Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól tettétek hordozó...

Mikortól tettétek hordozó kendőbe a babát?

Figyelt kérdés
Egy hónapos a babám, nagyon igényli a közelségem, csak így enni is alig tudok, mosni, teregetni... Hordozókendőben felköthetném magamra itthon Ha igen, milyenbe?

2018. ápr. 2. 19:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Persze, születéstől lehet. Szövött vagy rugalmas kendő a legjobb, csak meg kéne tanulnod felkötni.
2018. ápr. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

Újszülött kortól :) neked is könnyebb lesz úgy :)

Én a fiam(1 éves múlt) a mai napig a hátamra teszem a csatos hordozóban ha felmosok mert nagyon szereti onnan nézni :D

2018. ápr. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Kendőbe mehet azonnal, én 3 hetes korától hordoztam.
2018. ápr. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
3 hetes volt mikor először eljutottam a hurcis klubba , azóta hordozom.
2018. ápr. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat? És hol, kitől lehet megtanulni a helyes felkötést?
2018. ápr. 2. 21:50
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
3 hetesen tettem eloszor karikas kendobe, 4 hetesen hosszu szovott kendobe pedig a ferjemre kotve, mindkettonk szamara igazi megvaltas volt, igy vegre o is tudta altatmi, es nalam is vegre aludt, seta kozben meg vegkepp, az elso par hetben vegigaludta a kinti setakat, mig babakocsiban elotte 20 perc utan ebredt es sirt, igy 2-3 orakat aludt egyben. En meg vegre ugy ereztem, barmit csinalhatok. Parszor leettem salataval a fejet :D Ennel mar csak az volt jobb, mikor vegre haton kezdtem hordozni, akkor mar fozni, takaritani is tudtam.
2018. ápr. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Budapesten a Hordozohazban (Erzsebet krt 32, hordozo.hu), hordozos klubban vagy hordozasi tanacsadotol. En a legtobb dolgot youtubeos videokbol tanultam meg. Karikas kendokbol szivbol ajanlom a Je Porte Mon Bebe Pöti kendot, finom, puha, konnyen a babara allithato, egy sima szovott karikasnal konnyebb szerintem kezelni (en anno egy Little Frog Quartz karikassal kezdtem).

A karikas kendo elonye, hogy pikk-pakk bele tudod tenni a babat, nem kell sok anyagot magadra csavarnod, es nem is olyan meleg, hatranya, hogy az oldalakat valtogatni kell, mert feloldalasan terhel.


Nagy hosszukendo-fan lettem kesobb, egy Hoppediz Osakaval kezdtuk, ami egy puha kendo, es a belul zsebes kotest a youtuberol tanultam. Atlag magassaghoz es testsulyhoz eleg a 4,6 m-es. Vastagabb anyagu, de konnyebben kezelheto szerintem, mert puhabb a Je porte mon bebe Zsömbi nevű rugalmas hosszukendoje, ami 14 kiloig hasznalhato a tobbi rugalmas kendovel ellentetben, amik altalaban 7 kiloig tartanak. Elore meg lehet kotni, es utana csak belehelyezed a babat.

2018. ápr. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A Zsömbit én is ajánlom, nagyon jó.
2018. ápr. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Három hetes kortól hordozom.

Először hordozó klubba mentünk, de a többi kötést már youtube-ról tanultam meg. :)

Először egy nagy plüssel tanultam meg a kötést, aztán a picivel.

Már másfél éves, még mindig szereti, ha rajtam van. Sokkal egyszerűbb közlekedni is, főleg buszon vagy vonaton. Egyedül fel se tudtam volna cipelni a lépcsőkön a nagy batár babakocsit. Sportkocsiba pedig csak 7 hónaposan tehettem, akkor ült stabilan. De mai napig jobban szeretem a kendőt.


A legrosszabb hasfájós és fogzós időszakokban is kendőztünk. Sokkal nyugodtabb volt, aludni is tudott.


Utazáskor az is fontos szempont, hogy kendőben észrevétlenül meg lehet szoptatni, szinte bárhol. Állva, picit igazítok a kendőn és a babán. A legkisebb wc-ben vagy eldugott zugban megoldható, de kirándulás alatt séta közben is. :)


Először nem hittem annyira ebben a hordozókendös hurcizásban, de nagyon gyorsan szerelem lett.


Egy egyszerű Nandu szövött kendőt kaptam kólcsön elsőre. Nekem ez vált be a legjobban, ilyet is vettem. Nem kell nagyon precízen kötni, masszívan tart, nem lazul meg akkor se, ha egész nap benne van a gyerkőc.

2018. ápr. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A hordozó klubba vittétek a 3 hetes picit is? Vagy valaki vigyázott rá addig?
2018. ápr. 3. 10:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!