Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tanítsam meg 1 évesemne...

Hogyan tanítsam meg 1 évesemnek rendesen felemelni a cumisüvegét?

Figyelt kérdés
Ha fekszik vagy félig fekszik,gyönyörűen eszik és iszik,de ha ül,akkor nem tudja megemelni a cumisüveget.Mutattam már neki a könyöke megemelésével,hogyan kell,de nem tudja.Nem,mintha lusta lennék itatni,de jó volna megtanítani rá.Már körbekérdeztem itthon,nem csak én vagyok így ezzel.Valami tipp,hogyan lehetne elérni...?
2010. jún. 10. 14:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Esetleg ha téged utánozna?

Nekem régebben az unokatesóm úgy tanult meg egyedül kanállal enni, hogy amikor ott nyaraltam náluk vele szembe ettem és míg az anyukája kiment elkezdett engem utánozni(pedig előtte az istenért se akarta megtanulni, hogyan kellene..).

Esetleg megpróbálhatod, hogy leülsz vele szembe és úgy teszel mintha innál a cumisüvegből, közben meg hagyj előtte is egy cumisüveget. Ha téged nem utánoz próbáld meg az apukájával, vagy nagyszülők esetleg valaki ismerős a legjobb ha hasonlóan kisgyerek lenne. A lényeg, hogy valaki olyan aki felkelti az érdeklődését és utánozni szeretné.

2010. jún. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Számtalanszor előfordult már,hogy mutattam neki,de kitartó leszek!Köszönöm a választ!
2010. jún. 10. 15:02
 3/4 anonim ***** válasza:

Én itatópohárból adok neki inni és néha tápszert is. Nálunk is kellett hozzá pár hét mire hajlandó volt egyedül inni. Most 11 hónapos és szépen kiszolgálja magát.

Én mindig rátettem a kis kezét, hogy fogja meg és a könyökénél fogva felemeltem a kezét. Pár hét múlva már egyedül ivott :-)

2010. jún. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Csakis kitartóan, utánzással, ahogy az első is írta. 8 hónapos kisfiamat így sikerült megtanítani. :) Most már teljesen egyedül iszik. Odamászik, felveszi, megdönti, iszik, ha végzett, leteszi a csőrös itatóját.
2010. jún. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!