Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak? Egyáltalán nem...

Mit csináljak? Egyáltalán nem eszik a fiam. Sem tápot, sem kását, se gyümölcsöt, olyat se amit szeret, de mért? Amugy nagyon válogatos, eddig is csak tápot evett, meg néhány gyümit. De ma azt sem.5,5 honapos

Figyelt kérdés
2010. jún. 9. 10:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Beletömni nem tudod. Adj gyümölcslevet, ha elfogadja, abban legalább van tápérték, ha nem, akkor teát vagy vizet, nehogy kiszáradjon. Nálunk is voltak ilyen napok, nem is kevés, és nem lett semmi gond. Valószínűleg fogzik, vagy lappang benne valamilyen betegség.
2010. jún. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!Az én kisfiam is 5 és fél hónapos,és mióta itt van ez a meleg,alig tudom etetni.

Nem akar enni,tápszer napi 2 dl,tejpép és főzelék adagja kb.130 ml körül és a gyümölcs pedig abszolút nem kell most neki.

Inni viszont iszik.Én erre a nagy melegre fogom,plussz most jön az alsó két fogacska.

Védőnő szerint nem lessz semmi baja,ha ennyiket eszik,legalább nem hizik annyit.(9600 gramm)

Ha éhesek lesznek ugyis fognak jelezni,tudják,hogy nekik mennyi kell,mi felnőttek sem eszünk annyit,mint hüvösebb időben.Viszont inni igyon,nehogy kiszáradjon.

2010. jún. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Legyél vele türelmes, és kínáld meg gyakran folyadékkal. Több oka is lehet a rossz étvágynak (meleg, jön a foga, stb), de nem teszel vele jót ha erőlteted. Esetleg várj kicsit többet két étkezés között, hátha jobban megéhezik, és jobb étvággyal eszik. Baja biztos nem lesz attól h egy-két napig kevesebbet eszik. Ha ennél tovább tart, v más tünetei is vannak (hasmenés, levertség, láz pl) mindenképp hívd fel a dokitokat. Nálunk akkor volt kajasztrájk amikor kibújtak az első fogai, akkor fél adagnál sírva hagyta abba, és éjjel kétszer kelt enni, mert éhes volt, de akkor is sírva állt neki. Egy hétig tartott, aztán visszazökkent hál'Istennek.
2010. jún. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Valami van a levegőben, az én fiam is napok óta nem hajlandó normálisan enni, kivéve este.

nem erőltetem neki, úgyis hisztizik ha éhes, ez a megoldás maradt

2010. jún. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!