Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam le az...

Hogyan szoktassam le az éjjeli ébredésről 10 hónapos kisfiam?

Figyelt kérdés
Előfordult már hogy átaludta az éjszakát de nagyon ritkán. Este 8 kor alszik el a cumisüvegen majd 2-4 között ébred és nem tudom vissza altatni hiába ringatom ő játszani akar. így kb 1,5-2 óra mire újra elalszik (nem hagyom játszani a kezemben van és próbálom altatni) Napközben 1x alszik 2-2,5 órát. Vagy csak egyszerűen ne menjek oda éjjel és hagyjam sírni?! Várom a tapasztalatokat
2010. jún. 9. 12:50
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
Ne viccelj, 8-tól 2-ig 6 óra, telik el, de amint olvasom jó esetben 8 órát is alszik éjjel. Rz nem vészes. Szoktasd át 10-11 órai vacsorára, és akkor alszik majd reggel 6ig. Az kellemesebb időbeosztás.
2010. jún. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez nem is rossz ötlet csak akkor késő délután be kell iktatnunk még egy alvást hogy bírja este 10-ig kipróbáljuk majd megírom változott e valami
2010. jún. 9. 12:57
 3/7 A kérdező kommentje:
ja egyébként azt elfelejtettem megírni hogy amikor hajnalban vissza alszik utána reggel 8-9 között ébred
2010. jún. 9. 12:59
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én leszoktatnám arról. hogy cumisüvegen aludjon el. Ez is később nagy problémákat okozhat. Tanuljon meg egyedül, kiságyban elaludni, így ha felébred éjjel, akkor is valószínüleg vissza fogja magát tudni altatni.

Én vagy oadvenném magamhoz, és csendben ott feküdjön, és elaszik, akkor sem ölben van. Vagy a kiságyban simizném, de tuti nem üldögélne az ölemben. Sírni sem hagynám, szegényke nem tudná mi van, eddig boldogítottad éjjel, most meg magára hagyod.

Lányom azóta alszik éjjel reggelig a kiságyban, amióta este is magától alszik el, a kedvenc nyuszijával.

2010. jún. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem ne altasd későn, átállarra, és arról is le kell majd szoktatnod, ha oviba, bölcsibe megy nem feküdhet le későn, reggel kelni kell. Szerintem ez nem jó. ALudjon fél 9-től 7 ig egy kisgyerek, szerintem ez a normális.
2010. jún. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! én semmiképp sem mennék bele az éjjeli "játékba". az én babám is 10 hós és ő is sajnos szokszor felkel, doki szerint a foga miatt. én kis vizet adok neki és visszaalszik szerencsére. régebben volt ilyen nálunk is, hogy kipattant a szeme, nézelődött, hogy akkor ő hajnali háromkor most készen áll a játékra...:) én erre azt mondtam,hogy na nem... miután kapott inni, tudtam,hogy nincs baja, szépen visszafektettem (persze csak éjjeli lámpa ég ilyenkor, és egy szót sem szólok hozzá) és kijöttem a szobából, villany le. éjjel van, alszunk. volt hogy sírt egy kicsit, aztán rájött, hogy még nincs reggel és visszaaludt, volt hogy vissza kellett mennem mert nem hagyta abba, de akkor is csak ugyanezt csináltam, kis víz, cumi és vissza az ágyba. Ezt addig csináltuk míg el nem aludt. általában második harmadik próbálkozásra mindig visszaaludt, max sírdogált kicsit előtte.
2010. jún. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én fiam egészen 2 éves koráig csinálta ezt. Sajnos van ilyen típus, mert mást nem tudok erre mondani,mert mi az égvilágon mindent kipróbáltunk. Most hogy elmúlt 2, sokkal jobban alszik. volt nálunk is hogy 3 órát fent volt éjjel és akkor már legalább másfél éves volt. Szerintem az idő megoldja.

2010. jún. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!