Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy eves szülinapi torta?

Egy eves szülinapi torta?

Figyelt kérdés
Aprilisba lesz egy éves a lányom. Banán tortára gondoltam, hogy azt kap, a banánt szereti is. Magam készítsem receptrol, vagy ha a cukrászdaba mondom h egy évesnek kell, akkor odafigyelnek h mit tehetnek bele meg mit nem? Vagy van amit még nem ehet egyáltalán?
2018. márc. 3. 09:24
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Én magam csinàltam, igaz tejallergiás gyerekről van szó.

Egyébként tuti cukrászdából rendeltem volna. (Ahol vállaljàk a tejmentes tortát, ott paleo tortát csinálnak, a búzaliszt helyettesítőket hàlistennek nem ismerjük, úgyhogy ezzel nem kockáztattam volna)

Ha a tojássárgája és tejtermékek nem okoznak nála gondot, az az "óriás" mennyiségű tojásfehérje vagy tej se fog, amennyit megesznek az 1 évesek az a pár falat torta formájában.

2018. márc. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
27%

Dehogy figyelnek! :)

Neked kell figyelned, hogy olyat rendelj, ami mentes mindattól, amit még nem vezettél be.

Nálunk 1 évesen se a tehéntej, se a tojás még nem játszott. Nem allergia miatt, hanem mert 1 év felett ajánlott bevezetni őket, és nyilván nem az első tortájával kell. Természetesen diófélék se.

Kekszalapú gesztenyetortát csináltam neki.

2018. márc. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

cukrászda függő, ha alapból van banán torta meg kérdezhteed az összetételét, ha nincs akkor megkérded csinálnak. de általában saját receptekkel dolgoznak és szerintem attól nem is térhetnek el...

magánba maszekba lehet hogy megcsinálja neked a cukrász, de én inkább magam sütöttem meg a tortáikat mindig is, az nem biztos hogy olcsóbb, ha minőségi alapanyagokat teszel bele, viszont számomra élvezet volt elkészíteni.

2018. márc. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Élveztem, hogy magam süthetem a gyerekem egy éves születésnapi tortáját, egy pár órát rászánni igazán nem nagy dolog, ja és az volt életem első tortája.

Van a YouTube-on rengeteg videó, ötletekkel, hogy díszítsd ki, egyáltalán nem nagy ördöngősség pár óra alatt kész. És akkor biztos az lesz benne, amit beleraksz.

2018. márc. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

ÉN valami olyat fogok hogy tej és tojásmentes piskóta, a neten van ilyen recept.

A tejre szokták mondani, hogy minél később egyen, meg talán a tojásfehérjére.

Krémnek meg talán túrót fogok összekeverni, natur joghurttal, hogy kenhető legyen és bele pl meggyet, barackot, de a banán is jó ötlet, turmixolok, kis kakaóval meghintem, hogy csokitorta kinézete legyen. Valami ilyesmit gondoltam, de nekünk még arrébb van.

2018. márc. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Es a vendegek is abból a torttabol ettrk amelyik a kicsie, vagy vettetek másikat?
2018. márc. 3. 12:13
 7/24 anonim ***** válasza:

én az egész vendégseregnek egy tortát csináltam...a lányom 1. szülinapját a keresztelőjével egybe tartottuk, 30 vendég volt...ennek megfelelően tepsibe sütöttem túrótortát - szépen ki lehetett belőle burítani keksz alapja volt, a tetejére házi eper lekvárt kentem, a 40 fokban nagy sikere volt! 2-3. szülinapján csak 10-15en voltunk, így oda elég volt a 12 szeletes torta forma, általában túrótortákat sütök szülinapjára csokis tetővel...

a másik lányomnak most volt az 1. szülinapja, 22 vendég. Ismét előkerült a tepsi. Mivel a túrótortát már untam, most piskótás csoki tortát készítettem körbe raktam rolettivel. Csak úgy falta a kiscsaj :) meg a vendégek is

2018. márc. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Én 1 évesen vezettem be a tojást. Így szülinapra piskótát már süthettem neki. Meggyes joghurt tortája volt a fiamnak (ő is áprilisi).

Soha nem rendelem, mindig én sütöm a tortáját. (most lesz 5 éves)

2018. márc. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Én rendeltem, sajnos hiába főzök jól, jót sütni még sose sikerült. Elmentem a kedvemc cukrászdánkba. Megkérdeztem melyikben nincsen mogyoró, mandula, egyéb ilyesmi, mert arra allergiás vagyok és félek, hogy a kislányom is. Meg a mézre is rákérdeztem. Így meglett a tökéletes torta:). Bár sokat nem evett belőle, akkor még elég problémás volt az evészete:).
2018. márc. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Nálunk saját készítésű répatorta volt. Meglepően finom ahhoz képest milyen egyszerű.
2018. márc. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!