája. Biztos vannak ritka kivételek,nálunk 2 erős akaratú nő került össze,mindent jobban akart tudni,kezdve az esküvőnk dátumával,folytatva a gyerekneveléssel,a főztömmel,lakberendezéssel vagy h mennyi szabadidő jár a férjemnek.Jövő hónapban válunk,a férjem új párkapcsolata miatt, anyós maximálisan támogatja őket,mert velem már nem bírt,a lány meg egyelőre behódol. Esküszöm még így h 2kisgyerekkel maradtam egyedül,így is könnyebb az élet mert már nem szól bele mindenbe.Nincs többé joga és ez megnyugtató.
2013. márc. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

2-es tök jól megfogalmaztad.

3-as, ez durva, sajnálom. :(

2013. márc. 19. 09:11
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is tapasztaltam... bár én azt mondanám, míg csak jártunk férjemmel (nem tudta anyósom, h tervezzük az esküvőt) addig tökjól elvoltunk. Miután látta, h komoly a dolog, már nem annyira. Én eleve nem számoltam avval, h minden flottul fog menni, bár mindig megadtam az esélyt, nyitást, talán túlságosan is! :(

Aztán egyszercsak elegem lett, h anyósom azt érezteti velem, h én elvettem az ő kis fiát tőle, stb.

Nem tudok ezekre mit lépni, de már belefáradtam abba, h megfeleljek a különböző feltételeknek.

Sokat tesz talán az is, h férjem azért nem egy irányítható típus, tehát ha vmi nem tetszik neki akkor ő egyből melegében szól is, h "anyu, vegyél visszább"... szóval az ilyenek miatt lettem én a "főellenség", h már nem mellette, hanem mellettem áll ki többször férjem.

Én nem akarok ilyen anyós lenni és bízom benne, nem is leszek... ha mégis, adjon a kezembe valaki egy visszapillantó tükröt! :)

2013. márc. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
35%
Nekem nagyon jó fej anyósom van, jóban vagyunk nagyon. De én tudom, hogy borzalmas anyós leszek.
2013. márc. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én sokáig próbáltam tartani a jó viszonyt, pontosan 7 évig, de belefáradtam. Az én anyósom ráadásul megrögzött hazudozó, minden félét összehordott mindenkinek rólunk, de már megoldottam. Egyszerüen kitiltottam innen, én se megyek oda, ő se jöjjön ide. A férjem ha akarna mehetne hiszen neki csak az anyja,de én és a gyerek nem kérünk belőle. Így a legjobb nekünk.
2013. márc. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem egyszerű az anyós meny helyzet! Nálunk amíg a kislányom nem született meg addig egész jól elvoltunk! Viszont mióta megszületett, mintha én egy gonosz boszorka lennék!? Van hogy a férjem több napig külföldön van ez alatt az idő alatt fel sem hív és fogalma sincs, hogy mi van az unokájával. De volt hogy 10 hétig felénk sem nézett pedig nem laknak a világ végén csak 50km-re. Ha jönnek meg mindig olyat akar csinálni aminek én nem örülök. Én már megszoktattam a kislányommal, hogy nincs körbe ugrálva ha játszik mert akkor nem tudnék mellette semmit csinálni. Ő meg persze gagyogna neki, és én ezért szólok is. Nem beszélve arról, hogy most volt az első karácsonya és nem kapott tőle semmit, pedig van másik két unokája (a lányánál akikkel közös háztartásban él) nekik meg mindent megvesz! Szóval nem egyszerű, de talán mi tanulunk ezekből a hibákból és mi jobb anyósok leszünk majd :)
2013. márc. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk viszonylag normális a viszony, azonban a fiam körül teendőkbe hajlamos volt beleszólni!

Már az elején megmondtam mindkét maminak, hogy köszönöm a segítséget, de ez a gyerek nem én vagyok vagy a férjem, mi vagyunk vele egész nap, mi ismerjük a legjobban, ne jöjjenek mindig azzal,hogy ők már két gyereket felneveltek.


Engem azzal tudnak kiakasztani, amikor néha vigyáznak a fiamra, hogy nincs ezzel a gyerekkel semmi baj, csak foglalkozni kell vele. Mondtam,hogy én ezt értem, csak nekem ettől ott van még a házimunka, a főzés stb., nem tudok a nap x órájában csakis kizárólag vele foglalkozni, és ilyenkor bizony néha hisztis. Más az,hogy velük hetente két órát van, amikor nincs más dolguk, csakhogy vele játszanak! Tehát nekem ne egyszerűsítsék le a dolgot, mert ha nem főzök, nem látom el a házat, akkor meg az lenne a baj!:)


Azt,hogy én milyen anyós leszek nem tudom még! Remélem nem fogok beleszólni,hogy hogy nevelje a gyerekem a gyerekét!:)

2013. márc. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 krisztivan ***** válasza:
Én nagyon nehéz anyós leszek,tudom már előre.De majd nagyon igyekszem emlékezni:-))Szerencsére jó a viszonyunk az anyóssal,kedveljük egymást.Igaz,én nem is vagyok nagyon vaskalapos.Van néhány szabály amit be kell tartani a fiammal kapcsolatban(evés,alvás)de ha ezek megvannak a többit intézze Ő ha Ő van a gyerekkel:-))Az elején viccesen próbálkozott engedékeny(nagyon -nagyon) lenni a fiammal.Mondtam neki-a gyerek nem hülye,tudni fogja,hogy ezt veled meg lehet csinálni,velem(anyával)meg nem,így magad alatt vágod a fát- és hamar rájött:-))
2013. márc. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!