Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak szerintem gáz, hogy...

Csak szerintem gáz, hogy sírni hagyja a babát?

Figyelt kérdés

Barátnőm kisfia másfél hónapos.

Ha már evett, pelust cserélt és úgy gondolja, hogy semmi baja nincs a babának, ő fogja magát és elmegy a boltba (igaz hogy két házzal arrébb van) vagy kimegy a kutyával az udvarra.

A babát az ágyban hagyja, aki pedig sir.

Mikor szovatettem neki finoman, akkor azt mondta szerinte ettől nem lesz baja, megtanulja hogy nincs hiszti..

Szerintem egy másfél hónaposnal még nincs hiszti, ha nem éhes és nem faj semmije és tiszta a pelenka akkor lehet, hogy csak az anyja közelségére vágyik..

Én gondolom rosszul?

Nagyon gondolkodom, hogy beszélek esetleg a férjével..


2018. márc. 18. 13:18
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
61%

Undorító

Ráadásul egyedül hagyni a lakásban,ilyen kisgyereket?!

2018. márc. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
62%
Tehát egyedül van a gyerek míg ő elmegy a boltba? Inkább a családsegítőnek vagy a védőnőnek jelezd.
2018. márc. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
54%
Uristen.. Egyedul hagyja az ilyen pici babajat egyedul??? Es igen, ekkora gyermeknel meg nincs hiszti, a sirasanak oka van mindig! Elore sajnalom milyen elete lesz annak a gyereknek ilyen hibbant baromfiudvar mellett. Bar senkinek nincs joga hogy beleszoljon mas eletebe, en akkoris beszelnek a ferjevel. Ez esetben jogos aggodalmad. Mert ez nem szimpla kioktatas es keretlen tanacs, hanem baj megelozes. Amit ez a no tolem kapna egy eletre nem tenne zsebre! Undorito es felhaborito.
2018. márc. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
95%
Azért van különbség aközött, hogy csak nyűglődik a baba és hagyod picit sírni a gyerekágyban úgy, hogy közben otthon vagy, de hogy egyedül hagyja bent a gyerekét, ő meg elmegy a boltba? Na, azért az durva. Felelőtlen. Mert más, hogy elszaladok a mosdóba, az pár pillanat, a boltba meg hosszú percekig elvan az ember és ha valami baj történik? Pláne ilyen pici babánál még bármi megeshet. Sajnos ez nem csak gáz helyzet, hanem felelőtlen is.
2018. márc. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

A vedononek is gondolkodom hogy szóljak e.. Mert nem tudom a férje mit fog ehhez szólni vagy változik e valami.

Ma voltam náluk délelőtt, a barátnőm kint volt az udvaron a kutyával..baba bent a kisagyban egyedül sírt..

2018. márc. 18. 13:30
 6/30 anonim ***** válasza:
74%

Nem viccből kérdező ezt komolyan kell venni, és tegyél feljelentést a gyámügynél, nem fogják megtudni hogy te voltál.

Nem az a fő gond hogy sírni hagyja hanem hogy egyedül a lakásba, bele is halhat az a gyerek ha hirtelen nem vesz levegőt, vagy félrenyel, később meg baleset érheti.

Ne a férjével beszélj mert ő nem biztos hogy jobb belátásra tudja bírni, vagy lehet ő is leszarja, tényleg a hatóságokhoz fordulj, ez komoly dolog!

2018. márc. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
75%

Ilyen a barátnőd? Te pedig olyan barátnő vagy aki máshol fecseg róla? Ti tényleg barátnők vagytok?

Amúgy ha úgy érzed rosszul csinál valamit és tényleg barátnő vagy akkor mond meg neki finomkodás nélkül.Nincs mit szégyellni rajta majd max megharagszik rád és akkor nem lesztek még ilyen barátnők se.Egyikőtök se veszt a másikkal semmit.

2018. márc. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Igazából egy évvel ezelőtt előfordult egy eset, hogy vigyázott a lanyomra, aki akkor volt 22 hónapos.

Mikor mentem érte, a barátnőm épp a konyhában pakolt a mosogepbe, a lányom pedig a nappaliban ült egyedül a játékai között és mikor bementem elkezdett sírni.. Ja és az ajtó is csukva volt..

És persze ott nem lehetett tudni, hogy mennyi időre hagyta ott, de így utólag azt sejtem, hogy vele se foglalkozott..szinte biztos hogy fogta, betette a nappaliba, racsukta az ajtót és ennyi..

2018. márc. 18. 13:35
 9/30 anonim ***** válasza:
49%

A sirni hagyas mint nevelesi eszkoz akkor mukodiHET ha a gyerek mar erett hozza, attol fuggoen hogy a hiszti vloban hiszti e. Egy 1.5 honapost aosem hagyunk sirni. Figyelmen kivul lehet hagyni egy dackorzsakos hisztijet. Az mukodhet! Vagy vannak olyan alvastreningek amik kisebb nagyobb szintig megengedik hpgy a babat ne vedd fel (sirni hagyd de bejarj a szk ajaba stb) ha nem olyan dolog miatt ebred vagy nem tud elaludni, ami megszokas kovetkezmenye..de ez is min 4 honapos kortol!!

A baratnodnek nem tudom hova szivodtak fel az anyai hormonjai, nem tudom apuka mit csinal de hogy nem valk nekik gyerek az 100%, megprobalsz beszelnj vele de ha nem megy szerintem nem tudsz mit tenni, csak nehogy 30 ev mulva banja meg mint az en anyam, aki sirni hagyta a batyamat es eddig haromszor huzta vissza a 9. Emeleti ablakbol maniakus depresszio miatt :(


Azert ha meg a lakasba hagyja a gyereket siman fel is jelentheted! De sajnks ha elveszik a gyereket akkor sem var ra jobb sors...az allami intezmenyeknel lehet a sirni hagyas is jobb.

2018. márc. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
92%
Megint más hogy a konyhában pakol a mosógépbe vagy nincs is a lakásban. Bizony van hogy akár 20 percre is egyedül hagytam a fiamat, míg elvégeztem ezeket a dolgokat, de persze minden ajtó nyitva volt és láttam mit csinál, meg közben beszéltem hozzá, énekeltem.
2018. márc. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!