Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan lehet észrevenni, ha a...

Honnan lehet észrevenni, ha a baba már belepisilt a pelenkába, és cserélni kell?

Figyelt kérdés
Pl.ha csak kevés van még benne.
2018. márc. 25. 21:29
 1/10 anonim ***** válasza:
62%

Ha legalább ,,félig" van pisilve, azt érzed már.

Attól kevesebb pisinél nem szoktuk cserélni, kivéve ha már nagyon sok ideje (értsd: több, mint 3 órája) van ugyanabban a pelenkában. De pl. éjjel nem költöm fel ezért nyilván, ha egyébként nem folyik ki a pisi.

2018. márc. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

Ha kevés van benne, akkor leginkább sehonnan. Néha ha pont úgy fogod, lehet érezni, hogy valami hirtelen meleg. De pisilnek eleinte 20-30 percenként, minden pisiért felesleges cserélni, nekik az egyszeri mennyiség se sok még.

Amúgy a pelenkát picit megnyomod és érződik, hogy mennyire duzzadt meg, mennyire kell cserélni.


Az én gyerekeimen (egy fiú és egy lány) volt vizeletvétel is, ugye ott tényleg számít mikor van pisi, felesleges plusz idő miatt könnyen kifolyhat a zacskóból. A fiamnál 2 percenként néztem és a hátára tettem de ő nagyon pici volt még. 1 pisi nála volt vagy 10 ml de az tény, hogy sokat nem kellett rá sose várni.

2018. márc. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

Nem kell tudni. Az újszülöttek 5-10 percenként pisilnek pár kiskanálnyit. Százassával dobhatnád ki naponta a pelenkákat, ha ennyiért cserélnéd.

Később persze nem lesz így, egyre többet bírnak.

De ha annyira izgat EC-zz, vagy vegyél olyan pelenkát, amin van jelzőcsík. Pl.: pampers prémium care.

2018. márc. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%
Nekünk a Liberon és a Pampers premium care peluson is van jelzőcsík, abból lehet tudni. Éjszaka mem szoktam pelenkacserével piszkálni. Amikor felébred azért sír mert éhes, így egyből megetetem, kaja után pedig elalszik. Amugy ruhán keresztül tapintásra is érezni lehet kis tapasztalat után hogy mennyire van tele. Nap közben amugy max 3 órát hagyok rajta egy pelenkát, de kaja előtt mindig cserélem.
2018. márc. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%
Fogd meg a pelust ruhán keresztül, amikor ráadzad, meg pár órával lésőbb! Érezni fogod a különbséget. Sokkal nagyobb lesz és nagyon puha. Akkor tuti tele van.
2018. márc. 26. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
Újszülött pelenkákon van jelző csík.nézz utána pl a libero oldalán.vagyis amiket mi használtunk (libero,Pampers,dm). Későbbiekben pedig már rá fogsz érezni mikor kell cserélni!
2018. márc. 26. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
55%
A jelzöcsik folyton pisit jelez, én meg nem fogom 20 percenként cserélgetni, 3-4 óránként cserélem, mivel éjjel 12 órát is kibír nem kell folyton cserélgetni.
2018. márc. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7 nem érted a lényegét a pelenkának.igen egy pisi után is jelez de mivel ez a csík elől vegig van,azt kell nézni mennyire hosszan színeződott már el!
2018. márc. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
35%
8 köszi, de rájöttem erre, ha az egész csík elszíneződött, akkor sincsen tele, de egyébként mindegy, mert már 4-es méretet használ és azon nincs jelzőcsík.
2018. márc. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Tényleg van, hogy alig van pisi a pelusban, de a teljes csík kék.. :D

A fiamnál is volt ilyen, amikor sokat volt hason.


Kérdező, én két féle képpen szoktam cserélni.

1: ha megfogom a pelust, érzem, hogy dundi, sok pisi van benne.

2: ha nincs is tele, de már 3-4 órája ugyanabban van, akkor lecserélem.


Kortól is függ. Az első 1 évben 3 óránként cseréltem körülbelül. 1 év után már annyival másképpen pisil, hogy volt, hogy csak 4-5 óra után cseréltem. Ha kakil, akkor azonnal.

2018. márc. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!