Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos kislányomat nem...

2 hónapos kislányomat nem engedem az anyósomhoz. A lakásban 4 macskát tart. Az ágyában alszanak, folyamatosan dédelgeti és mindenfelé a macskaszőröket látni. Imádom az állatokat, de nem a lakásban és nem a 2 hónapos gyermekem közelében. Véleményetek?

Figyelt kérdés
2008. okt. 28. 18:37
 1/10 anonim ***** válasza:
26%

Én nem féltem ennyire a gyerekemet. Egy kis macskaszőrtől nem lesz semmi baja. Nem tudod megkérni anyósodat, hogy amíg ott vagytok addig ne engedje be a macskákat, és természetesen mosson is kezet ha a babához ér?

Remélem most a többiek nem azzal jönnek majd, hogy ilyen meg olyan betegséget elkap a macskáktól meg piszkos meg miegymás... ennyire nem kell sterilnek lenni.

2008. okt. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem igazad van. Lakásba macska nem való. Az az udvarra való. A lakásban mindenfelé hullik a szőrük, és büdösek is. Ráadásul betegségeket is terjeszthetnek, úgyhogy én sem engedném oda a gyerekeimet.
2008. okt. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Sztem tökéletesen igazad van.Egy ilyen pici baba nagyon érzékeny,allergia simán kialakulhat a sok szőr miatt, na és igen , a fertőzés.Itt nem arról van szó hogy kicsit piszkos lesz a keze egy kisgyereknek,hanem egy csecsemőről van szó.
2008. okt. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%
Hát én imádom az állatokat, de egy csecsemő még mindennel szemben védtelen. Arról nem is beszélve, hogy mindent a szájába vesz. Nincs immunítása a macskaszőrre, mert gondolom te nem tartasz macskát otthon. Úgyhogy ne engedd és kész. Ha kíváncsi rá az anyósod fáradjon el hozzátok és szigorúan mosson kezet, sőt én még a ruhájára is ráterítenék valamit mielőtt kézbe veszi a gyereket, hiszen a ruhája is csupa macskaszőr. Amúgy nekünk csincsillánk van akit imádok, de teljesen el van különítve a lakásban, és kizárólag a ketrecében tartózkodik. Én csak este veszem ki megszeretgetni amikor a babámat már lerakom aludni. Majd ezután letusolok és a ruhám természetesen megy a szennyesbe. Lehet úgy is állatbarát valaki, hogy közben betartja az alapvető higiéniai szabályokat főleg ha egy csecsemő is él a családban.
2008. okt. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
59%
Hiába pontozgattok,akkor is kialakulhat allergia,sokan nem tudják miért folyik a csecsemő orra,pedig az állatszőr sokszor bajt okoz.Nem baj,az a lényeg a kérdező jól döntött.
2008. okt. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van.Sajnos a barátnőm a macskák által terjesztett betegségek miatt vetélt el.Mivel szereti azt a mcskát kapott valami gyógyszert és a macskát is beoltatta valamivel ami segített ezen.A szőr hullik.Nem csak a macskaszőr,de a haj is rossz.A picim keze mindig tele van a hajammal,ami össze van kötve,de most sajnos hullik a terhesség után.Mindenhol találni belőle.A macskaszőr utálatosabb.2hónapos kisfiú anyukája.
2008. okt. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem a macska igen is veszélyes! Ez nem a sterilitásról szól! A húgom felnőtt fejjel kapott el a macskától valami vírust ami miatt fél évig nyirokcsomó duzzanattal és rákgyanúval kezelgették, vizsgálgatták össze vissza mire kiderült mi a baj, csontsovánnyá fogyott, pedig egyetlen cicája van és az is nagyon szépen gondozva, tisztán tartva. Egy kisgyereknél súlyos bajokat okozhat szerintem!
2008. okt. 29. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%
Igazad van, az én lányomnál is így alakult ki a macskaszőrallergia. Ezt anyósom nem akarja elismerni, hogy őmiatta van ez. Én utoljára a Karácsonyt voltam ott felköszönteni és amit láttam az az volt, hogy a szőnyegen fél centi macskaszőr állt. A lányom gyakran járt oda. Sokáig nem tudtuk mijért köhög ennyire. Tavasszal mindenféle kivizsgálásokra vittük. Itt derült ki az allergia. Állandó gyógyszeres kezelés alatt áll a gyerekem. Az anyósom azóta sem hajlandó betartani az alapvető "szabályokat". Itt arra gondolok, ha jön nem öltözik át előtte, hanem macskaszőrös a ruhája. Nekünk az orvos azt mondta, hogy ha nem vigyázunk asztma is lehet belőle. Tehát ha én ezt tudtam volna 5 évvel ezelőtt biztos, hogy nem jutottunk volna ide. Egyébként én nagyon szeretem a macskákat, mindig volt macskám gyerekkoromban, de kertes házban éltem.
2008. okt. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Nigra ***** válasza:

Hát én mindkét oldalon állok...a alkásban tényleg ne legyen macska ahol gyerek van....de számtalan gyerekorvos állítja, hogy ha a gyerek piciként (persze nem újszülöttként) találkozik a macskaszőrrel, akkor nehezebben alakul ki allergia. ÉS valószínűleg igaza van, mert a falvakban egész nyáron réten szaladgáló gyerekek közt nem igen van pollenallergiás...a városban meg...


De azt, hogy lakásban 4macska és együtt aludjon vele.. :S

Nekem is van cicám is gyerekem is...de gyerek bent, macska kint vagy ha jó idő van akkor gyerek is kint macska is kint aztán hagy kergesse. :)

2011. jan. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ez nem normális és nem is egéséges. lehet macska a házba, de ha a szőnyegen áll a szőr, meg hogy a mama szőrős ruhákban jár gondolom, hogy nincs nagy rend a lakásba. próbáld elmagyarázni neki, hogy ez a cicáknak sem jó ők is szenvednek tőle. ajánlóm, hogy a sprektrumon menö gyűjtőgetők címü dok.sorozatnak mutasd meg azt a részét amelyben ilyen hölgyet mutatnak be, de több része is van. ha valóban megszeretnéd oldani és van időd keres rá a neten és gyűjtsd össze ezeket a részeket.nekem a szomszédommal volt ez. elsőnek semmi gond nem volt a 6 macskával javarészt az udvaron voltak. aztán az egyiket elütőtték és a maradék 5-öt bevitte a házba s nem engedte kiőket. elég jóban voltunk, de miután mondtam neki, hogy ez neki és a cicáknak se jó. aztán elkezdtem nézni ezt a műsort, amikor a legdurvább ilyen macskás rész volt, küldtem neki egy smst, hogy gyorsan kapcsoljon a spektrumra.a műsor után átjött hozzám és megköszönte, hogy felnyitottam a szemét
2013. jún. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!