Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vállalnátok kisbabát súlyosan...

Vállalnátok kisbabát súlyosan epilepsziás férfivel aki naponta 10szem gyógyszert szed?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 3. 17:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
40%

Nyilván. De az epilepszia örökíthető és nem gyógyítható.

Ezt tudnod kell

2018. ápr. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
86%
Az orvossal beszélnem meg. Örökölhető? A tabletta okozhat gondot a fogamzás és fejlődés körül? A férj orvosától pedig azt kerdezném, mik a kilátások a rohamokra, javulhatnak-e, van-e értelme gyereket vállalni vagy veszélyes?
2018. ápr. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
69%
Én biztos, hogy nem.
2018. ápr. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
74%
Nehéz kérdés... az a baj hogy a gyerekek könnyen öröklik a betegségeket, pláne szülőktől. Persze manapság bármikor kialakulhatnak betegségek, öröklés nélkül is, de itt nagyobb az esélye. Én nem biztos hogy bevállalnám, de mindenkinek szíve joga.
2018. ápr. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim válasza:
68%
Nem
2018. ápr. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
78%

Nem.

Egyrészt mert öröklődik, másrészt mert jó eséllyel mint egyedülálló anya nevelnem a gyereket, hiszen valószínű hogy ha ennyi gyógyszert szed, nem enyhén beteg, hanem gyakori rohamai rohamai vannak, ergo a gyereket nem mernem rábízni

2018. ápr. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
91%

Ha csak ennyi, hogy 10 tablettát be kell szednie.

Jól van? Ha beszedi, akkor nincs semmi problémája?

A gyógyszerek nem teszik tönkre?

Lehet örökölni?

Szóval, szerintem ennyire nem egyszerű ez a kérdés.

2018. ápr. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Vállaltunk.

3 féle gyógyszert szed,ha rendesen szedi tünetmentes.

A genetikus szerint 10%esély van hogy örökölje,bár én úgy tudom, hogy a "szerzett" epilepszia nem örökölhető. Akkor erre nem kérdeztem rá,így elfogadtuk ezt a lehetőséget.

Sőt kolléganőm férje is epilepsziás, 2 gyermekük van....

2018. ápr. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
49%
Nem. Nagyon nagy % örökletes és borzalmas betegség.
2018. ápr. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Nem ròlam van szò hanem a nővéremről és az ő férje epilepsziás. Évek óta próbálkoznak kisbabával most lombikoznának de mind a ketten 40 felettiek korban. A férje epilepsziás, naponta 10 szem gyógyszert szed. Volt már komolyabb rohama akkor a keze tört el az esés következtében. Én egyáltalán nem vagyok boldogok az ötlettől, nem hiszem hogy egy ilyen beteg férj mellé 40 év felett még egy kisbaba is kellene. Ha pedig lesz valami a nővéremmel nekem kell felnevelnem mert a férje alkalmatlan erre. Számomra érthetetlen hogy ilyen betegen naponta egy doboz cigit is elszív és kávézik.
2018. ápr. 3. 20:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!